Рівненські яйця: для чого в центрі міста пасхальна алея під час карантину

«Рівненський хіт. Від авторів заборони в місті гейпарадів», – підписала своє фото з писанками у центрі Рівного продюсерка рослідувань на Суспільному Інна Білецька
Джерело
Фото з фейсбуку Інни Білецької

Останніх років п'ять у Рівному у парку на «Лебединці» виставляють Писанковий сад. Це великі розмальовані яйця, які мають радувати око містянам на Великдень. Втім цього року, під час карантину, доречність цієї виставки сумнівна.

Ми дізналися у керівника управління культури, який сенс у писанках на вулиці, коли люди мають сидіти вдома.

Відреагував на встановлення писанок у центрі міста підприємець і громадський активіст Зураб Кантарія.

– Цього року можна було б обійтись і без виставляння цих яєць, – каже він «Четвертій владі». – Сподіваюся, їх замовили ще до початку карантину.

Навіть якщо писанки замовили до карантину, каже Зураб, їх можна було б не виставляти, а притримати до наступного року. Фото з фейсбук-сторінки Зураба Кантарії

Він вважає, що карантин може тривати увесь травень, а до того бажано не створювати особливо привабливих місць для скупчення жителів міста.

– З одного боку, влада обмежує будь-які активності і робить все, щоб рівняни менше виходили на вулицю, а з іншого – виставляє писанкову алею, з якою жителі і гості міста люблять фотографуватись. Не логічно. Сама ідея проєкту цікава, але, на жаль, не актуальна в цьому році.

За два дні до встановлення писанок, 14 квітня, заступниця міського голови Галина Кульчинська повідомила на своїй сторінці у фейсбуку, що відома писанкарка Наталія Дребот закінчила роботу над яйцями.

Окрім неї, до розмальовок долучилися діти та вчителі із художньої школи міста, розповів нам керівник Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко.

25 писанок розмальовані за мотивами картин художниці Марії Примаченко, йдеться у дописі. Також вказано, що з «Лебединки» яйця перемістять у центр міста на Майдан Незалежності.

Згодом з'явився ще один допис, у якому чиновниця повідомила, що писанки будуть виставляти ще й на День міста. Зураб Кантарія вважає, що влітку фото з писанками будуть недоречні.

На писанки витратили близько 93 тисяч гривень, каже Тарас Максименко. Він вважає, що завдяки тому, що яйця виготовляли і розписували своїми силами, місто зекономило. В інтернеті ціни на такі вироби стартують від 7 тисяч гривень, каже керівник культури міста.

Громадська активістка Оксана Майборода вважає що кошти на виготовлення писанок можна було використати з більшою користю для міста. Фото з фейсбук-сторінки Оксани Майбороди

Співзасновниця громадської ініціативи з озеленення «Сад історій в Рівному» Оксана Майборода підрахувала, що ці кошти можна було б витрати на інші потреби:

– 100 тисяч гривень – це 25-30 якісно посаджених в місті дерев. 100 тисяч – це, як мінімум, один новий якісно озеленений міський простір з багаторічними насадженнями, які будуть радувати і приносити користь рівнянам на роки, а не пару днів. 100 тисяч – 280-300 багаторазових захисних комбінезонів для медиків, – пише у фейсбук Оксана.

Тарас Максименко каже, що писанки будуть виставляти не один рік. Минулої партії вистачило на три. Фото з фейсбуку Тараса Максименка

За словами очільника управління культури, на цьогорічні 25 яєць запланували витратитись ще у грудні, коли приймали бюджет. Заготівля писанок тривала три місяці. І з ними треба було щось робити:

– В будь-якому разі, нам треба було забирати роботу, викупляти їх у митців. У нас було два варінти: або вони могли стояти в нас у приміщенні на збереженні, або ми їх могли виставити, щоб рівняни побачили.

Великодній сад встановили 16-го квітня. Того ж дня Рівненська обласна державна адміністрація оголосила про обмеження в пересуванні, яких просять дотримуватися з 13-ї години 18-го квітня до 6-ї ранку 21-го квітня. Тарас Максименко не знав, що таке рішення приймуть. Але, каже, це не проблема:

– Можна їх ще побачити сьогодні, завтра до 13-ї години. Далі просять не виходити на вулицю, але після обмежень писанки ще стоятимуть кілька днів. Тому хто не зможе побачити зараз, побачить у цьому ж році на одному зі свят: Дні міста чи Незалежності, або й на цих двох, ми ще не вирішили. 


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте