Роман Шустик готується повернутися керувати Діагностичним центром, але конфлікт ще триває

Роман Шустик (праворуч) повертається керувати Діагностичним центром. Голова обласної ради Сергій Кондрачук (ліворуч) сподівається, що апеляційний суд визнає, що головлікаря звільнили законно
Джерело
Колаж Четвертої влади, Влад Мартинчук. На основі власних фото та фото з фейсбук-сторінки Романа Шустика

12 листопада депутати Рівненської обласної ради підтримали поновлення Романа Шустика на посаді керівника Діагностичного центру. Ми запитали, що про всю цю ситуацію думає поновлений головний лікар та голова облради Сергій Кондрачук, як ініціатор звільнення.

Нагадаємо, що офіційною причиною для звільнення Романа Шустика на початку вересня стало те, що у Діагностичному центрі були затримки із виплатою зарплат, і керівник не зумів цьому зарадити.

Детальніше про звільнення дивіться у публікації: Політичний тиск чи поганий менеджмент: чому насправді звільнили керівника Рівненського діагностичного центру

Роман Шустик, не погоджуючись зі своїм звільненням подав до суду.

Суддя Рівненського міського суду Сергій Харечко встановив, що звільнення Романа Шустика відбулося «з порушенням вимог трудового законодавства і порушує його права». Тому вирішив, що:

  • розпорядження голови обласної ради Сергія Кондрачука про звільнення Шустика треба скасувати;
  • наказ про звільнення Шустика, виданий у самому Діагностичному центрі, треба скасувати;
  • Шустика треба поновити на посаді головного лікаря та заплатити йому 65,5 тисяч гривень за час «вимушеного прогулу».

Рішення може бути оскаржене у Рівненському апеляційному суді.

Чому суд вирішив саме так читайте в матеріалі: Чому суд зобов'язав поновити Романа Шустика на посаді головлікаря Діагностичного центру

Оскільки з'ясувалося, що звільняти Романа Шустика мала обласна рада, то й поновлювати його на роботі теж має обласна рада.

На сесії ради виступила лікарка-кардіологиня Діагностичного центру Лариса Ільницька, яка представляла колектив медзакладу. Вона критикувала Романа Шустика.

Лікарка, яка виступила від колективу медзакладу, каже, що близько 70% колективу висловили недовіру Роману Шустику. Фото з list.in.ua

– Працюю у Діагностичному центрі з 1995 року. Зараз центр переживає не найкращі часи. Неефективний менеджмент, нераціональне використання коштів в умовах реформування галузі та епідемії COVID-19 призвели до браку коштів, невиплати заробітної плати, звільнення кваліфікованих кадрів та закриття структурних підрозділів центру, –  каже Лариса Ільницька.

Лікарка каже, що де-факто було закрито відділення денного діагностичного стаціонару, яке могло успішно працювати та залучати додаткові кошти.

– В першу чергу від цього страждають пацієнти, які втратили лікарів та можливість лікуватися. За час каденції Романа Шустика проводилась, на мою думку, не зовсім правильна кадрова політика. Були прийняті на роботу 147 людей, з них 27 лікарів і 25 медсестер без категорії. В той же час були звільнені люди з вищою категорією, це для закладу третинного рівня нонсенс.

За її словами, 29 липня на зборах трудового колективу близько 70% працівників висловили недовіру чинному керівнику. Оскільки колектив вважає, що керівник має мати чітку стратегію розвитку закладу.

Лікарка каже, що після відсторонення Романа Шустика були проведені заходи, які не призвели до збільшення боргів – оптимізація штату, колектив перейшов на 0,5 ставки, втричі збільшилася кількість електронних записів.

Також у центрі впровадили ПЛР-діагностику та пакет для вакцинації від ковіду.

20 жовтня на фейсбук-сторінці Діагностичного центру працівники (серед яких і конкурент Романа Шустика Юрій Білик) поширили відео в якому оголошують, що дві третіх колективу не підтримують Романа Шустика і просять громаду Рівненщини підтримати колектив закладу:

За те, щоб поновити Шустика на посаді головлікаря з 4 вересня проголосували 37 депутатів, утрималися – 3, не голосували – 10, проти – 0.

Ми запитали у голови облради Сергія Кондрачука, коли Роман Шустик може приступити до своїх обов'язків.

Голова обласної ради Сергій Кондрачук сподівається на апеляційну судову інстанцію. Фото з архіву 2020 року.

– Я сьогодні (12 листопада, – ред.) підписав відповідний лист, що ми виконали рішення суду. І цей лист вже відправили рекомендованим листом на виконавчу службу. Щоб нам не нараховували штрафних санкцій. Як я розумію, то тепер у Діагностичному центрі має бути виданий внутрішній наказ про поновлення. Після цього Роман Шустик і приступить до виконання обов'язків, – каже Сергій Кондрачук.

Попередньо Сергій Кондрачук казав, що є проєкт рішення обласної ради яким у Діагностичному центрі мають запровадити, замість посади головлікаря, посади директора і медичного директора, як це передбачає наказ Міністерства охорони здоров'я. Зникнення посади головлікаря ускладнило б поновлення Шустика.

А також ніби то був проєкт рішення про призначення Юрія Білика, як переможця конкурсу, директором Діагностичного центру.

Нагадаємо, що Юрій Білик – депутат Рівненської облради, член Радикальної партії Олега Ляшка. Він працює у Діагностичному центрі заступником головного лікаря з хірургічної роботи.

Однак 12 листопада, за словами голови облради, питання про внесення змін до статуту медзакладу та про заключення контракту з Юрієм Біликом на розгляд сесії не виносили.

Рівненська облрада вже подала апеляцію на рішення Рівненського міського суду про поновлення Романа Шустика.

Роман Шустик сподівається почати роботу в Діагностичному «з чистого аркушу». Фото з архіву 2020 року

Роман Шустик каже, що не може сказати, що задоволений або незадоволений результатом голосування.

– Бо є рішення суду, яке потрібно виконати по-іншому. Але облрада вирішила, що будуть голосувати депутатським корпусом. Дякую тим депутатам, які мене підтримали і не підтримали. Буде наука, може щось я не так робив, будем тепер робити ще краще, старатись допомагати людям. Будемо прислухатися до інших порад, – каже поновлений керівник Діагностичного центру.

Стосовно критики Лариси Ільницької Роман Шустик каже:

– На рахунок денних стаціонарів, вони закриті по всій Україні згідно з карантинними обмеженнями. Але ми його об'єднали із клінікою – получилось консультативне відділення з денним перебуванням пацієнтів.

Тим більше Лариса Ільницька має основне місце роботи на кафедрі Львівського медуніверситету, а у Діагностичному центрі мала четверть ставки. На рахунок вакцинації – пів року подавали дозвіл на вакцинацію, перед самим моїм звільненням цей дозвіл прийшов. Це все є у документах, – каже Шустик.

За його словами, найголовніше зараз – почати все з чистого аркушу.

– Треба зробити так, щоб більше не було політичних мотивів, бо люди хочуть працювати та отримувати свою зарплату. Моє основне завдання – об'єднати людей. Ми маємо надавати допомогу людям. Не треба таїти образи, завжди треба бути людиною, – каже Роман Шустик.

Каже, що повинен приступити до виконання обов'язків після того, як буде видане розпорядження голови облради і внутрішній наказ по Діагностичному центру.

Також підтверджує, що готуватиметься до апеляції, щоб довести свою правоту.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте