З 1 квітня за пологи платить Національна служба здоров'я, а не пацієнтка: що це значить на практиці
Послуги, за які не треба більше платити, та додаткові, за які держава не відповідає
Про безкоштовні для породіль послуги повідомляє Національна служба здоров'я. У повідомленні йдеться, що медична допомога при пологах – пріоритетна послуга, яка входить в програму медгарантій.
Кому держава платитиме за пологи
Тим лікарням та пологовим, які подали заявку про те, що готові надавати допомогу при пологах, та уклали договір з Національною службою здоров'я. Таких закладів в Україні 393, у тому числі Пологовий будинок Рівненської міської ради та Рівненський обласний перинатальний центр.
Загалом по області 15 лікарень уклали угоду із НСЗУ на медичну допомогу під час пологів. 6 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках.
Скільки держава платитиме за пологи
Пологові отримуватимуть від НСЗУ 8 тисяч 136 гривень за кожні пологи. Загалом у бюджеті на це заклали понад 1,6 мільярда гривень.
Які саме послуги можна буде отримати за ці 8 тисяч
Пацієнтка не матиме платити за:
- медичну допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);
- перебування в стандартній палаті;
- анестезію оперативних втручань за призначенням;
- моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
- інтенсивну терапію породіллі;
- стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
- метаболічний скринінг у новонароджених;
- вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.
За послуги, які не входять до цього переліку – наприклад, якщо пацієнтка захоче, щоб пологи приймав конкретний лікар, або обере для себе більш комфортну палату чи покращене харчування – вона муситиме заплатити самостійно в касу пологового.
Платити благодійні внески чи купувати медикаменти за списком не треба. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.
Пацієнтка може обирати пологовий
Жінка може народжувати у будь-якому пологовому, який підписав договір з НСЗУ, незалежно від того, де вона живе чи де зареєстрована.
Щоб знайти пологовий будинок, у якому надають послуги за договором з НСЗУ, потрібно зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77 або скористатись відкритою інформацією за цим посиланням.
Отримати медичну послугу безоплатно можна за самозверненням, за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за скеруванням лікуючого лікаря, за скеруванням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи навіть іншого закладу охорони здоров’я.
Нагадаємо, що за цим посиланням можна переглянути решту послуг, за які від 1 квітня платитиме не пацієнт, а НСЗУ.
Підписуйтеся на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте і висловлюйте свої думки.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти