Шанський Віктор Миколайович

Джерело
Фото – зі сторінки ГУНП в Рівненській області

Полковник поліції, тимчасово виконувач обов’язків начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області. 

Біографія

За автобіографією, яку ми отримали у відповідь на наш запит, Віктор Шанський народився 23 серпня 1976 року на Донеччині у сім’ї військовослужбовця. 

Освіта

1998 рік – закінчив Київський інститут внутрішніх справ України, спеціальність – «Правознавство».

Робота

1998 рік – розпочав службу в органах внутрішніх справ, посада – оперуповноважений відділення карного розшуку Новозаводського відділу міліції Чернігівського міського управління УМВС України в Чернігівські області.

2000-2003 роки – служив у оперативних підрозділах УМВС України в Чернігівській області, УБОЗ ГУМВС у  Києві та Київській області.

2005-2010 роки – пройшов шлях від старшого оперуповноваженого до керівника відділу боротьби з міжнародними організованими групами УБОЗ УМВС в Чернігівській області.

2010-2015 роки – був на керівних посадах у підрозділах ГУБОЗ МВС України.

2015-2016 роки – служив у департаментах захисту економіки та кримінальної розвідки Національної поліції України.

2016 рік – очолив управління кадрового забезпечення ГУНП в Чернігівській області.

Лютий 2018 рік – призначили заступником начальника ГУНП в Чернігівській області.

Із 19 жовтня 2023 року тимчасово виконує обов’язки начальника ГУНП у Рівненській області.

У жовтні 2021 року Шанський отримав сертифікат щодо рівня володіння державною мовою – він знає українську мову на рівні вільного володіння першого ступеня (має C1). 

У деклараціях за 2018 та 2019 роки Шанський вказав себе членом Чернігівської обласної організації професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України.

А з 2019 року по 2021 рік декларував себе ще й членом благодійного фонду «Лікарняна каса правоохоронців Чернігівщини» та Первинної профспілкової організації ГУНП в Чернігівській області Всеукраїнської профспілки Національної поліції.

Родина

Дружина – Шанська (Шульга) Альона Олексіївна. З 2007 по 2017 рік була ФОПом з роздрібної торгівлі з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям, реєстрація – київська.

Ми запитали у Віктора Шанського, чим зараз займається його дружина.

– Раніше моя дружина була приватною підприємницею – майже 10 років. А впродовж останніх восьми років доглядає за дитиною, оскільки через пандемію коронавірусної хвороби та повномасштабне вторгнення росії на територію України не було можливості повернутися у бізнес, – відповів він через пресслужбу.

Син – Шанський Олександр Вікторович. У деклараціях батька за 2020-2021 роки вказано, що він отримував дохід від Національної академії внутрішніх справ України. Нині, очевидно, з батьками не живе: у декларації за 2022 рік Шанський про нього не згадував.

У 2019 році у програмі «Військові династії» телеканалу «Новий Чернігів» його вказали ліцеїстом Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

А у лютому 2023 року людина з таким же ПІБ отримала державний сертифікат про те, що знає українську мову на «рівні вільного володіння першого ступеня» (має C1).

Дочка – Шанська Юлія Вікторівна. За розповіддю самого Віктора Шанського, вона навчається у другому класі.

Батько – Шанський Микола Миколайович. Народився 23 січня 1955 року на Хмельниччині, є військовим пенсіонером (дані з документа, опублікованого на сайті Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА).

У програмі «Військові династії» телеканалу «Новий Чернігів» його вказали полковником запасу. У сюжеті сказав, що кар’єру військового розпочав у 1973 році.

На сайті «Української конфедерації журналістів» йдеться, що до 2003 року він служив у внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України. А «після виходу у відставку обіймав керівні посади в службах безпеки ВАТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес””, ВАТ “Забір’я” та ТОВ “Альянс маркет”». 

Син Віктора Шанського Олександр Шанський та батько Микола Шанський. Фото – скриншот із сюжету телеканалу «Новий Чернігів», 2019 рік

Також Микола Шанський є головою правління громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» та громадської спілки «Єдина родина України». Він також – перший заступник голови ради родин загиблих при Міністерстві у справах ветеранів АТО/ООС України, вказали на сайті Чернігівської обласної ради. 

У ГО «Єдина родина Чернігівщини» «згуртувалися споріднені горем втрати, спричиненого російсько-українською війною, люди», – написав на своїй фейсбук-сторінці Микола Шанський.

А громадська спілка «Єдина родина України» об’єднує 21 громадську організацію родин загиблих героїв, щоб захистити їхні права, пише Українська конфедерація журналістів.

Балотувався до Чернігівської обласної ради 7-го та 8-го скликань: від партії «Українське об’єднання патріотів “Укроп”» у 2015 році та від партії відстороненого міського голови Чернігова Владислава Атрошенка «Рідний дім» у 2020 році. Не обрали. 

Українська конфедерація журналістів писала про численні нагороди Миколи Шанського. 

Серед них – орден «За заслуги» III ступеня за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм (указ президента, серпень 2020 рік). 

Також медалі «За сумлінну службу» командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ (2019 рік) та «За вірність присязі» Північного київського територіального управління Національної гвардії України (2020 рік). 

Нині Микола Шанський – підприємець, зареєструвався у 2009 році. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах. 

Чоловік з таким же ПІБ у 2017 році за кермом автомобіля потрапив у ДТП. Свою вину визнав, його оштрафували на 340 гривень. 

Подібна ситуація сталася і у 2019 році, тоді чоловік не дотримався «безпечного бокового інтервалу» і також зіткнувся з іншим автомобілем. У суді свою вину визнав. Штраф – 340 гривень.

Також на порталі «Судова влада» та у судовому реєстрі бачимо, що людина із таким же ПІБ судилася з управлінням Пенсійного фонду щодо пенсії.

Мати – Шанська Раїса Олександрівна. Народилася 20 листопада 1957 року на Харківщині.

У 1983-1991 роках працювала у Коростенській райадміністрації в загальному відділі роботи з громадськістю. Переїхала в Коростень за місцем служби чоловіка, а в 1991 році вони переїхали до Чернігова, йдеться на сайті видавництва «Логос Україна».

З 1995 року – пенсіо­нерка.

З березня 2008 року по січень 2017 року була підприємницею, основний вид діяльності – роздрібна торгівля косметичними товарами та туалетними приналежностями в спеціалізованих магазинах.

З 2015 року займається громадською діяльністю, працює з родинами воїнів, загиблих в АТО.

У лютому 2021 року заснувала благодійну організацію «Благодійний фонд Сіверщини “Єднання”».

Як членкиня правління ГО «Єдина родина Чернігівщини» стала лавреаткою міського конкурсу «Жінка року-2018» у Чернігові.

Раїса Шанська. Фото з церемонії нагородження «Жінка року-2018» у Чернігові. На фото ліворуч – внук Олександр Шанський. Джерело – Gorod.cn.ua

У серпні 2021 року Раїсу Шанську та Миколу Шанського нагородили «орденом “Патріот Чернігівщини”, почесною грамотою “За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпечення розвитку і процвітання Чернігівщини, сумлінну працю, високий професіоналізм та незламний патріотизм” та книгою пошани “Чернігівщина. Імена та здобутки”».

У 2011, 2022 та 2023 роках жінка з таким же ПІБ судилася з управлінням Пенсійного фонду України в Деснянському районі Чернігова та області щодо нарахування, виплати, доплати або перерахунку пенсії.

Брат – Шанський Андрій Миколайович. Загинув 35-річним – 5 вересня 2014 року під Новоазовськом на Донеччині. Був майором Національної гвардії України.

Його посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Про це вказали у документі на сайті Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА. Дружина брата – Марина Миколаївна.

Батьки дружини Віктора Шанського – Олексій Григорович та Людмила Олександрівна Шульги. Олексій Шульга із 1999 по 2006 рік був ФОПом із роздрібної торгівлі на ринках. А Людмила Шульга з 2001 по 2022 рік була підприємницею з роздрібної торгівлі з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами.

Брат дружини Віктора Шанського – Шульга Віталій Олексійович. З серпня 2016 по січень 2017 року був ФОПом з надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Деснянський районний суд Чернігова розглядав три справи щодо людини з таким же ПІБ. Одна справа стосувалася порушення правил дорожнього руху, що спричинило ДТП. 

Майно

За декларацією за 2022 рік, сім’я Шанського власного житла не мала, а лише користувалася двома чернігівськими квартирами. Перша – на 68 квадратів – службова, її задекларована вартість – 683 тисячі гривень. Друга належить батьку Шанського Миколі. Площа квартири – 69 квадратів, вартість – 216 тисяч гривень.

Проте, за майновим реєстром, Альона Шанська має частку у чотирикімнатній квартирі на 83 квадрати у Чернігові. Вона також належить її братові Шульзі Віталію Олексійовичу та батькам – Людмилі Олександрівні та Олексію Григоровичу Шульгам. У декларації про цю квартиру – ні слова.

– Вказана квартира наразі належить батькам та братові моєї дружини. У 2003 році, коли ми одружилися, дружина виписалась із квартири і свою частку подарувала рідним. З того часу вона не мала жодних прав на квартиру та не користувалася нею, про що у подальшому не вносилася відповідна інформація у декларації.

У зв’язку з тим, що із 2013 року запрацював єдиний реєстр речових прав на нерухоме майно, інформацію зі «старого» реєстру було автоматично перенесено, – відповів Шанський через пресслужбу.

Дружина Альона у грудні 2021 року купила нежитлове приміщення у Чернігові, площа – 6,2 квадрата, вартість – 18 тисяч 600 гривень.

Також подружжя Шанських – власники чотирьох земельних ділянок, за даними з декларації. Їхньої вартості в декларації немає.

Дві ділянки – площею 12 соток кожна – розташовані у селі Теребухові Броварського району Київської області. Одна належить самому Шанському, інша – його дружині. Їхніми власниками вони стали 27 липня 2011 року.  Проте, за майновим реєстром, ні Віктор, ні Альона Шанські зараз не є власниками цієї землі.

– Ви продали ці ділянки? – журналістка.

– Земельні ділянки ми не продавали. Відтак вони на праві власності належать мені та дружині. У зв’язку зі створенням нового єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно, ця інформація наразі до нього не внесена. Вказані об’єкти нерухомості вносилися до декларацій, адже на них ми маємо державні акти на право власності.

Ще дві ділянки – площею два гектари кожна – розташовані у селі Петровій Слободі на Чернігівщині. Володіють Шанські ними з 18 січня 2022 року. Одна ділянка також належить Шанському, а інша – дружині. Ці ділянки вони отримали за рішенням Корюківської міської ради.

– У Рівному ви винаймаєте житло чи вам надали службове? – журналістка.

– Винаймаю житло за власні кошти відповідно до укладеного договору оренди.

Авто

Власного авто, за декларацією, Шанський не має, користується «Маздою CX-5 Sport» 2019 року. Авто належить дружині. Датою набуття авто вказав серпень 2022 року. Зазначив, що авто коштує 325 тисяч гривень (8 тисяч 887 доларів станом на літо 2022-го).

За такою ціною, припускаємо, дружина могла купити битий автомобіль. Адже на Olx «Мазду CX-5 Sport» зі вм’ятинами продають за 5 тисяч 500 доларів. Решта ж продавців, яких ми знайшли на сайті, хочуть за неї 17 тисяч доларів, 18 тисяч доларів та 18 тисяч 600 доларів.

– Автомобіль дружина придбала за 325 тисяч гривень у компанії, яка спеціалізується на купівлі-продажу автомобілів на аукціоні за кордоном. Вартість вказаного авто нижча, ніж середня ринкова, оскільки був страховий випадок – транспортний засіб мав пошкодження. Усі потрібні документи були подані до сервісного центру для реєстрації відповідно до договору купівлі-продажу, – пояснив Шанський.

Мазда CX-5 Sport 2019 року. Ілюстраційне фото з Olx

На автомобілі дружини Віктор Шанський 1 січня 2023 року потрапив у ДТП: у нього врізалося авто марки «Джилі». Обидва транспортні засоби «отримали механічні пошкодження». Водій «Джилі» свою вину у суді визнав.

Доходи і заощадження

Дані з виправленої декларації за 2015 рік

Віктор Шанський

  • 37 тисяч 895 гривень – зарплата від МВС України;
  • 69 тисяч 967 гривень – зарплата від УМВС України в Чернігівській області;
  • 13 тисяч 608 гривень – зарплата від Національної поліції України;
  • 662 гривні – проценти від «ПриватБанку»;
  • 6 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 21 тисяча 45 гривень – заощадження в «ПриватБанку».   

Альона Шанська

  • 150 тисяч гривень – заощадження готівкою;
  • 8 тисяч євро – заощадження готівкою. У декларації вказано, що ця сума є спільною власністю з кимось.

Дані з виправленої декларації за 2016 рік

Віктор Шанський

  • 12 тисяч 648 гривень – зарплата від Національної поліції;
  • 4 тисячі 38 гривень – дивіденди від «ПриватБанку»;
  • 18 тисяч 728 гривень – зарплата від Департаменту захисту економіки НПУ;
  • 137 тисяч 928 гривень – зарплата від Національної поліції України;
  • 18 тисяч 975 гривень – зарплата від ГУНП у Чернігівській області;
  • 7 тисяч доларів – заощадження готівкою;
  • 11 тисяч 422 гривні – заощадження в «ПриватБанку». За декларацією, Шанському належить половина цієї суми.

Альона Шанська 

  • 170 тисяч гривень – заощадження готівкою;
  • 9 тисяч 500 євро – заощадження готівкою. У декларації вказано, що ця сума є спільною власністю з кимось.

– У декларації за 2016 рік ви вказали, що маєте 11 тисяч 422 гривні заощаджень у «ПриватБанку». За декларацією, вам належить половина цієї суми. Ви були власником половини суми чи все-таки всієї суми у 11 тисяч 422 гривні? Хто ще є власником іншої частини? – журналістка. 

– Вказані мною в декларації за звітний період 2016 року кошти у вигляді заощаджень в «Приватбанку» належали мені та моїй дружині як спільна власність, – відповів Віктор Шанський.

Дані зі щорічної декларації за 2017 рік

Віктор Шанський

  • 185 тисяч 705 гривень – зарплата від ГУНП в Чернігівській області;
  • 221 тисяча 835 – одноразова грошова допомога при звільненні від ГУНП у Чернігівській області;
  • 43 тисячі 51 гривня – пенсія;
  • 7 тисяч доларів – заощадження на банківській скриньці;
  • 218 тисяч 508 гривень – заощадження на банківській скриньці.

Альона Шанська 

  • 170 тисяч гривень – заощадження в банківській скриньці;
  • 10 тисяч євро – заощадження на банківській скриньці, кошти – у спільній власності з кимось.

Дані з виправленої декларації за 2018 рік

Віктор Шанський

  • 263 тисяч 981 гривня – зарплата від ГУНП в Чернігівській області;
  • 129 тисяч 972 гривень – пенсія;
  • 93 тисячі 758 гривень – кошти кредитної картки, які використовувались протягом року та були повернуті «ПриватБанку»;
  • 32 гривні – бонусний договір від «Приватбанку»;

Альона Шанська 

  • 45 тисяч гривень – дохід від відчуження авто для Матяша Станіслава Миколайовича;
  • 10 тисяч 320 гривень – декретні виплати;
  • 136 гривень – бонусний договір від «ПриватБанку»;
  • 20 тисяч євро – кошти, позичені третім особам.

Дані зі щорічної декларації за 2019 рік

Віктор Шанський

  • 494 тисячі 632 гривні – зарплата від ГУНП у Чернігівській області;
  • 129 тисяч 972 гривні – пенсія;
  • 136 тисяч 24 гривні – кошти кредитної картки, які використовувались протягом року та були повернуті «ПриватБанку»;
  • 77 гривень – бонусний договір від «ПриватБанку»;
  • 1 тисяча 433 гривні – благодійна допомога від Благодійного фонду «Лікарняна каса правоохоронців Чернігівщини»; 
  • 1 тисяча 506 гривень – внесок до Первинної профспілкової організації ГУНП в Чернігівській області Всеукраїнської профспілки Національної поліції;
  • 1 тисяча 666 гривень – внесок до Чернігівської обласної організації Профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України;
  • 1 тисяча гривень – внесок до благодійного фонду «Лікарняна каса правоохоронців Чернігівщини»;
  • 87 гривень – заощадження в «ПриватБанку»;
  • 70 тисяч гривень готівки – спільні заощадження з дружиною.

Альона Шанська

  • 6 тисяч 20 гривень – декретні виплати;
  • 138 гривень – бонусний договір від «ПриватБанку»;
  • 20 тисяч євро – кошти, позичені третім особам; 
  • 171 гривня – заощадження в «ПриватБанку». 

Дані з виправленої декларації за 2020 рік

Віктор Шанський

  • 519 тисяч 165 гривень – зарплата від ГУНП у Чернігівській області;
  • 129 тисяч 972 гривні – пенсія;
  • 297 гривень – бонусний договір від «ПриватБанку»;
  • 2 тисячі 900 гривень – благодійна допомога від Первинної профспілкової організації Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Всеукраїнської профспілки Національної поліції;
  • 2 тисячі 591 гривня – соціальна допомога, в тому числі житлова субсидія;
  • 6 тисяч 550 гривень – заощадження в «ПриватБанку»;
  • 100 тисяч гривень – спільно з дружиною позичили ці гроші третім особам.

У 2020 році Шанський взяв у «Приватбанку» 159 тисяч 846 гривень кредиту. У декларації за 2021 рік кредит він уже не вказував.  

Альона Шанська

  • 20 тисяч євро – кошти, позичені третім особам;
  • 500 гривень – заощадження у «ПриватБанку»;

Олександр Шанський 

  • 1 тисяча 188 гривень – зарплата від Національної академії внутрішніх справ.

Дані зі щорічної декларації за 2021 рік 

Віктор Шанський 

  • 516 тисяч 676 гривень – зарплата від ГУНП в Чернігівській області;
  • 141 тисяча 972 гривні – пенсія;
  • 137 гривень – бонусний договір від «Приватбанку»;
  • 3 тисячі 156 гривень – благодійна допомога від благодійного фонду «Лікарняна каса прав охоронців Чернігівщини»;
  • 5 тисяч 927 гривень – соціальна допомога, в тому числі житлова субсидія від Департаменту соцполітики Чернігівської міської ради;
  • 605 гривень – заощадження в «ПриватБанку»;
  • 425 гривень – заощадження у Державному ощадному банку України.

Альона Шанська

  • 25 тисяч євро – позичені кошти третім особам; 
  • 500 гривень – заощадження у «ПриватБанку»;
  • 150 тисяч гривень – кошти, позичені третім особам.

Олександр Шанський

  • 5 тисяч 688 гривень – зарплата від Національної академії внутрішніх справ України;
  • 293 гривні – заощадження в «ПриватБанку».

– У декларації за 2021 рік ви вказували, що ваша дружина позичила третім особам 150 тисяч гривень, але за попередній рік цієї суми не було, як і доходів. Звідки гроші? – журналістка.

– Так, моя дружина позичила третім особам 150 тисяч гривень. У цю суму входить 100 тисяч гривень спільної власності, що вказано у декларації за 2020 рік, а також 50 тисяч гривень власних збережень за 2021 рік, за період якого мій сукупний дохід склав 667 тисяч 868 гривень.

Дані зі щорічної декларації за 2022 рік

Віктор Шанський

  • 1 мільйон 64 тисячі 746 гривень – зарплата від ГУНП в Чернігівській області;
  • 54 тисячі 357 гривень – пенсія;
  • 4 тисячі 706 гривень – соціальна допомога, в тому числі житлова субсидія від Департаменту соцполітики Чернігівської міської ради;
  • 40 тисяч євро – спільні заощадження з дружиною, які позичили третім особам;
  • 200 тисяч гривень – спільні заощадження з дружиною готівкою.

Альона Шанська 

  • 600 тисяч гривень – дохід від відчуження рухомого майна для Лисенко Юлії Михайлівни.

Ми звернули увагу, що у різні роки Шанські позичали комусь гроші. Ми запитали, кому саме.

– Грошові активи (заощадження), вказані мною в деклараціях за звітні періоди 2015-2017 років, належали моїй дружині та мені на правах спільної власності.

Все рухоме чи нерухоме майно, а також грошові активи (збереження, заощадження), якими володію я чи члени моєї сім’ї, вказані в електронних деклараціях. Треті особи – наші родичі, яким були передані кошти на законних підставах. У цілях власної безпеки вони відмовилися розголошувати персональні дані та будь-які відомості про себе. Доходів від передачі коштів ми не отримували, – відповів Шанський.

Стежте за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Віктор Шанський


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте