Що впливає на знос шин і як цього уникнути

Способи зменшити знос шин

Міняти сезонні покришки рекомендується кожні 5–6 років. Але за недотримання правил використання та зберігання цей термін скорочується на 30–40 %, і призводить до пошкоджень. Розглянемо причини передчасного зносу, а також дізнаємося про способи продовжити службу.

Як визначити ступінь зносу

Замислюватися про знос потрібно після 4 років використання літньої та 3 років зимової гуми. Термін використання шин визначається за допомогою спеціального маркування: перша і друга цифри позначають тиждень випуску, а третя та четверта — рік.

Є два способи визначити наскільки сильно зносилися шини:

  • Індикатор. Шини Goodyear Bridgestone, Yokohama, Continental оснащені індикаторами, які розміщуються в каналах. Як тільки Індикатор зносу стирається, шини втрачають свої властивості. Допустимий рівень зносу становить 1,6 мм, але є й моделі з індикатором заввишки 2 мм.
  • Спеціальні інструменти. Є прилад для вимірювання глибини отворів і пазів. Якщо він показав менше ніж 1,6–2 мм, шина більше не придатна для експлуатації. Перевірку роблять в автосервісах. Для вимірювання ступеня зносу також використовується штангенциркуль або лінійка. Вимірювати протектор потрібно мінімум у 6–7 точках, оскільки є ризик нерівномірного зносу.

Як уникнути передчасного зносу

Є основні рекомендації, дотримання яких дає змогу довше зберегти їздові якості гуми, як літньої, так і зимової.

  • Справна підвіска. Амортизація з хорошою амплітудою допоможе знизити навантаження на колеса під час їзди на 30–40 %. Частина енергії поглинається підвіскою, тому важливо вчасно усувати неполадки.
  • Вибір швидкісного режиму. Не варто перевищувати поріг індексу швидкості покришок. Вхід у повороти на швидкості вводить колеса в крен, що призводить до нерівномірного зносу.
  • Правильне гальмування і старт. Намагайтеся плавно гальмувати й починати рух. Пробуксовування на старті буквально залишає протектор на асфальті, а різке гальмування пошкоджує елементи протектора.
  • Якість шин. Є шини з високим вмістом силікатів у складі гуми, такі моделі відрізняються підвищеною зносостійкістю.
  • Своєчасна заміна. Не варто відкладати заміну літньої й зимової гуми. Обидва типи покришок пристосовані до одного температурного режиму.

6051cbd287449.jpg

Важливо знати

Знос, на перших етапах можна легко поремонтувати, тому варто діяти вже за наявності перших ознаках. Ця пам’ятка допоможе виявити причини найпоширеніших причин передчасного зносу та допоможе його запобігти.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)