У більшості хворих на COVID-19 медиків обласної лікарні відсутні або легкі симптоми

51 з 62 хворих медиків лікуються вдома

У медиків чотирьох відділень обласної лікарні діагностували коронавірусну інфекцію
Джерело
Ілюстраційне фото з обласної лікарні Рівненської ОДА

Про це повідомила заступниця головного лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні Лариса Обуховська під час брифінгу в Рівненській облдержадміністрації.

З її слів, усього наразі коронавірусну інфекцію виявили у 62 медиків обласної лікарні. 11 з них лікуються в стаціонарі, а 51 – вдома без «жодних симптомів недуги».

Обуховська каже, що медикам обласної лікарні провели понад 100 швидких тестувань та 287 ПЛР-тестів і продовжать тестування.

– На сьогодні в лікарні зачинені на карантин відділення анестезіології та інтенсивної терапії, обласний центр ортопедії, травматології та вертебрології, а також центр торакальної хірургії. Всі вони в одному корпусі. Наразі там дезінфекція, – повідомила Лариса Обуховська.

Заступниця головного лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні Лариса Обуховська каже, що медики, які знаходяться вдома на самоізоляції, не потребують стаціонарного лікування

Цей корпус має, з її слів, запрацювати 27-го квітня, а пацієнти, які зараз потребують допомоги зачинених відділень, можуть отримати її «у повному обсязі».    

Пацієнтів, «що не є носіями», перевели в хірургічний корпус.

– Співробітники, які там працюють – теж ПЛР-негативні, – каже Обуховська.

Нагадаємо, що тестувати працівників Обласної лікарні почали 13-го квітня. Про це нам розповідав головний лікар Іван Зима:

 – З 13 квітня ми тестуємо всіх контактних методом ПЛР, навіть без клінічних ознак. Ми беремо ті відділення, де раніше були виявлені хворі: ЛОР, реанімації, травматології. Щодня обстежуємо до 100 людей. Ми всім проводимо скринінг.

До того, зі слів Зими, контактним медпрацівникам тести не проводили, бо «на це мав скеровувати сімейний лікар».

Ми розповідали історії кількох жінок, які працюють у лікарні і які припускають, що він них могли приховувати їхню хворобу.

Більше про це можна почитати в публікації «Чутки чи правда: яка ситуація із медиками в Рівненській обласній лікарні».

А вчора «Четверта влада» спілкувалася з лікарем-анестезіологом Рівненської обласної лікарні Костянтином Семенчуком. Він каже, що захворів останнім із відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Зараз разом із сім'єю на самоізоляції.

На наше прохання він розповів, як почувається.

«Декілька днів боліла голова, була слабість, температура та відсутність відчуття смаку та запахів. Уже майже минулося. Синхронно з іншими членами сім'ї. Лікуємось на самоізоляції я, дружина і моя мама. Хвороба досить незвична – значна слабість і весь час хочеться спати. Спокій і режим, до речі, – один із важливих моментів лікування».

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: Лікарів і посадовців обіцяють якось покарати за поширення COVID-19 в обласній лікарні


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)