Лайфхак від поліцейського: як уникнути відповідальності коли ловлять п’яним за кермом
Начальник Зарічненського відділення поліції Євген Мартинюк не був п’яним за кермом. Таку постанову виніс суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін 22 жовтня.
Правоохоронець приніс в суд довідку «про тверезість», яку він взяв майже через 11 годин після зустрічі із патрульними.
Детальніше у матеріалі «Четвертої влади».
Самостійно здав аналізи
Автомобіль «Toyota Camry», за кермом якого був Євген Мартинюк, патрульні зупинили 9 вересня о 3:14 ночі на вулиці Соборна, 233.
Згідно зі свідченнями патрульних, водій був з ознаками алкогольного сп’яніння. А саме, запах алкоголю з рота, порушення мови, порушення координації рухів, поведінка, що не відповідає обстановці.
На нього склали протокол за статтею 130-ю Кодексу України про адмінправопорушення (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).
За водіння напідпитку передбачена відповідальність у вигляді штрафу 10 тисяч 200 гривень з позбавленням права керування на один рік.
Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп’яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора «Alkotest Drager 6810» та проведення такого огляду в медичному закладі відмовився у присутності двох свідків.
За законодавством це означає автоматичне визнання вини.
Євген Мартинюк просив суд закрити провадження у зв’язку із відсутністю події і складу правопорушення.
Ситуацію, яка трапилася 9 вересня, він пояснив наступним чином:
09 вересня 2018 року, близько 03 години ночі, він, на прохання свого знайомого, під’їхав до клубу «Catarsis» (один з найдорожчих нічних клубів Рвного – ред.), щоб завезти його додому. Коли рухався по Соборній, то помітив проблискові маячки патрульного авто, після чого його зупинили працівники поліції.
Правоохоронці запропонували пройти огляд за допомогою газоаналізатора «Alkotest Drager6810». Однак Євген Мартинюк відмовився від огляду, оскільки не довіряв алкотестеру.
Також зазначив, що направлення на огляд в медичному закладі йому не вручили.
З приводу ознак спяніння, на які вказали працівники поліції, зазначив, що був за кермом більше п’яти годин та був дуже втомленим. Окрім того у салоні авто знаходився його знайомий, який вживав алкоголь, а тому відчувався запах алкоголю.
Однак, через майже одинадцять годин (о 14:00), Євген Мартинюк самостійно здав аналізи на експертизу на стан сп’яніння у КЗ «Рівненський обласний центр психічного здоров'я населення».
За результатами аналізів, ознак сп’яніння через 11 годин у нього не виявили.
Євген Мартинюк чекав одинадцять годин, адже «вирішував термінові робочі питання», йдеться у постанові.
Проте, як раніше повідомляли в управлінні обласної поліції, під час зупинки, керівник районного відділення поліції був у відпустці.
В постанові суду також зазначено, що управління патрульної поліції Рівненської області не надало їм відео з боді-камер, зняте під час зупинення Євгена Мартинюка. Патрульним також «дорікнули» що документи, подані до суду, неправильно оформлені.
В.о. речниці Управління патрульної поліції Рівненської облсті Наталя Воєвода каже що не має наразі інформації щодо таких дій патрульної поліції.
Начальник обласного управління поліції Валерій Самчук повідомив «Четвертій владі» наступне:
– Управління буде подавати апеляцію на постанову Рівненського міського суду.
За його словами, деталей справи він поки не знає, з'ясує їх і розповість пізніше.
За скільки алкоголь виводиться із організму?
На сайті Юридичного порталу України, вказано, що, наприклад, півтора літри пива виводяться із організму людини протягом семи годин. А 0,5 літри вина за сім з половиною годин.
Це якщо не допомагати вивести алкоголь з крові за допомогою медпрепаратів.
На сайті є табличка, яка розраховує вагу людини, кількість випитого та час, за який організм очиститься від алкоголю. З неї видно, що через 11 годин організм міцного чоловіка може самостійно очиститись навіть від пів пляшки горілки.
«Четверта влада» також намагалася зв’язатися із начальником Зарічненського відділення поліції Євгеном Мартинюком.
Спочатку черговий повідомив, що керівник на місці. Проте, через кілька хвилин Євгена Мартинюка «на роботі не було».
Піймані п'яні за кермом працівники поліції
«Четверта влада» пам'ятає три випадки, коли працівників поліції спіймали за керування у нетверезому стані.
31 липня 2017 року патрульні зупинили автомобіль «Мазда 2». За кермом перебувала спеціалістка відділу комунікації Головного управління поліції Рівненщини Світлана Карачун.
Правоохоронці оглянули водійку на стан алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора «Alcotest №6810» у присутності двох свідків. У крові жінки пристрій виявив 0,4 проміле при допустимій нормі 0,2 проміле.
Ще одного працівника поліції охорони, екс-працівника ДАІ, підполковника Олега Поліщука патрульні піймали п'яним за кермом. Його звільнив на той час керівник рівненської поліції Сергій Князєв.
Але підполковник затягнув судові слухання і уникнув відповідальності через сплив тримісячного строку притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення. Потім поновився на роботі через суд.
Старша слідча Головного управління Національної поліції в Рівненській області Алла Вертелецька на початку червня потрапила в ДТП. Протаранила автівкою стовп.
В поліцейському журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події зазначено, що у водійки виявлені ознаки алкогольного сп’яніння. Однак після автопригоди рівненську слідчу місяць не перевіряли на вміст алкоголю у крові.
Експертиза через місяць встановила, що Алла Вертелецька була тверезою. Тому немає підстав до притягнення слідчої до дисциплінарної відповідальності.
Наразі ніхто з виявлених публічно працівників поліції не поніс реальної відповідальності за керування авто в стані сп'яніння.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти