Сарненський і рівненський судді, які зробили ексдиректора НАБУ корупціонером – судили несправедливо
Рішення Європейського суду з прав людини

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення на користь колишнього директора НАБУ Артема Ситника у справі щодо корупційного правопорушення. Суд визнав, що Україна порушила права Ситника на справедливий судовий розгляд і повагу до приватного життя, а притягнення його до відповідальності мало ознаки особистої помсти з боку тодішнього керівництва правоохоронних органів.
Нагадаємо, що судили колишнього директора НАБУ у Сарнах і Рівному.
Справу проти Ситника розпочали у 2019 році, коли його звинуватили нібито в отриманні подарунку у вигляді сплаченого відпочинку в мисливському господарстві «Поліське-Сарни» на Рівненщині. За версією прокуратури, вартість відпочинку склала 25 тисяч гривень, що перевищувало дозволену законом межу для подарунків.
Ситник заперечував обвинувачення, заявляючи, що розрахувався зі своїм товаришем Миколою Надейком, який спочатку оплатив послуги. Свідки сторони захисту також підтверджували цю версію.
Попри це, суддя Сарненського райсуду Олексій Рижий у вересні 2019 року визнав Ситника винним і призначив йому штраф у розмірі 3400 гривень. 13 грудня 2019 року суддя Рівненського апеляційного суду Василь Сачук відмовив Артему Ситнику в апеляційній скарзі та підтвердив рішення першої інстанції.
ЄСПЛ вказав, що рішення суду ґрунтувалося на суперечливих показаннях одного свідка та ігноруванні доказів захисту. Крім того, внесення Ситника до Реєстру корупціонерів ґрунтувалось на несправедливому судовому процесі та завдало шкоди його репутації та порушило його право на приватне життя. Суд також констатував, що реальним мотивом переслідування була дискредитація Ситника як директора НАБУ.
Ми зателефонували Артему Ситнику та запитали, що для нього значить це рішення:
– Це відновлення справедливості. Все інше описано в рішенні, тому що там як і описано які мотиви були цього переслідування, з чим вони пов'язані.
Ось що з приводу справи Ситника написав у фейсбук голова правління та співзасновник «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін:
Той протокол був помстою Ситнику від тодішньої влади: в першу чергу – генпрокурора (Юрія Луценка. – Авт.) і міністра МВС (Арсена Авакова. – Авт.). Ситник тоді догнав підозрою, наприклад, сина Авакова, який крав на закупівлі військових рюкзаків нацгвардійцям.
Дивіться попередні матеріали на цю тему: П'ятниця 13-го для Артема Ситника у рівненському суді
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші на FPV-дрони для бійців 71 окремої єгерської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ, які збиратиме ініціатива «Рівненський дрон».
Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 50 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали Сили оборони і хочете підтримати рівненських журналістів-розслідувачів будь-якою сумою:
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці, вотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти