Назва нова, зв’язки старі: хто продовжить відновлювати музичну школу в Рівному

Рівненську музичну школу №1 на вулиці 16 Липня ймовірно ремонтуватимуть ще не один рік
Джерело
«Четверта влада»

Рівненську музичну школу №1 на вулиці 16 Липня відтепер ремонтуватиме новий, але тісно пов’язаний зі старим підрядник. 4 липня управління капітального будівництва Рівненської міськради уклало договір із ТОВ «Прогрес Девелопмент Компані» на майже 17 мільйонів гривень. Відповідно до графіку, роботи мають почати 24 липня. Їх робитимуть на основі оновленого проєкту.

Що не так із початковим проєктом

Як розповів нам заступник начальника Управління капітального будівництва Рівнеради Анатолій Матвійчук, коригування проєкту довелося робити з різних причин:

– Розумієте, коли починається будівництво – тим більше, не нове будівництво – важко все передбачити. Були зміни по покрівлі, по мережах. Наприклад, через будинок транзитом проходить теплотраса. Тільки коли відкрили її, побачили, як вона проходить, в якому стані ті труби – що їх треба міняти і так далі. Плюс вартість. Проєкт робили давно. Зрозуміло, що ні одна ціна не відповідає тій вартості, яка є на сьогодні.

Анатолій Матвійчук: «Коли починається будівництво, важко все передбачити». Фото з архіву 2018 року

На думку пана Матвійчука, попередній підрядник, ТОВ «Кортакоз», виконав свою частину робіт достатньо якісно:

– Особливих претензій до них не було. Вони виконали ті об’єми, які їм оплатили, та й усе.

Як відомо, «Кортакоз» почав виконувати роботи ще в 2020 році. Договір з ним укладали на 9 із половиною мільйонів гривень, проте 9 червня 2023 року його розірвали за згодою сторін. Загалом за виконані роботи «Кортакозу» сплатили трохи менше мільйона гривень.

Новий тендер управління оголосило 16 червня 2023 року і вже 4 липня підписало договір на капітальний ремонт музшколи з новим підрядником.

Що не так із новим тендером

ТОВ «Прогрес девелопмент компані» було єдиним учасником на тендері.

На думку аналітикині громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослави Примак, цей тендер могли «ускладнити» деякими деталями під конкретну компанію:

«Тендерні вимоги досить об’ємні, місцями детальні. Можливо, це виправдано, адже об’єкт скандальний. Проте я бачу, що тендерна документація саме на цю закупівлю передбачала надання аж чотирьох сертифікатів ISO. А на всі попередні тендери 2023 року цей замовник вимагав лише два: на систему управління якістю та систему екологічного управління. Та на ці торги додав вимогу про сертифікати на управління охороною здоров’я та безпекою праці й на систему енергетичного менеджменту.

Помітно, що «Прогрес девелопмент компані» готувалася до торгів завчасно.

Наприклад, сертифікат ISO на систему екологічного управління отриманий давно (2021 рік), але звіт аудитора на цей сертифікат датований 26 травня 2023. Зі звіту аудитора я бачу, що план технагляду складений 04 травня 2023 року.

Сертифікат на систему управління якістю отриманий 24 лютого 2023 року, на управління охороною здоров’я та безпекою праці та на систему енергетичного менеджменту – 07 лютого 2023 року.

Цікаво, що термін подання пропозицій становив усього сім днів. Тому якщо хтось із будівельних фірм не мав, наприклад сертифікату енергетичного менеджменту чи управління охороною здоров’я, то міг не встигнути отримати за цей час вказані документи».

Ми хотіли спитати у директора ТОВ «Прогрес девелопмент компані» Олександра Ільчука, коли він дізнався про тендер, але він не захотів спілкуватися.

Також ми намагалися зв’язатися з уповноваженою із закупівлі Світланою Кондратюк, щоб спитати, чому вона так поспішала з проведенням торгів.

Вказаний на сторінці тендеру номер не відповідав, тож ми передали своє питання через відділ комунікації та зв’язків з громадськістю міської ради. Замість відповіді отримали прохання надіслали офіційний запит – що ми, власне, і зробили.

Хто стоїть за старим і новим підрядником

І попередній підрядник – ТОВ «Кортакоз», –  і новий пов’язані із бізнесменом Юрієм Фалком та із Олександром Рожчуком, відомим у Рівному за прізвиськом «Саша Длінний». У розслідуванні «Знайомий квітник» «Четверта влада» детально розповідала про ці зв’язки.

«За ці кошти можна було побудувати нову школу»

За словами заступниці міського голови Марини Кузмічової, принципової різниці в тому, хто буде підрядником, немає:

«В мене інше питання – за ці кошти можна було побудувати нову школу. Очікувана вартість ремонту наразі – 17 мільйонів гривень. Певно, сума зросте до 30 мільйонів.

Але питання музшколи не розглядається в розрізі комфорту для учнів. Викладачі розглядають його з погляду звички, історики – з погляду збереження старовини. Нова комфортна школа зі сучасним залом – це те, що було би потрібно і дітям, і викладачам. А ті будівлі можна було б дешево переробити в музей міста чи музей художників тощо».

Марина Кузмічова: «Якщо ремонт почнеться, він може зупинитись у будь-який момент»

Також заступниця міського голови Рівного додає:

«Важливо, щоб батьки і вчителі розуміли, що якщо ремонт почнеться, він може зупинитись у будь-який момент. Бо капітальні видатки фінансують в останню чергу, якщо є залишки коштів. Якщо підрядник не отримуватиме кошти за роботу, він змушений буде зупинитися.

До повномасштабної війни таких ризиків практично не було. Крім того, банки до повномасштабної вільно видавали кредити, а зараз практично ніхто під капремонти кредити не видає (можливо, за останній місяць щось змінилося).

Я не захищаю підрядника, не знаю його фінансового підґрунтя, але такі реалії».

Дивіться також: Діти рівнян почекають на хороші шкільні спортмайданчики


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте