«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Maiboroda
співзасновниця громадської ініціативи з озеленення «Сад історій в Рівному»

Ці дерева ми вчора не вберегли

1

Ці дерева ми вчора не вберегли, і їх теж «обрізали» – знищили кронуванням якісь недолугі  :(

Мій ранок почався чудово, але день завершився у поліції, де ми з Інною Мулявкою з «Екоклубу» писали заяву про злочин і давали пояснення.

Мені хочеться поділитися деякими фрагментами, бо все це відбувалося як ніби зустрілися паралельні світи.

Ми пробували вирішити питання дистанційно, але після від'їзду поліцейських, яких викликав мешканець, знищувати дерева продовжили.

Ми ще застали вцілілих 6 дерев і нам лишилось тільки поміряти патички від решти 8-ми. Невже люди не розуміють цінність дорослих здорових дерев для міста і як важко виростити таке дерево взагалі?

Нас мешканці і працівники підприємства, яке здійснювало обрізку, не дуже привітно зустріли. Але роботи вдалося призупинити. І поки ми чекали на другий патруль, нас пробували шарпати, обзивали, виганяли з двору, кричали, принижували, бо ми прийшли захистити дерева і не дати їх незаконно зрізати.

Мене вразив чоловік років 70-ти, який погрожував, замахувався ціпком на мене і криком повторював, щоб мене чоловік вдома віддер. Жінки, які кричали, що я свиня, погана мати, бо прийшла з дитиною, що прикриваюся дитиною, що я спеціально десь її взяла і що не мати, бо якби нормальна мати, то сиділа б вдома.

Ми на все це не звертали увагу і намагались пояснити, що вони знищують дерева, що вони мали взяти дозвіл на видалення, який видається після обстеження комісії, якщо дійсно дерева аварійні. Що вони пішли собі простішим, але незаконним шляхом, отримали погодження на санітарну обрізку від ЖКГ (яке нам так і не показали), а здійснюють фактично пошкодження дерев до зупинки росту.

Берези і каштани взагалі не виживають після обрізки. Цей двір ніколи вже не буде затишним. І краще б подивилися на свій розвалений будинок, а не чіпали дерева, які належать громаді міста.

Працівники підприємства, що й не дивно, навіть не знали, який вид обрізки здійснюють і що є якісь там вимоги і правила утримання зелених насаджень.

Ми показували їм і зачитували положення законодавства. В якийсь момент заступниця, яка керувала процесом, підняла очі на дерево і сказала, так не обрізали ми його до половини. Ау, ми про обшморг крони говоримо! Якої взагалі не лишилося!!!

Ми могли б зупинити обрізку з поліцією, але керівник Управління ЖКГ не відреагував на мої 10 викликів телефоном.

Хоча раніше передзвонив сам і повідомив, що його представник був на місці і наказав зупинити обрізку.

Ми телефонували усім, хто міг би допомогти і вплинути на ситуацію, так повідомили заступника мера Олексія Хмелецького і він сказав, що дав розпорядження зупинити обрізку. Коли ми поїхали, то роботи відновились, от так дослухаються "розпоряджень" міської влади, якщо вони справді були.

Мені реально стало шкода часу патрульних, які не хотіли нас там лишати, а бачили, що самі не підемо. Тому погодились з ними завезти нашу заяву і пояснення.

Відчуття від усього не дуже приємні, бо не відстояли решту дерев, забракло підтримки і наші сили за ті три години скінчились.

Вранці ми будемо писати звернення, ми підемо в УЖКГ дивитися, який же дозвіл вони дали, ми будемо добиватися відшкодування (за ті 8 дерев, що ми поміряли, місту має підприємство сплатити 23 тисячі гривень шкоди), ми скасуємо надані некваліфікованим підприємствам дозволи на обрізки і видалення, ми будемо просувати порядок інформування про видалення та обрізку дерев, ми впровадимо облік зелених насаджень міста з оцінкою їх стану, навчимо якісно доглядати за деревами комунальників, розробимо та впровадимо програму розвитку озеленення міста, ми змінимо підхід до озеленення.

Тільки разом.

Дякую Телеканалам "Рівне 1", UA: Рівне, Патрульній поліції Рівненської області, Сергію Ковальчуку, Назарію Поліщуку, Екоклубу, Саду історій в Рівному та мешканцю будинку Леоніду, що були з нами на захисті зелених насаджень міста.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)