Скільки заробляють педіатри та терапевти експоліклінік Рівного

За два роки зарплата більшості педіатрів і терапевтів експоліклінік значно зросла
Джерело
«Четверта влада»

Від квітня 2018 року центри первинної медико-санітарної допомоги, колишні поліклініки, отримують виплати за новою системою. Раніше фінансування було обмежене визначеними тарифними сітками, штатними розкладами та іншими актами, а тепер медзаклади отримують гроші за послуги, які надали пацієнтам, а зарплатні лікарів визначаються на рівні поліклініки.

«Четверта влада» продовжує писати про те, як змінилися виплати медпрацівникам реформованої первинної ланки медицини.

Ми вже розповідали, скільки заробляють головні та сімейні лікарі рівненських Центрів первинної медико-саніторної допомоги та чи зросли їхні виплати після старту медреформи.

У цьому матеріалі показуємо, як змінилися виплати для педіатрів та терапевтів трьох первинок Рівного.

«Четверта влада» порівнює виплати тільки тих лікарів, які працювали в кожному з медзакладів і в 2017, і в 2019 роках.

Раніше педіатри були не в усіх центрах первинної медико-санітарної допомоги. Вони працювали в Міській дитячій лікарні.

– Згідно з наказом міського управління охорони здоров'я, лікарі первинки працюють в закладах первинки – центрах. Педіатри перейшли на роботу в «Північний» та «Центральний». А в «Ювілейному» вже 15 років працюють педіатри, бо до Центру увійшла колишня дитяча поліклініка №4», – пояснює головна лікарка «Ювілейного» Вікторія Покоєвчук.

Ми подали запит в Ювілейний та на колишнє місце роботи педіатрів та отримали відповідь про виплати за перше півріччя 2017 року.

У 2017 педіатри отримували значно менше, ніж після впровадження реформи. Наприклад, Мирославі Сильман у середньому за перше півріччя виплачували по 1 тисячі 868 гривень на місяць. У «Ювілейному» за перше півріччя 2019 її середньомісячні виплати зросли у вісім разів – до 15 тисяч 657 гривень. 

У Людмили Кричкевич, яка стала працювати у «Північному», середньомісячні виплати підвищилася від 8 тисяч 159 до 22 тисяч 541 гривень.

Усі педіатри стали отримувати більше в центрах надання первинної медичної допомоги після реформи колишніх поліклінік. 

 
 
 

Також ми поглянули на виплати терапевтам трьох Центрів первинної медико-санітарної допомоги у Рівному, які працювали там до медичної реформи первинної ланки та після її початку. Терапевт, який би працював і в 2017-му і в 2019-му році, у кожному Центрі лише один.

Наприклад, у «Центральному» весь цей час працювала Світлана Бойчук. Її виплати зросли від середньомісячних 9 тисяч 604 гривень за перше півріччя 2017 року до 17 тисяч  843 гривень у 2019 році.

Володимиру Главацькому з «Ювілейного» підвищили виплати від 8 тисяч 225 гривень до 12 тисяч 421 гривні за цей період.

У «Північному» до реформи та після впровадження працювала теж тільки одна терапевтка Ганна Помогова, однак у 2019 році там вона пропрацювала лише два місяці. Ця терапевтка отримувала більше у 2017 (4 тисячі 485 гривень середньомісячно), ніж у 2019 (3 тисячі 727 гривень середньомісячно).

Для порівняння, її колега Наталія Камінська за цей період 2019 року отримувала значно більше – 11 тисяч 28 гривень.

Ми запитали у «Північному» чому зарплата зменшилась, але протягом трьох днів, в кожен з яких ми зверталися, ні бухгалтерія, ні керівництво закладу, ні сама лікарка нам не змогли чи не захотіли пояснити чому.

 

Чому змінилися виплати для педіатрів та терапевтів

Після реформи поліклінік змінилися правила нарахування виплат для лікарів. Тепер лікарських дохід залежить від того, скільки людей обрали собі цього лікаря та підписали з ним декларацію.

Для педіатрів оптимальна кількість підписаних декларацій – 900, для терапевтів – 2000.

Це наслідок реформи первинної ланки медицини. Тепер гроші за кожного пацієнта напряму із бюджету отримує медзаклад, у якому людина лікується.

Розмір виплат лікарям залежать від того, наскільки якісно, на думку керівництва медзакладу, вони виконують роботу. Щомісяця медпрацівникам нараховують посадовий оклад (він однаковий та стабільний), а також надбавки, премії, матеріальну допомогу, відпускні, лікарняні та інше.

Розмір усіх виплат для лікарів, крім посадового окладу, контролює керівництво медзакладу. На це впливає кількість укладених декларацій із лікарем та те, наскільки він або вона виконує умови колективних договорів.

Якщо лікарі-педіатри мають менше, ніж 270 підписаних декларацій, то їх не преміюють, а терапевтів – якщо менше 600. Якщо ж вони мають більше декларацій, то можуть отримувати до окладу суму у відсотках від мінімальної заробітної плати.

Для терапевтів:

  • від 600 до 1000 –100%,
  • від 1000 до 1300 –150%,
  • від 1300 до 1600 – 200 %,
  • від 1600 до 1800 – 250%,
  • від 1800 до 2000 – 300%.

Для педіатрів:

  • від 270 до 450 – 100%,
  • від 450 до 585 – 150%,
  • від 585 до 720 – 200%,
  • від 720 до 810 – 250%.
  • 810 до 900 – 300%

Якщо із лікарем укладають договорів більше, ніж розрахункова оптимальна кількість, його зарплата не зростатиме.

Вікторія Покоєвчук коментує зміни в системі виплат для лікарів первинки:

«З січня 2020 року ми змінили оплату праці медперсоналу за певними критеріями. Серед них є виконання плану профщеплень, динамічне спостереження за хворими з хронічними захворюваннями, ведення електронної медичної карти, виконання плану профілактичних оглядів дітей до 3-х років та використання швидких тестів. На часі обговорення критеріїв роботи лікарів первинки щодо профілактики онкологічних захворювань».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці. Коментуйте і висловлюйте свої думки.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте