Технологія Big Data від Київстар: кому буде корисна, як працює і в чому її переваги

Аналіз великого обсягу даних дозволяє передбачити певні події та тенденції. Особливу цінність такий інструмент має в бізнесі, де потрібно розуміти інтереси потенційних клієнтів та максимально точно розрахувати можливу прибутковість проекту.

Компанія Київстар, як один з найбільших власників Big Data з актуальною інформацією про багатьох українців, має власну платформу. Її можна успішно використовувати в бізнес-цілях. 

Кому підійде та буде корисною технологія

Big Data буде корисна:

 • Банкам та мікрофінансовим організаціям. За допомогою технології можна будувати скорингові моделі та прогнозувати ймовірність неповернення кредиту.
 • Ритейлерам. Аналіз великих даних дозволяє розрахувати місце зосередження цільової аудиторії для відкриття нових точок продажу.
 • Аптечного бізнесу. Big Data допоможе знайти цільову аудиторію та оцінити конкурентів.
 • Агробізнесу. Великі дані дозволяють виявити закономірності в певному сегменті ринку, а потім видати потенційним клієнтам максимально релевантну пропозицію.
 • Страховим компаніям. Аналогічно з банківським сектором здійснюються скоринг клієнтів та оцінка ймовірності настання страхового випадку.

Також аналіз Big Data буде корисним для e-commerce (допоможе сегментувати клієнтів, зробити аналіз обраної групи, вибудовувати комунікації).

Це лише кілька прикладів успішного використання масивів даних в бізнесі. Аналітичні дані такого формату потрібні будь-якій компанії, що працює з клієнтами в Україні. Вони допомагають приймати правильні управлінські рішення, засновані на конкретних розрахунках та цифрах.

Що таке Big Data

Big Data – це зібрані компанією дані у великому обсязі, а також методи їх обробки, які дозволяють структурувати інформацію, що аналізується. Джерел отримання інформації багато. Основні з них – соціальні мережі, дані мобільних операторів, блоги, форуми, відстеження поведінки користувачів в інтернеті (в тому числі кліки на банерну рекламу), GPS-сигнали та інше.

Чому варто користуватися Big Data саме від Київстар? Відповідь проста – це найбільший мобільний оператор України, у якого не просто зберігається великий обсяг даних, а постійно відбувається їх актуалізація та оновлення. Компанія вміє будувати інтелектуальні моделі, за допомогою яких можна виявляти приховані закономірності та збільшувати на їх основі прибутковість бізнесу.

За допомогою Big Data від Київстар можна:

 • побудувати портрет ідеального клієнта;
 • зібрати look-alike аудиторію;
 • створити теплову карту географічного скупчення цільової аудиторії;
 • провести антіфрод-скоринг проти шахрайства.

Переваги технології

Аналіз даних за допомогою Big Data від Київстар має ряд переваг для бізнесу:

 • сервіс використовує технологію зберігання вданих або HDFS;

 • застосовуються інструменти Hadoop, включаючи популярні Hive, Spark та інші, завдяки чому зберігається висока швидкість обробки будь-яких обсягів інформації;
 • поєднуються підходи класичної аналітики з машинним навчанням (при цьому будуються інтелектуальні моделі для виявлення прихованих інсайдів);
 • спеціальні смарт-продукти підвищують релевантність пропозицій, а також покращують бізнес-процеси.

З огляду на вищенаписане, можна сказати, що аналіз даних за допомогою Big Data стане незамінним помічником для будь-якого бізнесу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)