Усі онкохворі проходитимуть УЗД-обстеження безкоштовно, – керівник Рівненського онкодиспансеру

В закладі триває службове розслідування

Головний лікар Рівненського протипухлинного центру Григорій Максим'як каже, що онкохворі зможуть проходити УЗД-обстеження безкоштовно
Джерело
«Четверта влада»

З завтрашнього дня, 17-го квітня, усі онкохворі матимуть можливість проходити УЗД-обстеження в Рівненському протипухлинному центрі безкоштовно. Ця обіцянка – перший результат розслідування «Чорна каса Рівненського онкодиспансеру».

Про таке рішення головний лікар закладу Григорій Максим'як розповів «Четвертій владі».

Нагадуємо, як з'ясувала «Четверта влада», керівник відділення променевої діагностики протипухлинного центру Яків Пархоменко зареєструвався як приватний підприємець. І взяв в оренду кабінет, який знаходиться у його відділенні.

Керівник відділення променевої діагностики протипухлинного центру Яків Пархоменко зареєструвався як приватний підприємець. І отримав можливість заробляти на своїх пацієнтах мільйони гривень

Завдяки цій схемі посадовець отримав можливість заробляти мільйони на пацієнтах, фактично не надаючи їм жодних послуг і зловживаючи своїм службовим становищем.

Начальник обласного управління охорони здоров'я Рівненщини Юрій Осіпчук вважає, що в цій схемі є конфлікт інтересів, хоч пряме порушення закону довести важко.

Начальник обласного управління охорони здоров'я Рівненщини Юрій Осіпчук каже що управління не має повноважень безпосередньо виправити цю ситуацію, але контролюватиме щоб це зробив керівник онкодиспансеру. Фото «Четверта влада»

– Є нелогічні речі, коли людина, яка працює в комунальному закладі, формує пул своїх клієнтів на приватний прийом, чи продаж їм [витратних матеріалів], – каже Юрій Осіпчук, – Я рекомендував цій людині зайнятися тільки приватною практикою.

За словами начальника обласної медицини, Управління охорони здоров'я не має прямих повноважень скоригувати цю ситуацію.

– Я можу втрутитися, якщо в межах тої діяльності, якою приватники там займаються, будуть якісь порушення законодавства в ліцензійних умовах чи, можливо, будуть скарги зі сторони пацієнтів, – говорить Юрій Осіпчук. – Тоді ми можемо визначати рівень закономірності чи законності їхніх дій.

Юрій Осіпчук каже що вся відповідальність щодо вирішення цієї ситуації – на керівнику протипухлинного центру Григорію Максим'яку:

– Я з головним лікарем, переговоривши на цю тему, в присутності цього лікаря (Якова Пархоменка – авт.), попросив головного лікаря впорядкувати логічні речі.

Сам Григорій Максим'як розповів «Четвертій владі», що зараз у закладі працює комісія, яка проводить службове розслідування.

Правда, складається вона лише з представників закладу та, за словами головлікаря, правозахисників. Хто ці правозахисники головлікар наразі не повідомив.

Також Григорій Максим'як розповів про перші позитивні результати розслідування «Четвертої влади».

– З завтрашнього дня для онкохворих обстеження на УЗД  – безкоштовне, – каже головний лікар. – Але тільки для онкохворих. На місяць роботи поки що закупили розхідні матерілали.

– Усім іншим доведеться купувати розхідні матеріали, – додає керівник закладу. – Єдине – вони не купуватимуть їх там, де купували досі.

На думку юриста Центру протидії корупції Юрія Гермашева, протипухлинний центр, після виявлення таких зловживань, може розірвати угоду про оренду кабінету. Адже є порушення умов використання приміщення.

У самому договорі зазначається, що у разі невиконання або порушенні умов договору договір може бути розірвано достроково за вимогою однієї із сторін.

Також відповідно до положень Цивільного кодексу, якщо наймач користується річчю, переданою йому у найм, не за її призначенням або з порушенням умов договору найму, наймодавець має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

А мета надання в оренду майна визначена у  договорі – розміщення тут кабінету комп'ютерної томографії.

Такий варіант (розірвання угоди про оренду – авт.) керівник протипухлинного закладу Григорій Максим'як поки не розглядає, адже, за його словами, закладу дуже потрібен додатковий томограф (який встановив у кабінеті Яків Пархоменко).

Сам томограф наразі нібито не працює, бо підприємець поки не має на це ліцензії.

Якщо те, що ми робимо, вам подобається, і ви вважаєте це важливим, ви можете підтримати «Четверту владу». Щоб ми мали можливість працювати ще краще і охоплювати більшу кількість тем. Зробити це можна ТАКИМ ЧИНОМ.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте