З 1 квітня за пологи платить Національна служба здоров'я, а не пацієнтка: що це значить на практиці

Послуги, за які не треба більше платити, та додаткові, за які держава не відповідає

Стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби), метаболічний скринінг у новонароджених, вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень, – від 1 квітня це безкоштовно
Джерело
Фейсбук-сторінка «Рівненський обласний перинатальний центр. Новини і досягнення»

Про безкоштовні для породіль послуги повідомляє Національна служба здоров'я. У повідомленні йдеться, що медична допомога при пологах – пріоритетна послуга, яка входить в програму медгарантій.

Кому держава платитиме за пологи

Тим лікарням та пологовим, які подали заявку про те, що готові надавати допомогу при пологах, та уклали договір з Національною службою здоров'я. Таких закладів в Україні 393, у тому числі Пологовий будинок Рівненської міської ради та Рівненський обласний перинатальний центр.

Загалом по області 15 лікарень уклали угоду із НСЗУ на медичну допомогу під час пологів. 6 лікарень надаватимуть допомогу у складних неонатальних випадках.

Скільки держава платитиме за пологи

Пологові отримуватимуть від НСЗУ 8 тисяч 136 гривень за кожні пологи. Загалом у бюджеті на це заклали понад 1,6 мільярда гривень.

Які саме послуги можна буде отримати за ці 8 тисяч

Пацієнтка не матиме платити за: 

  • медичну допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарський розтин);
  • перебування в стандартній палаті;
  • анестезію оперативних втручань за призначенням;
  • моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби);
  • інтенсивну терапію породіллі;
  • стабілізацію стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
  • метаболічний скринінг у новонароджених;
  • вакцинацію новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.

За послуги, які не входять до цього переліку – наприклад, якщо пацієнтка захоче, щоб пологи приймав конкретний лікар, або обере для себе більш комфортну палату чи покращене харчування – вона муситиме заплатити самостійно в касу пологового.

Платити благодійні внески чи купувати медикаменти за списком не треба. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.

Пацієнтка може обирати пологовий

Жінка може народжувати у будь-якому пологовому, який підписав договір з НСЗУ, незалежно від того, де вона живе чи де зареєстрована.

Щоб знайти пологовий будинок, у якому надають послуги за договором з НСЗУ, потрібно зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77 або скористатись відкритою інформацією за цим посиланням.

Отримати медичну послугу безоплатно можна за самозверненням, за доставленням бригадою екстреної медичної допомоги, за скеруванням лікуючого лікаря, за скеруванням з іншого клінічного підрозділу лікарні чи навіть іншого закладу охорони здоров’я.

Нагадаємо, що за цим посиланням можна переглянути решту послуг, за які від 1 квітня платитиме не пацієнт, а НСЗУ.


Підписуйтеся на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте і висловлюйте свої думки.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте