Правопорушник: мер Дубна має заплатити штраф за те, що приховав інформацію про зарплату

Суддя Олександра Жуковська оштрафувала мера Дубна за порушення права на інформацію
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з фейсбук-сторінки Василя Антонюка, фейсбук-сторінки Олександри Жуковської та сайту wikimapia

27 вересня Дубенський міськрайонний суд виніс рішення щодо мера Дубна Василя Антонюка, який відмовився надати інформацію про свою зарплату та зарплати своїх заступників на запит «Четвертої влади».

Антонюк пояснив відмову тим, що під час воєнного стану запити міська рада не розглядає. Однак війна не є приводом для чиновників у тилу не надавати інформацію.

Через цю відмову у наданні інформації про зарплати ми звернулися зі скаргою до Секретаріату Офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

Офіс Уповноваженого направив у Дубенський міськрайонний суд протокол про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 212-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (неправомірна відмова в наданні інформації).

Справу розглядала суддя Олександра Жуковська.

Василь Антонюк двічі не з'являвся на засіданнях суду і письмово просив суд повернути протокол на доопрацювання в Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також просив закрити провадження, бо начебто нічого не порушив.

Ці прохання суддя не задовольнила.

Натомість суд визнав винним мера Дубна Василя Антонюка в необґрунтованому обмеженні доступу до інформації. Він має сплатити державі 595 гривень штрафу. А також судовий збір 496 гривень.

Якщо протягом 15 днів він не заплатить штраф, його стягнуть примусово у подвійному розмірі.

Суддя Жуковська зазначила, що, за частиною 5 і 7 статті 6 закону «Про доступ до публічної інформації» не може бути обмежений доступ до інформації про розміри і види оплати праці працівників органів місцевого самоврядування.

Закон забороняє обмежувати доступ до цієї інформації. І воєнний стан не є підставою не змінювати.

Василь Антонюк протягом 10 днів від дня винесення постанови може оскаржити її до апеляційного суду.

Нагадаємо, що таке ж правопорушення вчинили у Сарненській і Корецькій міських радах, тож їх теж чекає покарання, якщо вони продовжать приховувати інформацію. Інші керівники міських рад Рівненщини надали інформацію про зарплати або одразу, або після звернення до них представника Уповноваженого з прав людини.

Цю інформацію можна побачити в матеріалах за тегом: зарплати


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте