«Таємниця» прокурорської помилки

Чому підозрюваний в тяжкому злочині чиновник Рівненської РДА з понеділка може вийти на роботу

Поки триватиме судове слідство, Ігор Грубий може й надалі працювати першим заступником голови Рівненської РДА
Джерело
«Четверта влада»

За першого заступника голови рівненської РДА Ігоря Грубого, якого підозрюють у вимаганні 10-ти тисяч доларів, внесли заставу. Вчора його посадили пів варту на 60 діб. Посадовець не відсторонений від своїх обов'язків і коли вийде після сплати застави – може далі працювати. Чому? 

Не відсторонили та планують відпустити

Прес-секретарка військової прокуратури Західного регіону Юлія Галущак розповідає «Четвертій владі», що вчора, 25 жовтня, за Ігоря Грубого внесли заставу в розмірі 281 тисяча 920 гривень.

Згідно із декларацією Ігоря Грубого, застава у розмірі 281 тисяча 920 гривень – посильна для його сім'ї

У слідчому ізоляторі кажуть, що підтвердження оплати ще не надійшло. Тож Ігор Грубий досі знаходиться у СІЗО. Там припускають, що імовірно вказали неправильний рахунок.

Прес-секретарка рівненської РДА Анастасія Боднарська підтвердила, що першого заступника не відсторонили та не звільнили із займаної посади.

– Звільнити працівника можна після набрання законної сили вироком суду, відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого суді під час досудового розслідування, – каже Анастасія Боднарська.

У Рівненській РДА додали, що офіційних документів чи постанов суду до них не надходило. Також не було і заяви на звільнення від самого першого заступника. 

У речниці військової прокуратури Західного регіону Юлії Галущак ми також намагалися дізнатися, чи подавали прокурори клопотання про арешт майна та відсторонення від роботи Ігоря Грубого. Однак, речниця вважає, що це таємниця слідства.

Цю «таємницю» насправді легко з'ясувати з інших джерел.

У кримінальній канцелярії Рівненського міського суду нам розповіли, що клопотань ні про арешт майна, ні про відсторонення з посади Ігоря Грубого не подавали.

Тож очевидно це не таємниця, а недопрацювання прокурорів.

Кожні два місяці будуть відстороняти 

Ми звернулися до правника за роз'ясненнями що не так в системі, якщо посадовця, якого підозрюють у тяжкому злочині, і якого затримали під час його вчинення, можуть відпустити далі виконувати свою роботу, на якій він ймовірно вчинив цей службовий злочин.

Адвокат Михайло Столяр підтверджує що відсторонити особу від роботи може лише суд, а звільнити її можуть тільки після обвинувального вироку суду.

Михайло Столяр пригадує ситуацію, коли правоохоронці спіймали п'яного поліцейського за кермом авто. Драгер показав алкоголь у крові, тоді ж його і звільнили до рішення суду. Натомість правоохоронець подав позов і поновився на роботі. Фото із фейсбук сторінки Михайла Столяра

– У райдержадміністрації мають провести службову перевірку протягом одного місяця і дати висновки по ній. Але вони проведуть, напишуть і всі про це забудуть, – вважає адвокат.

На думку Михайла Столяра, за те що перший заступник не відсторонений від посади – відповідальні правоохоронці. 

– Чому так сталось? Тому що вони думали, що йому дадуть  велику суму застави і ніхто її не виплатить, а він буде сидіти в СІЗО, відповідно сенсу звертатись із таким клопотанням не буде.

Правоохоронці мають можливість звернутися з таким клопотанням і зараз.

– Якщо вони там понеділок-вівторок не звернуться з цим, тоді це їхня бездіяльність починається, – каже правник. 

– Якщо його відсторонять, то тільки на два місяці, і кожен раз через два місяці, вони мають нове клоппотання подавати, і рано чи пізно, як показує практика, десь вони в цьому можуть дати збій.

Адвокат каже, якщо Ігоря Грубого звільнять із роботи зараз, то він зможе поновитися на посаді. Окрім того, він через суд зможе домогтися виплати за вимушений прогул.

– В таких справах, за словами адвоката, до останнього борються, якомога довше затягуючи справу. В надії, що якось це замнеться, – додає Михайло Столяр.

Ігорю Грубому оголосили підозру у вчиненні злочину – неправомірна вигода у великому розмірі або вчинена службовою особою, що займає відповідальне становище, або вчинена повторно чи поєднана з вимаганням (частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте