Рівненський нардеп запропонував пільги для компанії Ахметова

Якби правка Юрія Вознюка пройшла – найбільше виграла б компанія Ріната Ахметова. Рівненщина б нічого не отримала від цієї правки
Джерело
Фото із фейсбук-сторінки Олега Федонюка

Рівненський нардеп Юрій Вознюк до проекту закону, що стосувався захисту прав дітей, запропонував правку про податкові пільги на ввезення обладнання відновлюваної енергетики.

3-го липня фракція «Народний фронт» намагалася проштовхнути правку з пільгами для олігарха Ріната Ахметова в законопроект про аліменти, – про це пише Євген Кізілов для «Української правди».

Ініціатором цієї правки виявився нардеп з Рівного Юрій Вознюк.

Юрій Вознюк запропонував поправку до проекту закону №8295 про внесення змін до статті 165 та 166 Податкового кодексу, який стосується захисту прав дітей. 

Правка пропонувала податкові пільги на ввезення обладнання відновлюваної енергетики, проте не була підтримана парламентом.

Дискусія розгорнулася між депутатами і активістами опісля засідання.

«Четверта влада» намагалися сконтактувати із нардепом, аби почути чому він запропонував правку. 

Юрій Вознюк лише направив уже до опублікованих коментарів у Фейсбук.

Так під дописом голови Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса у соцмережі Фейсбук тема набула активного обговорення.

– При бажанні податкових пільг їх треба винести у обговорення разом із новими законопроектами по стимулюванню «зеленої» енергетики, це законопроект 8449 та альтернативні, – пише в коментарях Андрій Герус.

– Я не розумію, у чому терміновість цієї пільги і чому вона діє лише до 2020 року. При таких розкладах нею найбільше скористатися зможуть лише ті, хто знав/знає, що така правка має зараз з'явитися, щоб підготувати завезення обладнання саме у ці півтора роки.

А з'явилася вона дуже несподівано і як правка до зовсім іншого закону, що виглядає теж дещо дивно, – дискутує з нардепом голова Асоціації.

– Я б хотів би відштовхуватись від того чи потрібна для нашої держави така норма в податковому кодексі чи ні. На мою точку зору вона необхідна, – запевняє Юрій Вознюк.

Та стверджує, що подібні пільги ми вже ввели у літакобудуванні, електромобілі, імпортна продукція для забезпечення армії. 

– На підтримку шляху до енергонезалежності, тимчасово, стимулювати розвиток відновлювальної енергетики, на мою точку зору, дуже правильно, – пише  рівненський нардеп.

Та пояснює свою поспішність тим, що до кінця теперішньої сесії залишилось лише два тижні. 

– Природньо, окремий закон не встигли би прийняти. Втратили б час, як мінімум, до жовтня. Тому форма, дійсно, викликає сумніви, але суть і ціль на мою суб'єктивну думку правильні і необхідні, – пише Юрій Вознюк. 

Всі інші звинувачення рівненський нардеп відкидає та додає, що правку не підтримали. 

– Хоча вважаю, що рішення депутатами приймалось не в площині економіки та енергоефективності. В будь-якому разі правки в законі немає, – завершуючи діалог пише Юрій Вознюк. 

Чим загрожує подібна правка у своєму дописі пояснює голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус.

Зокрема вказує, що за його оцінками найбільшим інвестором у зелену енергетику у 2018-2019 роках є компанія ДТЕК Ріната Ахметова. 

– Вони планують збудувати сонячних станцій потужністю понад 350 МВт, та вітростанцій потужністю не менше 200 МВт, – зазначає Андрій Герус. 

Автор допису пише, що вартість обладнання для таких станцій складатиме біля 400 мільйонів доларів, а ПДВ складатиме 80 мільйонів доларів або 2 мільярди гривень.

– Звичайно, податкове стимулювання «зеленої» енергетики також у світі існує. Але не таким сумнівним способом у законі про дітей. І не при «зелених» тарифах у 2-3 рази вищих, аніж у Європі, – пише голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг.

– У Рівненській області сонце – одне із найнижчих в Україні, – додає експерт. – Також мало вітру. Тому це не добавить «зелених» станцій на Рівненщині – всі і далі будуть будуватися на півдні або принаймні у центрі України.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте