У Рівному оскаржують в суді дозвіл забудувати Басів Кут житловими багатоповерхівками
Рівненський окружний адміністративний суд розглядає два судові позови про те, що міська рада незаконно ухвалила детальний план території Басового Кута. За цим планом, у рекреаційній зоні зможуть будувати житлові багатоповерхівки. Перший позов подала прокуратура, другий – кілька депутатів Рівнеради.
Детальний план території суперечить раніше прийнятому зонуванню Рівного, бо дозволяє будувати житлові багатоповерхівки на частині рекреаційної зони. Саме через цю невідповідність прокуратура подала до суду на Рівненські міську раду.
Також дивіться: Дорогі багатоповерхівки на березі водосховища: 10 фактів про план забудови Басів кута
У позові прокуратури йдеться, що через рішення міськради на Басовому куті може виникнути незаконна забудова, а земля – стати чиєюсь приватною власністю.
Прокуратура просить суд визнати, що рішення Рівнеради порушує закон «Про регулювання містобудівної діяльності», а також державні будівельні норми та положення Водного та Земельного кодексів України, та скасувати його.
Також дивіться: Що не так із будівництвом багатоповерхівок біля пляжу Басового Кута
Другий позов подали депутати Рівнеради Микола Бляшин, Роман Стасюк, Ірина Пилипчук, Олександр Довжаниця.
Вони звертають увагу, що:
– ДТП суперечить генеральному плану та зонуванню;
– рішення ухвалили з порушенням процедури – зокрема, не був поширений аналіз регуляторного впливу (ось пояснення щодо цього);
– рішення ухвалили, хоча був конфлікт інтересів – «за» проголосував і депутат Маріян Года, який є інвестором створення ДПТ.
Нагадуємо, за словами автора ДПТ Дмитра Котлярова, Маріан Года не має інвестиційного інтересу в проєкті і частково оплатив розробку детального плану території як меценат. Решту заплатили більше десяти людей (яких ні Дмитро Котляров, ні Маріян Года не називають).
– порушений закон щодо використання прибережних захисних смуг;
ДПТ передбачає будівництво двох каналізаційно-насосних станцій в 50-метровій прибережній захисній смузі озера, а також будівництво багатоквартирних будинків в межах цієї смуги. На думку депутатів, це суперечить Водному та Земельному кодексам.
– під час громадських слухань розробники ДПТ не розглянули і не дали аргументованої відповіді на пропозиції від представників громадськості;
У протоколі громадських слухань написано, що пропозицій від громадськості не було, але позивачі стверджують, що насправді пропозиції були, але їх проігнорували.
– порушена процедура прийняття рішення Рівнеради;
Члени комісії Рівнеради радили довивчити ДТП і проголосувати на наступній сесії, але цього не зробили. На думку позивачів, це суперечить Регламенту Рівнеради.
Тож депутати просять суд визнати рішення Рівнеради протиправним та нечинним.
Завтра, 3-го вересня о 12.00, Рівненський окружний адмінсуд розглядатиме позов депутатів до Рівнеради. А 14-го вересня о 16.00 – позов прокуратури.
«Четверта влада» намагалася поспілкуватися стосовно цих позовів із представником Рівнеради. Однак речник міського голови Микола Прокопчук сказав, що отримати інформацію про це можна лише через офіційний запит (таким чином обмеживши конституційне право рівнян на отримання інформації у вибраний запитувачами спосіб, – ред.)
– Головний спеціаліст-юрист організаційного відділу, який відвідує судові засідання та веде справу – у відпустці, – каже Микола Прокопчук. – Начальник оргвідділу – також.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти