«Це йому потрібно боятись»: чому апеляційний суд у Рівному звільнив з-під арешту домашнього насильника

Але він залишився злочинцем

Домашній насильник відсидів 4 місяці арешту замість шести. Його жертва – колишня дружина, яку він позбавляв електрики і обігріву та нишпорив за нею відеокамерами
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук

27 лютого 2024 року Рівненський апеляційний суд закрив кримінальне  провадження у справі рівнянки Світлани Пастушенко. Жінка протягом трьох років систематично потерпала від економічного та психологічного домашнього насильства зі сторони колишнього чоловіка Леоніда Пастушенка.

Чому так сталося і чи означає, що чоловік не злочинець читайте в цій короткій публікації.

У жовтні 2023 року Рівненський міський суд визнав Леоніда Пастушенка винним у злочині за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство) та призначив покарання – шість місяців арешту. Тоді підсудного взяли під варту одразу у залі суду.

Перебуваючи у СІЗО, Леонід подав на рішення першої інстанції апеляційну скаргу.

Леонід Пастушенко вважає, що його колишня дружина Світлана доклала максимум зусиль, щоб він потрапив за грати. Чоловік каже, що її мета – заволодіти його майном, яке він отримав в спадок. Фото Ярослави Нікітюк

27 лютого 2024 року Рівненський апеляційний суд провів судове засідання у закритому режимі. Кримінальне провадження, яке відкрили 31 жовтня 2020-го, судді апеляційної інстанції закрили у зв’язку з закінченням строків давності.

– Мій клієнт подав апеляційну скаргу, оскільки він не погоджувався з рішенням суду, згідно з яким його визнано винним у вчиненні домашнього насильства, каже захисниця Леоніда Пастушенка, адвокатка Тетяна Бідюк.

– Однак станом на сьогодні закінчилися строки притягнення його до кримінальної відповідальності. У зв'язку з цим ми і звернулися з відповідним клопотанням до суду. Зважаючи на закінчення саме строку притягнення до відповідальності, мого клієнта звільнено від неї і, відповідно, звільнено з-під варти у залі суду. Провадження у справі закрите.

– Я готова була до будь-якого варіанту. Думаю, це зайвий раз підтверджує, що у мене не було такої цілі, про яку казав мій чоловік: «Хотіла мене посадити». Ніхто його не хотів садити. Він робив неправомірні дії, – каже потерпіла Світлана Пастушенко.

Ми запитати в експерта у галузі кримінального права, адвоката Олександра Бражнікова, чи закриття справи за строками давності анульовує винуватість у злочині кривдника.

Зі слів адвоката Олександра Бражнікова, колишній чоловік Світлани Пастушенко, попри закриття справи за строками, вважається злочинцем. Фото з архіву

– Якщо строки давності притягнення особи до кримінальної відповідальності минули, то вона може або наполягати на своїй невинуватості і виправданні, або погодитися на закриття провадження. В останньому випадку це тотожно визнанню провини, – пояснив адвокат.

Нагадаємо, що після розлучення Світлана Пастушенко залишилася жити у будинку, що належав її чоловікові. Суд визнав її право на проживання там.

Після апеляційного засідання чоловік повернувся у той будинок. Щоправда, як ми вже розповідали, напередодні свого арешту він його продав родичам.

Ми запитали Світлану, чи почувається вона нині у безпеці.

Світлана Кравчук на апеляційному засіданні. Жінка каже, що не мала на меті засадити колишнього чоловіка за грати, а хотіла, щоб винний поніс покарання за протиправні дії. Фото Ярослави Нікітюк

– Наразі все спокійно. Ніхто нічого не чіпає. Чи переживаю? Якщо чесно, то стільки всього переживати… Ну, що ще чекати? Мені здається, що йому потрібно боятись.

Жінка каже, що надалі буде захищати свої права у законний спосіб, а будь-які протизаконні дії колишнього чоловіка буде фіксувати.

Детальніше про рівнянку Світлану та її кривдника читайте у попередньому матеріалі: За зачиненими дверима: як рівнянка добилася покарання за економічне та психологічне домашнє насильство


«Четверта влада» разом з благодійним фондом «Скарбниця Надії» збирають на 10 FPV дронів для підрозділу 38-ї бригади морської піхоти.

Якщо ви довіряєте «Четвертій владі» та «Скарбниці Надії» і хочете підтримати морпіхів, зокрема й рівнян, які б'ють окупантів на південному напрямку, ось реквізити:

Волонтерська монобанка: https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693


Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу».

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тиктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте