Чиновники проти вірусу: наскільки на Рівненщині готові до протистояння
Резерв із 30 ліжкомісць у кожній лікарні, суворий масочний режим, відстежування тих, хто повернувся з-за кордону, і санітарні тупики на залізничних станціях. Мало не щодня в Україні з’являються нові вказівки та заборони, щоб сповільнити поширення коронавірусу.
З 14 березня цілодобово працює обласна гаряча лінія. Номер телефону – 0-800-500-078. Кожен може зателефонувати й отримати необхідну інформацію щодо захисту від коронавірусу.
Рекомендації працівникам медичних закладів: і головні лікарі, і санітарки однаково мають дотримуватися карантинних заходів. У медичних закладах введений суворий масочний режим. Найперше в масках мають бути лікарі швидкої допомоги, поліклінік та приймальних відділень.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Спростування фейків про медичні маски
Захисні маски (одноразові чи марлеві) повинні вдягати й усі відвідувачі.
Також радять розділити потоки хворих та здорових людей. Пацієнтів із температурою мають примати в окремому кабінеті інфекціоністи. Якщо потік таких хворих збільшиться, до прийому підключать сімейних лікарів.
Щоб зменшити скупчення людей у поліклініках, радять за можливості надавати консультації по телефону. А по довідки взагалі поки не приходити, відкласти на потім.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коронавірус: роз'яснення чи здатна маска захистити
Окреме прохання до головних лікарів центральних районних лікарень – створити ліжковий резерв на 30 місць у кожному закладі. Найперше в інфекційних, терапевтичних і неврологічних відділеннях. Це означає, що, якщо хвора людина може лікуватися вдома, – її випишуть, аби звільнити місце про всяк випадок.
Директорка комунального підприємства «Обласний центр громадського здоров’я» Олена Гандзюк просить людей не нагнітати ситуацію навколо готовності медичних закладів до пандемії, бо з новим короновірусом у світі зіштовхнулися вперше.
За словами начальника Державної служби з лікарських засобів у Рівненській області Сергія Лебедя, жарознижувальних, протизапальних та противірусних ліків в аптеках області достатньо. Медичних масок – ні.
Більш-менш регулярно маски надходять в аптеки «Віса», «Рівнефармація» та «D.S.», кажуть чиновники. Їх швидко розбирають. Детальніше про це в публікації «Карантин: що відбувається у рівненських аптеках».
Станом на ранок 24 березня Рівненська ОДА надає наступну інформацію про наявність медичних масок:
- мережа «Тетрамед» повідомляє про наявність 6 тисяч масок в аптечних закладах, розташованих у Рівному та у 8-ми районах області,
- «Рівнеліки» – понад 1200 масок у Рівному,
- «ВІСА» – 3000 масок в аптеках Рівного,
- «Рівнефармація» – понад 1700 масок в обласному центрі та районах регіону.
Поки що відсутні медичні маски в мережах аптек «Подорожник», «Бажаємо здоров’я», «Аптека низьких цін», «Мед-сервіс».
На думку Сергія Лебедя, яку він озвучив 14-го березня, дефіцит масок в аптеках зникне після того, як спрацює заборона на їхній експорт. А із завищеними на них цінами вже бореться Антимонопольний комітет.
Посадовець, очевидно, був не в курсі, що заборона на експорт масок діє з 11 березня. Але ситуація з масками в аптеках відтоді не покращилася.
Голів місцевих органів влади просять стежити за приїздом людей із-за кордону. До цього просять залучати депутатів місцевих рад, педагогів та небайдужих громадян. На місцеву владу покладають і інформування людей про особливості передачі нового коронавірусу і як від нього вберегтися.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відповіді на поширені запитання про коронавірусну інфекцію COVID-19
За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Рівненській області Володимира Лазарчука, всі заклади освіти, торгівлі, громадського харчування, готелі, розважальні заклади отримали інструкції про дезінфекцію.
В районах є мотооприскувачі, оприскувачі на акумуляторах, 16 пересувних дезінфекційних установок.
Начальник управління інфраструктури й промисловості Федір Мисюра запевняє, що вимогу дезінфікувати транспорт та приміщення вокзалів і станцій відправили всім перевізникам: і приватним, і державним.
Дезинфікуючих засобів не вистачає. Ті, що є в запасах служби, можуть бути неефективними, каже Володимир Лазарчук. Тому просить голів місцевих органів влади «спільно вирішувати цю проблему».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У маршрутки по десять людей і без пільгового проїзду: нові карантинні обмеження
Залізничники мають план дій, але пасажирів більше не перевозять.
З 18 березня 2020 року «Укрзалізниця» тимчасово припинила пасажирські перевезення в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та далекому) до прийняття окремого рішення уряду. Квитки можна здавати. При собі треба мати паспорт або інше посвідчення особи на прізвище, записане у квитку.
До цього рішення залізничники керувалися карантинним алгоритмом роботи. За словами начальника «Рівненської дирекції залізничних перевезень» Олександра Левицького, в підозрілому випадку пасажирський вагон, а то й цілий потяг відправили б до санітарного тупика – подалі від вокзалу.
Такі є на двох станціях: Сарни та Рівне. Доступ до нього мали б медики, поліція та лаборанти, наприклад, з «Рівненського облаcного лабораторного центру». Саме ці люди приймали б рішення, що далі робити із потягом, вагоном і рештою пасажирів.
Залізничники мають свої запаси марлевих пов’язок. Вони є на станції Сарни (3 тисячі 655 штук) і на станції Здолбунів (8 тисяч 990 штук). Є 600 респіраторів у Здолбунові.
Олександр Левицький не скаржився на нестачу дезінфекційних засобів. Каже, що кожні 2-3 години на вокзалах обробляють приміщення, особлива увага – поручням і вбиральням. Додав, що дезінфікуються пасажирські і приміські потяги після зміни.
Як працює прикордонна служба і поліція. До 16 березня 2020 року прикордонні пункти пропуску в межі Рівненської області працювали у звичному режимі. Лише всім приїжджим міряли температуру безконтактним термометром і розпитували про маршрут пересування.
Нині, за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, в’їзд іноземців без права на проживання заборонено. На Рівненщині повністю тимчасово закрили пункти пропуску «Переброди» в Дубровицькому районі, «Вичівка» у Зарічненському районі та «Рівне» (міжнародний аеропорт).
Тимчасово припинено пішохідне сполучення в пункті пропуску «Городище» Дубровицького району і «Прикладники» Зарічненського району.
За словами начальника Головного управління Національної поліції у Рівненській області Валерія Самчука, працівники поліції забезпечені засобами індивідуального захисту, мають достатньо пального для виїздів.
Він нагадав про кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил запобігання епідемічним захворюванням, яка описана у статті 325 Кримінального кодексу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Скільки апаратів ШВЛ на Рівненщині можна використати при ускладненнях коронавірусної інфекції
Звідки беруть гроші на протиепідемічні заходи. Згідно з постановою Кабінету міністрів України №415 від 29.03.2002 року, у кожному місцевому бюджеті є резервний фонд, гроші якого використовуються у надзвичайних або ж непередбачуваних ситуаціях.
Директорка департаменту фінансів Рівненської обласної держадміністрації Лідія Біляк повідомила, що загалом в області є близько 50 резервних мільйонів гривень: в обласному бюджеті 16,3 мільйонів, у міському близько 13 мільйонів, решта в районних.
Для їхнього виділення не потрібно скликати сесії і просити депутатського дозволу.
Які суми вже виділили на протидію коронавірусу, можна прочитати в кінці нашої публікації про нові карантинні обмеження.
Оперативна інформація. Міністерство охорони здоров’я повідомляє: станом на 18 годину 24 березня 2020 року в Україні зафіксовано 84 випадки COVID-19.
24 березня Рівненщина отримала 1878 тестів ПЛР і 5000 експрес-тестів, а також захисні засоби.
Ці тести і захисні засоби є частиною вантажу, який вчора прибув до України з Китаю як екстренна допомога від коронавірусу.
– Літак доставив тест-системи полімеразної ланцюгової реакції, а також експрес-тести, апарати штучної вентиляції легень, маски, захисні костюми та ще багато чого необхідного.
– Цей вантаж буде розподілено по всіх регіонах нашої країни, він надійде до лікарень, лабораторій, до поліцейських, прикордонників та наших військових, – написав Володимир Зеленський.
ПЛР-тест є одним з найточніших методів діагностики, адже дає змогу визначити наявність інфекції навіть при мінімальному вмісті її штамів у біологічному матеріалі.
5000 експрес-тестів мають розподілити між 27 лікувально-профілактичними закладами області. Найбільша кількість передбачена для потреб Рівненської Центральної міської лікарні (1000 штук) та Сарненської Центральної районної лікарні (500 штук), які є госпітальними базами лікування COVID-19.
По яким лікарням області розподілять експрес-тести дивіться тут.
Як повідомив заступник начальника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Олег Вівсянник, медики використовуватимуть швидкі тести згідно з Наказом МОЗ № 663 від 13.03.2020. Тобто, ні первинна ланка меддопомоги, ні екстренка не застосовуватимуть швидкі тести.
Лише вторинна ланка медицини, де відбуватиметься госпіталізація хворого. Якщо експрес-тест виявив у людини COVID-19, лікарі повинні будуть взяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР.
Респіратори та костюми захисту, які також надійшли допомогою з Китаю, будуть, передусім, направлені для медиків швидкої допомоги у різні райони області.
Колишня міністерка охорони здоров’я Уляна Супрун нагадує: довіряйте тільки перевіреній інформації. Перевірити можна:
➡ на сторінці Центру громадського здоров’я України
➡ на сторінці Міністерство охорони здоров'я України
➡ Всесвітня організація здоров'я та на сайті: https://www.who.int/
➡ World Health Organization Ukraine
➡ CDC (Центрів з контролю та профілактики захворювань в США) та на сайті CDC: http://bit.ly/30GPvGU.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти