У співпраці з Ахметовим: нардепа з Рівненщини і його колег запідозрили в лобіюванні інтересів олігарха

Нардеп Дмитро Соломчук каже, що не чув ні про яку групу Ахметова
Джерело
Для колажу використані фото сайтів segodnya.ua, pravda.com.ua та фото із сторінки у фейсбук Дмитра Соломчука

3-го грудня голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія звільнив свого заступника, нардепа з Рівненщини Дмитра Соломчука. А також розпустив одну із неофіційних груп у парламенті, до якої входить Соломчук. 5-го грудня стає відомо, що членів цієї групи підозрюють у роботі на інтереси олігарха Ріната Ахметова.

«Нічого не сталося, просто я не дуже задоволений його роботою», – прокоментував звільнення Соломчука голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. 

Сам Соломчук звільнення пояснив тим, що йому «фізично не вистачає на все часу» і що він «активно займається виборами в об’єднані територіальні громади та залученням інвесторів як на Рівненську область, так і інші області».

А 5-го грудня джерела зі «Слуги народу» та з Офісу президента повідомили «Українській правді»: крім звільнення Соломчука, розпустили одну з 15 неофіційних груп впливу фракції «Слуга народу».

До цієї групи входили 30-40 нардепів та очолював її бізнесмен Ілля Павлюк, який за президентства Віктора Януковича був помічником народного депутата Ігоря Калетника і якого називали «рішалом на митниці» та «королем контрабанди» у західному регіоні. Мовляв, групу розпустили, бо вона працювала «на інтерес Ахметова». 

За інформацією «Української правди», на розпуск цієї групи вплинув Володимир Зеленський:

– Володя кричав на них, що не допустить, щоб у його фракції були якісь паралельні групи впливу, – говорить УП джерело, наближене до Офісу президента. 

– Ми підозрюємо, що «Павлюки» продалися Ахметову. Вони проявилися, коли бігали по залу і наших депутатів переконували, що закони Геруса працюють на інтерес Коломойського (зокрема, законопроєкт №2233 мав нібито дозволити Коломойському отримувати дешеву електроенергію для його заводів – авт).

Вони пробували збити закон №2233. (...) І деякі депутати з групи Павлюка зізналися, що працювали на інтерес Ахметова, – говорить один з лідерів «Слуги народу» «Українській правді».

«Четверта влада» намагалася почути офіційну позицію «Слуги народу» щодо цієї інформації. Але прессекретарка фракції Юлія Палійчук коментувати відмовилася:

– Арахамія цю ситуацію вже прокоментував. Зайдіть в Інтернет. 

Та ніяких коментарів щодо розпуску групи Іллі Павлюка від Давида Арахамії ми в інтернеті не знайшли. Телефонуємо Юлії Палійчук ще раз. Вона каже, що таких питань не коментує і радить телефонувати Ахметову, якщо це стосується його.

– Приїжджайте у Верховну Раду, запитуйте голову фракції, підходьте до Соломчука, – Палійчук.

– Ми хочемо почути офіційну позицію фракції, – журналістка.

– Офіційну позицію фракції у нас озвучує голова фракції Давид Георгійович Арахамія, а також перший заступник голови фракції Олександр Сергійович Корнієнко. До побачення.

На прохання сконтактувати нас із ними, Юлія Палійчук сказала, що особистих телефонів не дає, а не особисті слід шукати на сайті Верховної Ради.

Втім за номером Арахамії, який ми знайшли на сайті Верховної ради, слухавки ніхто не бере два дні поспіль.

Позаштатний радник Дмитра Соломчука Максим Безека на телефонні дзвінки не відповідає, але відписує в месенджері.

На запитання про розпуск неофіційної групи у парламенті перепитує, про які групи йдеться. Показуємо йому матеріал «УП» – радить звертатися з запитаннями до журналістів, які його написали, і більше не відповідає на повідомлення.

Ми також зателефонували Дмитру Соломчуку.

– Я про цю групу вперше чую і не стосуюся її. Навіть не чув, що така існує, – каже він.

– І ваша належність до неофіційної групи, яка нібито працювала на інтереси Ахметова, не пов’язана з тим, що вас звільнили з посади заступника голови фракції? – журналістка.

– Я ж повідомляв, чому мене звільнили, – фізично не вистачає часу на цю роботу.

Втім Соломчук додав, що може повернутися на посаду: 

– Якщо до Нового року переїду до Києва, можливо, прийду назад.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте