Що роблять на Рівненщині для виготовлення антисептиків

Антисептик для рук власного виробництва продають за 44 гривні за 100 мілілітрів
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки мережі аптек «Рівнефармація»

Через дефіцит засобів захисту під час пандемії коронавірусу, у Франції компанія-виробник брендованих парфумів LVMH запустила на своїх потужностях виробництво антисептиків, повідомляє «ВВС».

В Україні монополіст «Укрспирт» запустив 4 своїх заводи через підвищений попит на медичний спирт, йдеться на сайті компанії.

На Рівненщині також є спиртовий завод – Зірненський. Ми звернулись туди, аби запитати, чи не хочуть там допомогти із антисептиками і наскільки це реально. А ще запитали у Рівненській облдержадміністрації, чи не планували там задіювати підприємство.

Окрім цього, спробували отримати відповідь від колишнього очільника Зірненського спиртового заводу тепер нардепа Сергія Литвиненка про те, чи не хотів би він ініціювати виготовлення таких засобів захисту.

За номером, який вказаний у відкритих даних як номер Зірненського заводу відповіли, що це стоматполіклініка.

За дзвінком на ще один номер відповів чоловік на ім'я Ярослав Ципан. Чоловік не знає, чому його мобільний номер вказаний, як номер заводу. Але він розповідає, що колись працював у Зірному.

Ще, каже, що виготовити антисептики, або лише сам спирт на продаж завод не може. Бо не має для цього відповідної ліцензії.

– Спиртові заводи виготовляють спирт і зберігають у великих ємностях, вони його не фасують і не продають, – каже чоловік.

Колишній очільник Зірненського спиртзаводу, а тепер нардеп від того ж округу, Сергій Литвиненко не відповів на наше запитання про ініціативу виготовлення антисептиків.

Його прессекретарка Лариса Ткач повідомила, що депутат не в темі. Також сказала, що днями нардеп допомагатиме своєму округу масками та антисептиками і запитала в журналістки, чи не хоче вона про це написати. 

Речник Рівненської ОДА Олександр Поліщук каже, що поки обласна адміністрація не обговорювала залучення спиртового заводу до виробництва санітайзерів.

Натомість, ДП «Укрспирт» повідомив, що запуск в роботу чотирьох заводів – це ще не все, що потрібно для виготовлення засобів захисту.

Щоб заводи змогли продавати денатурований (технічний) спирт для виготовлення антисептичних засобів, потрібно внести зміни у законодавство, вказано у фейсбуку підприємства.

«Укрспирт» поки призупинив експорт продукції закордон, аби забезпечити Україну. Виконувач обов'язків голови Сергій Пліскун повідомив, що потужностей у монополіста для цього вистачить.

Нагадаємо, у Рівному відомо про одну мережу аптек, яка виготовляє антисептики самостійно. «Рівнефармація» продає засоби по 44 гривні у дев'яти аптеках обласного центру.

Рецепт виготовлення антисептику в домашніх умовах можна прочитати на сайті «Нового времени».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте