У Рівненському СІЗО з'явиться платна камера
Міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у фейсбуку показав фото платних камер у Київському слідчому ізоляторі. Це новий екпериментальний проєкт міністерства. Вартість перебування там за добу становитиме 2 тисячі гривень, за тиждень 8 тисяч, а за місяць 12 тисяч за одне ліжко-місце.
Ми запитали у керівника Рівненського СІЗО Юрія Ткачука про те, чи будуть такі кімнати у Рівному і скільки вони коштуватимуть. З його слів, у Рівненському СІЗО буде одна кімната з покращеними умовами. У ній зможуть поселити трьох людей.
Оплачувати за цю камеру будуть на сайті Онлайн будинок юстиції, написав міністр юстиції.
У ціну входитиме вартість комунальних послуг, тому влітку та взимку вона може бути різною. Окрім того, начальник поки не знає, чи буде у вартість входити харчування, чи буде воно також покращене. Бо проєкт новий. Запроваджений він тільки два дні тому, 6 травня, каже Юрій Ткачук.
– Скільки буде коштувати, я не можу зараз сказати. Спочатку ми маємо облаштувати, а потім порахуємо. Звичайно, ціна буде в межах розумного.
Гроші на цей проєкт держава ізолятору не виділяла. Начальник СІЗО каже, що ремонтувати камеру та купувати меблі будуть власним коштом. Тому поки не може сказати, коли кімната буде готовою.
На сайті Кабміну вказано, що експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2021 року.
– Він дозволить перевірити, чи здатні слідчі ізолятори за власний кошт провести мінімальні санітарно-побутові покращення, не чекаючи дотацій із держбюджету, – каже заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.
Власні кошти Рівненський слідчий ізолятор заробляє із замовлень своїх майстерень. Юрій Ткачук каже, що виготовляють продукцію з дерева та надають швейні послуги, якщо є замовлення.
На запитання, чи вистачить Рівненському СІЗО однієї камери з покращеними умовами, начальник каже таке:
– А ви думаєте, що в нас люди, які сидять під вартою, мають гроші? Тим, хто мають гроші, призначають заставу, і вони за кілька днів виходять на волю.Чи буде камера користуватись попитом, чи ні залежить від регіону. Ви розумієте, яка категорія людей в Київському ізоляторі, а яка у нас?
– Це точно не «ВІП-камери», як видно із фотографій, нічого надзвичайного ми не пропонуємо і не забезпечуємо. Ми надаємо можливість користуватися більшими ніж звичайно камерами, а також базовим обладнанням на кшталт холодильника, телевізора або столового приладдя. Ну, і ремонт не сторічної давнини, як це часто трапляється у наших слідчих ізоляторах, – пише Денис Малюська.
Натомість користуватися безкоштовними камерами будуть як і раніше. Зі слів міністра, запровадження платних камер має прибрати корупцію та знайти додаткове фінансування для слідчих ізоляторів, бо бюджетних коштів не вистачає.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти