У Рівному розривають угоду про скандальну закупівлю макаронів по 109 гривень за кілограм

Пачку таких макаронів у п'ятикілограмовій упаковці в інтернет-магазинах продають по 50 гривень за кілограм
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі фото з фейсбук-сторінки начальника управління освіти Рівного Богдана Туровича

Управління освіти Рівненського міськвиконкому розриває угоду щодо скандальної закупівлі макаронів, які мали постачати в садочки Рівного. Макарони, на півтора мільйони гривень в сумі, мало постачати ТОВ «Волинський екологічний продукт», однак після низки викривальних публікацій про завищену ціну на макарони, плани змінилися.

Про це «Четверта влада» дізналася від власника «Волинського екологічного продукту». Інформацію підтвердили і в управлінні освіти.

З чого усе почалося

Історія почалася ще в грудні 2022-го року, коли управління освіти Рівненського міськвиконкому оголосило тендер на постачання у садочки Рівного 12-ти тисяч кілограмів макаронних виробів. Очікувану вартість в управлінні зазначили як півтора мільйони гривень, тобто 128 гривень за 1 кілограм.

Тендер не відбувся, бо на нього не прийшов жоден учасник.

Після цього угоду, на ці ж півтора мільйони, без конкурсу уклали з ТОВ «Волинський екологічний продукт». У договорі йдеться, що:

«учасник не повинен перевищувати рiвня середнiх цiн на xapчові продукти, які встановленi Головним управлiнням статистики у Рiвненськiй областi або Торгово-промислової палати за певний перiод. Ціна за одиницю товару вказується в специфiкацiї (Додатку №1), що є невід'ємною частиною даного договору».

А ось і сам додаток до договору, який можна знайти на сайті Прозорро:

Цей договір управління уклало 16 січня 2023-го року. А широкого резонансу закупівля набула після 9 лютого, коли про неї написав журналіст-розслідувач, співзасновник проєкту «Наші гроші» Юрій Ніколов.

На допис Юрія Ніколова відреагував начальник управління освіти Богдан Турович. У коментарях він виклав копію накладної на товар, у якій вказано, що купили поки що 205 кілограмів макаронів по 109 гривень за кіло.

Першу партію макаронів купили по 109 гривень за кілограм, йдеться в накладній до товару

Богдан Турович додав копію інформації з Управління статистики, у якій ідеться, що середня ціна твердих макаронів на ринках Рівненщини – 109 гривень за кілограм.

Посадовець також оприлюднив фото однієї з придбаних упаковок макаронів. На фото видно, що виробник отриманого товару – ТОВ «НВП «Біостандарт», яке знаходиться в Дніпропетровській області.

За інформацією Богдана Туровича, в садочки Рівного закупили 205 кілограмів таких макаронних виробів по 109 гривень за кілограм.

За деякий час Юрій Ніколов написав ще один допис, де звернув увагу, що на «Розетці» подібні макарони можна купити по 50 гривень за 1 кілограм.

макарони
Це фото ми зробили сьогодні, купивши макарони того ж класу і того самого виробника на сайті «Розетка» по 50 гривень за кілограм (з поштовими послугами та комісією за післяплату вийшла 81 гривня за кіло)

Придбати за значно нижчими цінами, ніж 109 гривень, можна в роздріб у різних мережах супермаркетів. Так, 10 лютого у супермаркеті «Велмарт» у Рівному ми нарахували більше 10-ти назв макаронів з твердих сортів пшениці, які в роздріб коштують від 70-ти до 100 гривень за кілограм.

Відсторонення від обов'язків і розслідування від прокуратури

Минуло ще кілька днів. Після низки публікацій у медіа начальник управління освіти Богдан Турович оприлюднив допис, в якому написав:

«з метою уникнення політичних спекуляцій та об’єктивного розслідування, звертаюсь до міського голови Рівного Олександра Третяка з проханням відсторонити мене від виконання обов’язків та призначити службове розслідування щодо закупівлі макаронів, проведеної управлінням освіти».

А прокуратура розпочала досудове розслідування «за фактом заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України).

Всі договори розривають

Як розповів «Четвертій владі» власник і директор «Волинського екологічного продукту» Олександр Дем'янчук, сьогодні, 15 лютого, управління освіти розірвало всі угоди про закупівлю, які раніше підписали.

– Всі договори, які зі мною укладені, зі мною порозривали, – каже Олександр Дем'янчук. – Крім вермишелі, там були ще [угоди] про паніровочні сухарі і різну бакалію (горошок, кукурудза зокрема), заморожені овочі.

За словами Олександра Дем'янчука, ціну, зазначену в додатку до договору, вносило управління освіти.

А макарони він придбав у виробника «Біостандарт», каже, по 54 гривні за кілограм плюс доставка.

– Я йому замовив [200 кілограм], він мені «Новою поштою» в контейнері присилає. Я забрав і в той же день розвів по 20-ти садках, по 109 гривень.

– Досить велика маржа вийшла у вас, – журналістка.

– Цілком погоджуюся з вами. Але зрозумійте мене як підприємця. Я, наприклад, рік возив цукор собі в мінус. Тому що статистика не встигала за цукром. Зараз я вожу цибулі собі в мінус: виписую по 30, а купляю по 39. Якщо ви з моєї маржі відмінусуєте доставку і оплату водіїв, то побачите, що я заробив бусом тисячу гривень на фірму за день.

Заступник начальника управління освіти Рівного Василь Харковець підтвердив «Четвертій владі», що угоди про закупівлю макаронів розривають,  з ініціативи управління.

А заступниця міського голови Марина Кузмічова додала, що розривають усі нещодавні угоди щодо харчування дітей у садочках, які були укладені без тендерів.

«Четверта влада» продовжує розслідувати цю справу, тож у наступній публікації читайте чому не відбувся тендер, чому управління статистики та торгово-промислова палата надали довідку із цінами, відірваними від реальності, та хто може стояти за цією історією.

Продовження: Ні макаронів, ні порушень: як закінчився «макаронний скандал» у Рівному і до чого там торгово-промислова палата


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте