У рівненському пологовому дозволили партнерські пологи за нової умови: буде значно дешевше

ІФА-аналіз значно дешевший за ПЛР-тестування, що дозволить усім бажаючим партнерам бути з жінкою під час пологів
Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

2 червня Пологовий будинок Рівнеради анонсував, що партнер може бути присутнім на пологах за умови, що зробить ІФА-тестування. «Четверта влада» з’ясовувала, що це за тест, чим він відрізняється від ПЛР-тестування на COVID-19 та скільки він коштує у Рівному.

Передісторія

Під час карантину партнерські пологи на Рівненщині були заборонені, хоча це не прописано ні в законах, ні в постановах Кабміну, ні в наказах МОЗ. В обласному перинатальному центрі вони заборонені і досі. А Пологовий будинок відновив їх 12-го травня, але партнер має обов’язково підтвердити ПЛР-тестом, що не хворий на коронавірусну інфекцію.

Втім зробити ПЛР-тест за державні гроші аби-хто не може: для цього потрібне скерування від сімейного лікаря. Отже, люди без симптомів і без скерування мусять робити ПЛР-тести за гроші у приватних клініках. Це коштує від 1,5 до 2,5 тисяч гривень.

Читайте також: У рівненському пологовому будинку дозволили партнерські пологи: скільки це коштуватиме

Відучора згодяться і підтвердження результатами ІФА-тесту – він робиться швидше і дешевше.

Також про початок ІФА-тестування оголосило Управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації.

Начальник управління Олег Вівсяник каже, що тест-системи закуплять у Сарненську лікарню, Дубенський пологовий будинок, Рівненську міську лікарню, Рівненський центр громадського здоров'я, Рівненський обласний лікувально-діагностичний центр імені Поліщука.

З його слів, одна лабораторія за зміну може зробити до півтисячі обстежень.

Читайте також: Народити в Рівному у час пандемії: про необов'язкову заборону партнерських пологів

Що таке ІФА-тест

Імуноферментний аналіз – це тест, який визначає, чи є в людини антитіла до коронавірусу. Якщо є, значить, вона хвора зараз (на це вказує наявність імуноглобулінів класу М) або відхворіла раніше (наявність імуноглобулінів класу G). Якщо немає, значить, її організм ніколи не стикався з коронавірусом.

Для аналізу беруть кров із вени; робиться він в лабораторних умовах за кілька годин.

За словами головного санітарного лікаря Рівненщини Романа Сафонова, ІФА-тести у 20 разів дешевші за ПЛР-тести.

– Якщо результат ІФА-тесту позитивний, мають обов’язково проводити ПЛР-тест. Він набагато специфічніший і чутливіший, – каже Роман Сафонов.

Нагадаємо, що ПЛР-тести виявляють в організмі людини не антитіла, а власне вірус.

Також Роман Сафонов каже, що результати ІФА-тестів можуть бути хибно позитивними.

– До пандемії COVID-19 у світі вже були різні типи коронавірусів. Понад 20% вірусних інфекцій були коронавірусними хворобами, але спричинені не тим коронавірусом, що циркулює зараз – SARS-CoV-2. ІФА-тести можуть реагувати на сімейство коронавірусів, які не є SARS-CoV-2. Саме тому [в разі позитивного результату] треба додатково проводити ПЛР-тестування, – пояснює Роман Сафонов.

Скільки коштує ІФА-тест

Головний лікар Діагностичного центру Роман Шустик розповідає, що найближчими днями заклад має підписати офіційний договір з Пологовим будинком на проведення ІФА-тестів. Це потрібно для того, щоб люди, яких скерують з пологового, були у пріоритеті на тестування.

За словами Романа Шустика, НСЗУ поки не оплачує цю послугу. Каже, що коштуватиме тест за собівартістю від 120 до 168 гривень.

– Це вигідно, бо ПЛР-тест коштує 2200 грн, а ІФА – 150, – каже Роман Шустик.

Читайте також: З 1 квітня за пологи платить Національна служба здоров'я, а не пацієнтка: що це значить на практиці

Списочок замість гарантії: чому 1-го квітня у Рівному пологи не стали безкоштовними


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте