Яких лікарів судять на Рівненщині через смерть пацієнтів

За неналежне виконання своїх обов'язків на Рівненщині судять 4-х медпрацівників: гінекологиню Олену Садову, завідувача відділення патології вагітних Віталія Липного, хірургів Констянтина Думановського та Віктора Водоп’яна
Джерело
Для колажу використані фото «Четвертої влади», «Рівне вечірнє» та «ЧаРівне»

Важкі пологи, смерть новонародженого – за останні два тижні сумні повідомлення на цю тему неодноразово з'являлися у стрічці новин рівненчан. Поки поліція з'ясовує чи є у цих подіях вина медиків, «Четверта влада» з'ясувала скільки подібних справ доходять до суду.

Починаючи з 2015-го року на Рівненщині розслідували або розслідують 95 кримінальних проваджень за статтею 140 Кримінального кодексу України.

Стаття передбачає відповідальність за «Невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого».

З цих проваджень 24 стосуються частини 2-ї статті 140 ККУ (Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

Цю інформацію «Четверта влада» отримала в поліції Рівненщини.

Ось статистика відкриття кримінальних проваджень за роками:

  • 2015 р. – 27 проваджень
  • 2016 р. – 27
  • 2017 р. – 16
  • 2018 р. – 25.

Але така кількість кримінальних проваджень зовсім не означає що вину медиків доведуть. Адже з усіх справ лише у трьох випадках (у трішки більше, ніж 3-х відсотках випадків) обвинувальні акти скерували до суду.

43 кримінальні провадження вже закрили. У 49-ти розслідування ще триває.

«Четверта влада» поцікавилася які ж провадження щодо неналежного виконання медиками своїх обов'язків дійшли до суду. Ось ці справи:

1. У смерті 5-річного Миколи Антонюка звинуваючуть хірурга Констянтина Думановського. Хлопчик помер три роки тому в Рівненській обласній дитячі лікарні. У цій публікації ми написали як описує дії лікаря батько хлопчика Сергій Антонюк.

2. Через смерть мотоцикліста Ростислава Федорова судять хірурга Рівненської обласної клінічної лікарні Віктора Водоп’яна.

Мотоцикліст помер у 2015-му році, через деякий час після того як його збила автівка. Хоча спочатку ніхто й подумати не міг про подібні наслідки. Адже в лікарню потерпілого привезли у свідомості.

Комісійна судово-медична експертиза зробила висновок, що у чоловіка була важка травма грудної клітини і живота, а неправильні дії лікарів обумовили зниження наданої медичної допомоги і тим самим не перешкодили перебігу травми у хворого і його смерті. 

3. За неналежне виконання своїх обов'язків судять також завідувача відділення патології вагітних Віталія Липного та гінекологиню Олену Садову – двох лікарів Рівненського обласного перинатального центру.

Тетяна Левко звинувачує лікарів у смерті своєї дитини, а також в тому що через їхні дії їй видалили матку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте