Роман Іванісов на лікарняному і планує й надалі бути депутатом
Формально ні погашена судимість за участь у груповому зґвалтуванні, ні відсутність університетського диплому, про яку депутат чомусь збрехав у своїй автобіографії, не змушують Романа Іванісова скласти депутатські повноваження.
Коли у ЗМІ поширилася інформація про його минуле, Іванісов призупинив членство у фракції «Слуги народу», а вчора, другого грудня, його виключили з фракції «Слуга народу». Сьогодні про це оголосив спікер Верховної Ради.
Але оскільки Роман Іванісов є депутатом-мажоритарником, виключення із фракції для нього не дорівнює позбавленню мандата. Сам він каже, що й далі буде депутатом.
– Складати мандат не планую, адже на 70% поширеної інформації щодо мене – це брехня. Незабаром надам цим словам підтвердження. Зараз я на лікарняному, бо маю проблеми з серцем. Саме тому у Парламенті сьогодні не був, – сказав Роман Іванісов у коментарі телеканалу «Рівне1».
– Хто вважає, що інформаційну компанію проти мене почало керівництво Рівненського Держгеокадастру, – це не так, – додав він.
Ми попросили керівницю напряму «Верховенство права» Центру демократії та верховенства права Надія Шувар пояснити, коли, за законом, депутат мусить перестати бути депутатом, а коли ні.
Згідно зі статтею 81 Конституції України, депутат може достроково перестати бути депутатом, якщо:
1) сам захоче і напише заяву;
2) якщо обвинувальний вирок щодо нього набере законної сили;
3) якщо суд визнає його недієздатним чи безвісно відсутнім;
4) якщо він поїде на постійне проживання за межі України чи перестане бути її громадянином;
5) якщо виникнуть обставини, коли депутатський мандат несумісний з іншими видами діяльності, і депутат не усуне ці обставини протягом 21 дня.
6) якщо його обрали від політичної партії чи блоку партій, але він не ввійшов до депутатської фракції цієї партії чи блоку або вийшов з її складу.
7) якщо він помер.
Повноваження народного депутата України припиняються достроково також у день першого засідання Верховної Ради України нового скликання.
Якщо народний депутат пройшов до парламенту за списками партії, підставою для дострокового позбавлення мандата є вихід з фракції, каже Надія Шувар. Про це мають оприлюднити відповідне рішення партії.
Натомість вихід мажоритарника із фракції не є причиною позбавити його мандата. Для дострокового складання мандата потрібна особиста заява мажоритарника або інші підстави, передбачені Конституцією.
Прессекретарка фракції «Слуги народу» у Верховній раді Юлія Палійчук пояснила, що впливати на рішення Іванісова скласти мандат фракція не може.
– Він може скласти мандат, якщо сам захоче. Але примусити його це зробити ніхто не може. Це питання моралі і етики.
Окрім цього, прессекретарка додала, що більше не буде відповідати на запитання про Романа Іванісова, бо він вже не є членом політичної сили.
Сам Роман Іванісов та його помічниця Оксана Коссє на дзвінки та повідомлення журналістів «Четвертої влади», як і раніше, не відповідають.
– Кінцевим бенефіціаром влади в Україні є народ, – каже народний депутат Олександр Аліксійчук. – Ми з колегами зараз працюємо над наданням права для громадян відкликати депутатів. Зараз цього механізму не існує.
Зокрема, з його слів, право громадян відкликати народних депутатів мусить забезпечити «Закон про народовладдя», про який раніше заявляв спікер парламенту Дмитро Разумков.
Насамкінець пропонуємо вам епізод відео із першої прес-конференції (23-го липня 2019-го) ще не обраних, але вже переможців – майбутніх депутатів «Слуги народу» від Рівненщини. На той час лідер ЗеКоманди Рівненщини Дмитро Соломчук каже, що вони йшли і працюватимуть однією командою:
«Ми не йшли, як із самого початку декларували, як кандидати-самовисуванці адіночкі, я так би назвав би. Які потім будуть бовтаться у Верховній Раді і не знать куди примкнуть і результата для області і для округа не буде ніякого. Ми йшли єдиною командою».
«Я гарантую на 101 відсоток, що все, що було задекларовано на президентських виборах і парламентських... Максимум прикладеться зусиль, щоб все було виконано».
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти