Суд проти мера Дубна: посадовець намагається приховати інформацію про свою зарплату
«Четверта влада» систематично розповідає про заробітні плати міських голів різних громад на Рівненщині та їх заступників. Проте частина міських голів протиправно приховують цю інформацію від суспільства.
Мер Дубенської громади відмовився відповідати на запит, пославшись на те, що під час воєнного стану запити міська рада не розглядає.
Раніше ми писали роз’яснювальний матеріал про те, чому війна не є приводом для чиновників у тилу не надавати інформацію.
6-го липня ми відправили запит до Дубенської міськради та попросили надати інформацію про зарплати, з усіма надбавками, преміями та матеріальною допомогою мера Дубна Василя Антонюка та його заступників.
Дубенський міський голова Василь Антонюк повідомив, що, «відповідно до частини 2 статті 6 закону «Про доступ до публічної інформації», доступ до запитуваної інформації обмежено на період воєнного стану».
Також він порадив нам оскаржити цю відповідь у суді, якщо ми з нею не згодні.
Медіаюристка громадської організації «Платформа прав людини», адвокатка Людмила Опришко пояснювала нам раніше, що з введенням воєнного стану в Україні почастішали проблеми з доступом до публічної інформації.
– Чимало органів влади ухвалили рішення про те, що до завершення воєнного стану вони взагалі не будуть відповідати на запити, застосовуючи правило про відстрочку у їх розгляді. Проте, на мій погляд, переважно це зловживання правом на відстрочку у задоволенні запитів, – каже Людмила Опришко.
Медіаюристка зазначає, що частина 6 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачає право відстрочити надання інформації на запит, якщо інформацію неможливо надати вчасно через обставини непереборної сили.
Збройний конфлікт, війна, в тому числі ворожі атаки, блокади тощо є такими непереборними, форс-мажорними обставинами.
Але Людмила Опришко наголошує, що потрібно ще довести, що війна справді заважає посадовцям виконати свої зобов'язання, тобто відповісти на запит журналістів.
В умовах широкомасштабної збройної агресії росії на території України різні органи влади та структури опинились у різних умовах.
– Зрозуміло, що ті з них, які перебувають на лінії фронту чи наближених місцевостях або на тимчасово окупованих територіях, виконувати вимоги закону «Про доступ до публічної інформації» не можуть, – каже Опришко.
Але органи влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування у тилу, у придатних для роботи приміщеннях, обладнаних необхідною технікою, можуть і надалі виконувати свої обов'язки відповідно до закону, вчасно надаючи відповіді на запити.
Після відповіді від Дубенської міськради ми відправили скаргу до Секретаріату Офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини.
Проте Секретаріат Уповноваженого не зміг посприяти відновленню нашого права на інформацію.
Він чотири рази надсилав у Дубенську міську раду роз'яснювальні листи, проте мер Дубна щоразу відповідав те саме, що і «Четвертій владі» — під час війни на запити не відповідаємо.
Згодом Офіс Уповноваженого направив у Дубенський міськрайонний суд протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.212 КУпАП (неправомірна відмова в наданні інформації).
За це порушення відповідального посадовця можуть оштрафувати на суму від 425 до 850 гривень.
Розгляд справи призначено на 9.00 ранку 27 вересня. Справу має розглядати суддя Олександра Жуковська, відповідачем є Василь Антонюк.
Продовження: Правопорушник: мер Дубна має заплатити штраф за те, що приховав інформацію про зарплату
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти