Що відбувається з ремонтом рівненської музичної школи №1 імені Лисенка

Батьки і педагоги бояться слова реконструкція. Мовляв у нинішніх реаліях це може означати знищення приміщення школи
Джерело
«Четверта влада»

У другому корпусі Рівненської дитячої музичної школи №1 імені Миколи Лисенка затіяли ремонт. Розпочинали його під назвою «капітальний ремонт», але в процесі з’ясувалося, що те, що там відбувається, слід називати інакше. Однак директор музичної школи та деякі батьки учнів не хочуть нічого міняти, навіть на папері – бояться. Ми запитали про їхні страхи та спробували зрозуміти, чи для них є підстави. 

Позиція батьків та вчителів

Заступниця міського голови з гуманітарних питань Марина Кузмічова пояснює, чому роботи всередині школи не можна називати капітальним ремонтом:

– Капітальний ремонт – це коли все лишається на тому самому місці. А там у школі розширюються сходи і забираються два класи, то тому це вже є реконструкція.

Тому процес заморозили, поки не узгодять термінологію та не визначать, скільки грошей потрібно на оновлену версію робіт. Однак представники самої школи наполягають, що не хочуть реконструкції. Головний озвучений страх – що будівлю знесуть.

Мама учениці музичної школи Ольга Шевчук пояснює свої побоювання:

– Якщо капітальний ремонт, це одні витрати і один баланс, а якщо реконструкція, то в процесі реконструкції можна перепланувати приміщення і поставити там висотку. Цього ми дуже боїмося, бо можемо сюди не вернутись. Поки буде вирішуватись питання, нам запропонували навчатись тимчасово у приміщенні колишнього гуртожитку на вулиці Відінській, проте на 1 вересня воно було не готове до занять.

Ольга Шевчук переживає, що школу знесуть, а не відремонтують. Фото з фейсбук-сторінки Ольги Шевчук

Коли ж до тимчасового приміщення все-таки перебралися, Ользі воно не сподобалося:

– Це старий гуртожиток із неосвітленими вузькими коридорами, облупленими стінами, запецяними сходами і брудними перилами. Гнітюча темінь і металеві двері в кабінети, наче в тюрмі.

Ось кілька фото приміщення, в якому зараз тимчасово займаються учні школи, поки в їхньому корпусі ремонт:

Голова профспілки музичної школи Анатолій Цимбалюк каже, що працівники школи хочуть продовження розпочатого капітального ремонту: 

– Все інше має дуже багато ризиків. Якщо це реконструкція, то візьмуть його розберуть і знесуть. Заступниця міського голови з гуманітарних питань Марина Кузмічова казала, що гарантує, що все буде добре. А якщо її знімуть з посади? Переформатовується, наприклад, владна коаліція, змінюють людину або все лишається на своїх місцях і не фінансують?

Голова профспілку Анатолій Цимбалюк теж із недовірою ставиться до перспективи реконструкції. Фото з фейсбук-сторінки Анатолія Цимбалюка

– Я зараз бачу три варіанти. Або продовжуємо капітальний ремонт, або робимо реконструкцію, або взагалі в іншому місці будуємо нове приміщення. Але ж ніхто не каже, скільки це буде коштувати. Це при тому, що ми в місті маємо довгобуди і спорткомплекс на Макарова, і дитячий садочок на Коновальця. Ще 100 мільйонів на школу кинути – це якась утопія, – розповідає Анатолій Цимбалюк.

Як розгорталися події

Марина Кузмічова розповідає, що спочатку на роботи в музичній школі виділили 4,7 мільйонів гривень. З її слів, у травні школу передали підряднику, але не підготували приміщення належним чином до ремонту – зокрема, всередині лишилися музичні інструменти.

– Тому ми написали листа на УКБ і попросили їх припинити рух грошей, поки не звільниться будівельний майданчик.

– Директор музичної школи мені написав величезну петицію на чотири сторінки, що це не його робота – шукати, куди перевезти інструменти на час ремонту, і фактично я бігала сама. У травні ми знайшли тимчасове приміщення і почалися домовлятися з орендодавцем, щоб зробив там косметичний ремонт.

Марина Кузмічова нарікає, що ремонтні роботи спочатку затягувалися з вини самої школи. Фото з фейсбук-сторінки Марини Кузмічової

– 10 червня на сесії вже були виділені гроші на перевезення інструментів та оренду приміщення. Якщо не помиляюсь, наприкінці червня директор підписав угоду про оренду і вони мали рухати ті всі процеси, щоб чим швидше переїхати. Але вони не переїхали до вересня. 

– Поки це все тривало ми заглядали в проект, що там має відбуватися. Я звернулася до головного архітектора Дмитра Котлярова і він пояснив, що це не капітальний ремонт, а реконструкція. В нас виникло тепер питання, що робити.

Чиновниця зауважила, що попередній проект з капітального ремонту не був представлений на обговореннях:

– Директор сам вирішив, що там буде. Там мало залишитись чотири стіни, розширюватися сходинкова частина і за рахунок цього прибиратися два класи. Такі робити аж ніяк не є капітальним ремонтом. Це помилка у документації.

Другий корпус музичної школи, через ремонт якого ведуться запеклі суперечки

– Ми ж пропонували не втрачати класи, а розглянути можливість добудови мансардного поверху. А з урахуванням нових будівельних норм ми переплановуємо і розширюємо коридори й облаштовуємо приміщення, щоб воно було придатне для інклюзивного навчання. Це теж прописано. Але діалогу немає.

З 6 по 12 вересня інструменти перевезли у тимчасове приміщення, де перед тим зробили косметичний ремонт. До 13 вересня діти чергували заняття з викладачами наживо та онлайн, а віднині їздять займатися на вулицю Відінську.

Оголошення на дверях другого корпусу музичної школи

Марина Кузмічова також пояснила, чому батькам учнів школи та працівникам не варто боятися реконструкції: 

– Перший корпус будівлі – це історична спадщина місцевого значення, яка захищена законом, відповідно там нічого побудувати не можна. А другий корпус має землю лише під самою будівлею, навколо ж її там немає. Довгобудом ця історія не закінчиться.

Змінили, а потім… повернули назад

20 вересня Рівнерада на засіданні внесла зміни у бюджет. Зокрема, проголосували за те, щоб змінити назви з капітального ремонту будівлі другого корпусу Рівненської музичної школи №1 імені Миколи Лисенка на реконструкцію. На проєктні роботи з міського бюджету виділять 110 тисяч гривень та 4 тисячі 700 гривень на зміну назви об'єкту.

Директор музичної школи Олександр Приходько тоді сказав «Четвертій владі», що зміна назви робіт – це забаганка міської влади.

– Ми були стурбовані тим, що на сесії було прийнято без нашого відома, нічого нам не говорили. Просто взяли і забрали гроші і перейменували види робіт із капітального на реконструкцію. Звичайно, ми не могли бути задоволені, тому стали на захист нашого капітального ремонту, який мав би вже завершуватися. Ніяких робіт зараз не проводиться, тому ми почали разом із колективом протестувати.

– Вам пояснювали, що таке реконструкція і чому ваш ремонт треба так називати? – журналістка.

– Це забаганки міської влади. Найбільше про це говорила Марина Кузьмічова – що вона хоче бачити по-іншому школу. Кажуть, що ця кошторисна документація не є капітальним ремонтом, а що це є реконструкція. Хоча всі експертизи і замовлення було на капітальний ремонт, а не на реконструкцію. 

Однак 30 вересня на черговому засіданні міської ради депутати вирішили повернути роботам у музичній школі назву «капітальний ремонт».

Депутат від «Європейської солідарності» Павло Алексєвич, пояснив, що підтримав це рішення на прохання трудового колективу та представників батьків:

– Аргументація керівника закладу полягала в тому, що реконструкція може зайняти невідомо який час та фінальну вартість також складно спрогнозувати. А прийняте рішення щодо ремонту може дозволити в найкоротші строки зробити комфортні умови для навчання дітей.

Заступниця міського голови Марина Кузьмічова після голосування сказала, що віднині з себе знімає відповідальність за подальші процеси, що будуть відбуватися під час капітального ремонту будівлі.

Корпус, що чекає на ремонт, з іншого ракурсу

– Всі роботи контролює і веде управління капітального будівництва.

Як вони будуть вирішувати мінуси проекту, я не знаю. Тут багато проблем: невідповідність наявних будівельних робіт до капремонту, потреба додаткових робіт по фундаменту (зі слів підрядника), невідповідність кошторису до сьогоднішніх цін на будматеріали і заробітної плати та відсутність утеплення. Як ми можемо на такі речі заплющувати очі?! Та я розумію депутатів, вони мають бути голосом народу, але…

– Школа не захотіла, щоб я взяла відповідальність за реконструкцію об’єкта на себе. Добре. Тепер всі питання виключно в площині УКБ, підрядника та керівництва школи, – каже заступниця.

7 жовтня відбулася зустріч представників музичної школи, представників Державної архітектурно-будівельної інспекції, проєктантів та Марини Кузмічової.

– Проєктанти стверджують, що це капремонт. ДАБІ, що це реконструкція. Школа каже, що їм байдуже. Робіть ремонт і все. Наслідки їх теж не цікавлять. Це не їхні проблеми. Вони стверджують, що ми просто затягуємо час, – розповіла після зустрічі Марина Кузмічова.

– Зараз все щодо проєкту під керівництвом УКБ. Ні я, ні управління культури вже ніяк цього не стосуємося. Скільки коштуватиме проєкт? Як вирішать не відповідність назви проєкту до будівельних робіт? Які нові роботи необхідно буде здійснити? Ці питання вже стосуються Управління капітального будівництва, – додала заступниця міського голови.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте