Лікарів і посадовців обіцяють якось покарати за поширення COVID-19 в обласній лікарні

Головлікар обласної лікарні Іван Зима (ліворуч) та керівник обласного Управління охорони здоров'я Олег Вівсянник
Джерело
Колаж Четвертої влади на основі фото пресслужби РОДА та фото UA:Рівне

Медики в обласній лікарні захворіли на коронавірусну інфекцію через несвоєчасну реакцію керівництва на поширення хвороби. Такого висновку дійшла комісія, яка перевірила роботу лікарні.

Висновки перевірки 29 квітня на брифінгу озвучив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. Він сказав, кого покарають і кого можуть покарати. Але не пояснив, що саме передбачає це покарання.

Читайте також: «Чутки чи правда: яка ситуація із медиками в Рівненській обласній лікарні» 

Що саме виявила комісія

За словами Ігоря Тимошенка, комісія, яка оцінювала роботу лікарні, виявила відділення обласної лікарні, де відбувся спалах хвороби, і порушення, яких припустилися в лікарні. Зокрема, що там:

  • невчасно почали «попереджувати» хворобу;
  • невчасно закрили відділення, де виявили найбільше хворих медиків (відділення анестезіології та інтенсивної терапії, мікрохірургії вуха та сурдоневрології, гнійної хірургії, проктології, центрах ортопедії та травматології, торакальної хірургії);
  • невчасно почали тестувати працівників ПЛР-тестами.

Серед середнього та молодшого медперсоналу, за висновком комісії, хвороба поширилася, бо головна медсестра не досить простежила за дотриманням санітарно-епідеміологічного режиму.

Комісія виявила, що спалах хвороби почався після надання медичної допомоги хворій з Дубна.

Повністю висновок комісії дивіться тут.

Хто перевіряв

За інформацією начальника Управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації Олега Вівсянника, до комісії входили такі посадовці:

  • Ігор Добровольський – заступник начальника управління охорони здоров’я Рівненської ОДА, голова робочої групи;
  • Антон Волошин – заступник начальника відділу організаційної та профілактично-лікувальної роботи управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації;
  • Людмила Яценя – головний спеціаліст управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації;
  • Олена Гандзюк – директорка Центру громадського здоров'я Рівненської обласної ради;
  • Ілля Філіпченко – заступник директора обласного Центру громадського здоров'я
  • Людмила Країнська – завідувачка відділом інфекційних хвороб обласного Центру громадського здоров'я
  • Алла Сирота – завідувачка відділом медичної статистики та аналітики обласного Центру громадського здоров'я;
  • Галина Максимчук – головна позаштатна спеціалістка Управління охорони здоров’я, завідувачка інфекційного відділення Центральної міської лікарні Рівного. 

Ще в комісії є працівники Рівненської обласної лікарні, але участі в перевірці не брали, бо один у відпустці, інший – на самоізоляції. Імена цих людей в Управлінні охорони здоров’я не назвали.

У довідці, яку підготувала комісія, посадовці рекомендують головному лікарю Рівненської обласної клінічної лікарні Івану Зимі покарати «стягненнями» усіх причетних до цієї ситуації і кажуть, що треба звернутися до Рівненської обласної ради щодо покарання самого Івана Зими. Бо лікарня підзвітна саме їй.

Комісія працювала з 15-го квітня.

Кого мають покарати

– Треба притягнути до відповідальності заступників головного лікаря, які причетні до організації санітарно-епідеміологічних заходів у лікарні, – каже Ігор Тимошенко. Під час брифінгу він назвав конкретні прізвища:

Сергій Вовк – голова комісії інфекційного контролю Рівненської обласної клінічної лікарні.

Лариса Обуховська – медична директорка обласної лікарні.

Валентина Хіночик – заступниця головного лікаря з медсестринства.

Людмила Рудик – головна медсестра.

Олександр Нестеренко – заступник головного лікаря.

Чи покарають головлікаря Івана Зиму, поки невідомо. Зі слів Тимошенка «є пропозиція обласній держадміністрації звернутися до обласної ради, щоб Зиму притягнули до дисциплінарної відповідальності».

Крім того, зі слів Ігоря Тимошенка, «голова облдержадміністрації вирішив відкрити дисциплінарне провадження стосовно начальника управління охорони здоров’я Олега Вівсянника.

А також порушити дисциплінарне провадження в управлінні й притягнути до відповідальності всіх людей, які були причетні до спалаху, в тому числі заступника начальника управління Ігоря Добровольського».

Відео Рівненської ОДА:

Головний лікар обласної лікарні Іван Зима у коментарі «Четвертій владі» каже: 

Головний лікар обласної лікарні Іван Зима ухилився від прямої відповіді на запитання, чи погоджується він із висновками комісії. Фото UA:Рівне

– В комісії були фахові люди, вони так вирішили. Працівники лікарні, яких визначили відповідальними, можуть висловити свою думку з цього приводу, я висловлюю свою.

Олег Вівсянник, схоже, не очікував, що його теж захочуть покарати. Фото пресслужби Рівненської ОДА

Начальник управління охорони здоров’я Олег Вівсянник каже, що поки не побачить розпорядження голови РОДА, нічого не коментуватиме. Він сам, мовляв, почув про дисциплінарне провадження щодо нього тільки під час брифінгу.

Як покарають

Яким саме буде покарання для нього, Іван Зима не знає. Також «не може сказати», як збирається карати своїх підлеглих, але каже, що це уповноважений робити саме він. На запитання, чи погоджується головлікар із висновками комісії, він відповідає так:

– Наше завдання – надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам області. Що ми й намагаємося робити.

За інформацією Міністерства юстиції, дисциплінарна відповідальність буває загальна та спеціальна. Коли йдеться про загальну, за порушення трудової дисципліни працівника можуть звільнити або винести йому догану.

Коли про спеціальну, можуть застосувати пониження в класному чині, пониження в посаді, позбавлення нагрудного знаку, звільнення з позбавленням класного чину, попередження про неповну службову відповідність, затримка до одного року у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду, усне зауваження, зауваження, сувора догана, пониження в спеціальному званні на один ступінь тощо.

Рівненський адвокат Юрій Клекотка на наше прохання пояснив, що означає на практиці отримання догани. 

– Чим це обернеться, визначає кожне підприємство по-своєму, згідно з їхнім колективним договором. Якщо скористатись спортивною метафорою, це як жовта картка у футболі. Дві догани і на вихід.

– Одна, залежно від підприємства, зазвичай призводить до позбавлення премії. Премії позбавляють за місяць, в який людина отримала догану, а часто (це зазвичай стосується держслужбовців) кожного наступного місяця, допоки її не знімуть. Знімають або за подяку, або за якісь заслуги на роботі, або в честь якогось державного чи професійного свята.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про нарікання працівників обласної лікарні на неналежне лікування та приховування інформації про їхній діагноз. Тоді головний лікар Іван Зима сказав «Четвертій владі», що медпрацівникам, які контактували з хворими на COVID-19 не роблять ПЛР-тестів, бо це «не передбачено протоколом». Водночас, з його слів, протокол змінився і з 13 квітня тести почали робити всім.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте