Вийшов на волю і знову порушує: рівнянка продовжує захищати себе від насильства колишнього чоловіка

Рівнянка Світлана Пастушенко, яка стала жертвою економічного та психологічного насильства продовжує захищати себе та своє законне право на проживання нині не лише від колишнього чоловіка, а й від його родича, якому колишній чоловік продав будинок разом з нею
Джерело
Колаж – «Четверта влада», Дмитро Домашук. Скрини з сюжета агенції «За зачиненими дверима: як рівнянка добилася покарання за домашнє насильство»

«Четверта влада» продовжує висвітлювати історію рівнянки Світлани Пастушенко, яка стала жертвою економічного та психологічного насильства, захищала свої права у суді та продовжує захищати себе нині від дій колишнього чоловіка та його родича.

Її історія важлива у контексті боротьби проти домашнього насильства та у контексті того, як правоохоронна система реагує на такі випадки. Нині Світлана намагається у суді розірвати договір купівлі-продажу будинку, в якому вона проживає і який, на її переконання, колишній чоловік продав незаконно разом з нею.

Погрози вбивством

Рівнянка Світлана Пастушенко протягом трьох років систематично потерпала від економічного та психологічного домашнього насильства зі сторони колишнього чоловіка Леоніда Пастушенка. У жовтні 2023 року Рівненський міський суд визнав Пастушенка винним у злочині за статтею 126-1 Кримінального кодексу України (домашнє насильство) та призначив покарання – шість місяців арешту. Тоді підсудного взяли під варту одразу у залі суду.

27 лютого 2024 року Рівненський апеляційний суд закрив кримінальне провадження у зв’язку з закінченням строків давності. У той день колишній чоловік Світлани повернувся у будинок, де живе жінка і який він перед ув’язненням продав своєму родичу зі Львова.

Про те, що новий власник – родич колишнього чоловіка, стверджує сама Світлана. За її словами, цей чоловік постійно їй телефонує, вимагає кошти за проживання та виганяє її з будинку, кажучи, що вона проживає незаконно.

– Почав казати, що у Львові та у Рівному жінки згоріли у квартирах. У мене є записи розмов, де він неодноразово погрожує мені вбивством, – розповідає Світлана.

Жінка каже, що переживає за своє життя та здоров’я. Її колишній чоловік теж нікуди не виїхав – він живе у літній кухні поряд з будинком.

Щоб вкотре захистити себе та своє законне, підтверджене в суді, право на проживання в будинку, Світлана звернулася в поліцію sз заявою про погрози вбивством від нового власника будівлі.

Потерпіла від домашнього насильства Світлана Пастшенко каже, що попри будь-що продовжуватиме захищати себе та своє законне право проживання в будинку, який продав разом з нею колишній чоловік Леонід Пастушенко

– Коли до Киянова (нового власника. – Авт.), який проживає у Львові, приїхала поліція, то він терміново подав заяву до суду про моє виселення з будинку. Тоді ж я подала заяву про скасування договору купівлі-продажу.

Адвокатка Світлани Пастушенко Мирослава Кисельова розповідає:

– Згідно з рішенням суду, Світлана законно проживає в будинку на вулиці Кобзарській. Є рішення суду, яке набрало законної сили, і рішення суду є обов’язковим до виконання, тому що воно ухвалено іменем держави України. Позивачка вважає, що договір купівлі-продажу було укладено, щоб позбавити її права на житло, права проживання у цьому будинку.

У нас є копія договору купівлі-продажу. Там є підпункт, в якому конкретно визначено, що, підписуючи цей договір, продавець, тобто колишній чоловік Світлани, одностайно ствердив, що укладенням цього договору він не порушує жодних прав та інтересів третіх осіб. Ми вважаємо, що він злукавив і не повідомив нотаріуса про існування такого судового рішення – про право на проживання третьої особи. А відтак цей договір підлягає  до визнання в судовому порядку недійсним.

Попри закриття кримінального провадження за строками, колишній чоловік Світлани Пастшенко, який протягом трьох років систематично вчиняв над нею економічне та психологічне насильство та вважається злочинцем, продовжує чинити тиск на жінку разом з новим власником будинку

– Виходить, що теперішній власник Киянов придбав житловий будинок з так званою квартиранткою, яка там проживає на законних підставах. Пані Світлана могла б надалі собі проживати, якби теперішній власник не чинив на неї психологічний та економічний тиск, – каже адвокатка.

– Він вимагає з неї сплати коштів за проживання. Ми вважаємо, що це неправомірно. І з метою захисту психічного та фізичного здоров’я, збереження права на проживання Світлана звернулася з позовом до суду.

Новий штраф за домашнє насильство

Крім погроз від нового власника, зі слів Світлани, за нею знову почав стежити колишній чоловік Леонід Пастушенко. 6 квітня жінка звернулася до органів правопорядку.

– Після СІЗО, як він вийшов, то почав вчинять ті самі дії. Поставив камери у коридорі, – розповідає Світлана Пастушенко.

5 червня 2024 року Рівненський міський суд притягнув Леоніда Пастушенка до адміністративної відповідальності за стеження за Світланою. Чоловіка визнали винним у вчиненні правопорушення (ч.1 ст.173-2 КУпАП вчинення домашнього насильства) та зобов'язали сплатити штраф 170 гривень та 605  гривень 60 копійок судового збору в прибуток держави.

Ми намагалися поспілкуватися із Леонідом Пастушенком щодо стеження за його колишньою дружиною та договору купівлі-продажу будинку, але чоловік відмовився спілкуватися з нами:

– Я не хочу з вами спілкуватись. Я знайду інших журналістів, до яких я більш схильний, і буду з ними спілкуватись.

В одній кімнаті великого будинку продовжує проживати без тепла, води, без можливості будь-що приготувати та скористатися вбиральнею рівнянка Світлана Пастушенко. Поруч в літній кухні з усіма комунікаціями проживає колишній чоловік, який від 12 вересня 2023 року не є власником, адже продав будинок своєму родичу зі Львова

Також ми зателефонували до нового власника будинку.

– Я не маю часу. Я з вами не суджуся. До побачення, – відповів чоловік.

На початку травня мало відбутися підготовче засідання за позовом Світлани про скасування договору купівлі-продажу будинку. Засідання перенесли на 7 червня через клопотання відповідачів – колишнього чоловіка Світлани та його родича зі Львова.

«Четверта влада» продовжить слідкувати за ходом судових засідань.


Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте