Скільки заробляють сімейні лікарі Рівного

Сімейні лікарі колишніх поліклінік стали заробляти більше
Джерело
«Четверта влада»

Від квітня 2018 року центри первинної медико-санітарної допомоги (колишні поліклініки) отримують виплати за новою системою. Раніше це обмежувалося тарифними сітками, штатними розкладами та іншими актами, а тепер гроші лікарі отримують безпосередньо від своїх медзакладів.

«Четверта влада» продовжує писати про те, як змінилися виплати медпрацівникам реформованої первинної ланки медицини.

Раніше ми писати про те, скільки заробляють головні лікарі рівненських Центрів первинної медико-саніторної допомоги. В наступних матеріалах ще очікуйте про доходи лікарів-терапевтів та лікарів-педіатрів.

Цього разу ми поглянули на виплати сімейним лікарям трьох Центрів первинної медико-санітарної допомоги у Рівному, які працювали там до медичної реформи первинної ланки та після її впровадження.

Цифри співставили за перші півріччя 2017-го та 2019-го років лише для тих лікарів, які працювали повні шість місяців в обидва проміжки часу.

Як змінилися доходи для сімейних лікарів 

Ми порівняли доходи сімейних лікарів у «Північному», «Центральному» та «Ювілейному» за перші півріччя 2017-го та 2019-го років. Інформацію про те, скільки вони заробляють, отримали у відповідь на запити до кожного з центрів.

Виплати для сімейних лікарів у всіх трьох рівненських медзакладах зросли.

Найбільше серед трьох центрів отримують сімейні лікарі у «Північному».

Там теж виплати усім сімейним лікарям зросли. До прикладу, лікарка Тетяна Гнатків стала отримувати втричі більше. Від середньомісячних шести тисяч до двадцяти тисяч гривень.

 

На другому місці за рівнем оплати роботи сімейним лікарям «Ювілейний».

Наприклад, лікарка Людмила Грицак за перше півріччя 2017 року отримала 62 269 гривень (приблизно 10 тисяч гривень за один місяць). У 2019 за такий же період вона отримала 131 977,07 гривень (майже 23 тисячі гривень на місяць). Тобто її виплати виросли більше, ніж у два рази.

 
 

Сімейні лікарі в «Центральному» отримують менше, ніж їхні колеги в «Північному» та «Ювілейному», але все одно більше, ніж у 2017 році.

 

Чому сімейні лікарі стали заробляти більше

Це наслідок реформи первинної ланки медицини. Тепер гроші за кожного пацієнта напряму із бюджету отримує медзаклад, у якому людина лікується.

Пацієнти самостійно можуть обрати собі терапевта, педіатра або сімейного лікаря. Після цього вони підписують із ним декларацію. Оптимальна кількість декларацій із терапевтом – 2000, сімейним лікарем – 1800, а з педіатром – 900.

Розмір виплат лікарям залежать від того, наскільки якісно, на думку керівництва медзакладу, вони виконують роботу. Щомісяця медпрацівникам нараховують посадовий оклад (він однаковий та стабільний), а також надбавки, премії, матеріальну допомогу, відпускні, лікарняні та інше.

Розмір усіх виплат для лікарів, крім посадового окладу, контролює керівництво медзакладу. На це впливає кількість укладених декларацій із лікарем та те, наскільки він або вона виконує умови колективного договору.

Він укладається між роботодавцем і первинною профспілковою організацією підприємства або з уповноваженим органом від трудового колективу, який формується на загальних зборах. Тобто якщо раніше працю однакових лікарів оплачували однаково, то зараз це індивідуально.

Проте будь-які преміювання працівників відбуваються за наказом головного лікаря. Преміювання самого ж головного лікаря залежить від наказу управління охорони здоров’я.

Як колективний договір впливає на виплати сімейним лікарям

«Четверта влада» зробила інформаційний запит до «Північного», «Ювілейного» та «Центрального» і поглянула на умови їхніх колективних договорів.
Усі договори схожі у частині, яка описує преміювання сімейних лікарів. Розмір залежить від кількості підписаних декларацій із ними.

Премії не нараховують сімейним лікарям, якщо вони мають менше 600 підписаних декларацій.

Якщо ж мають більше, то може нараховуватися сума у відсотках від мінімальної заробітної плати:

  • від 600 до 900 – 100%,
  • від 901 до 1170 – 150%,
  • від 1171 до 1140 – 200 %,
  • від 1141 до 1620 – 250%,
  • від 1620 до 1800 – 300%.

Саме тому у всіх лікарів виходять різні за рівнем доходи.

Але кількість декларацій – основний фактор, який впливає на різницю.

– Якщо лікарі набирають на 10% більше, ніж оптимальна кількість декларацій, коефіцієнт рівня їхніх виплат йде на пониження. Ми не зацікавлені у тому, щоб лікарі набирали більше декларацій, – пояснює директор «Північного» Андрій Пароля. У деяких сімейних лікарів усіх трьох медзакладів більше підписаних декларацій, ніж норма 1800.

Умови преміювання у всіх трьох договорах теж подібні: дотримання трудового законодавства, відсутність обґрунтованих скарг на лікаря, відсутність випадків крадіжок, добросовісне ставлення до виконання своїх обов’язків і подібне.

Ми запитали у Андрій Паролі, що означає «добросовісне ставлення до своїх функціональних обов’язків» для лікарів.

– На сьогоднішній момент для них це – укладання оптимальної кількості декларацій, – пояснює керівник.

Також лікарям можуть доплачувати за те, що вони організовують заходи, які пропагують здоровий спосіб життя, – 20% від посадового окладу.  У договорі «Ювілейного» написано, що лікаря можуть позбавити 20% премії, якщо він не провів обстеження свого пацієнта, у якого були занедбані форми онкологічних захворювань.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте