В Рівному почали вакцинувати від коронавірусної хвороби. У пріоритеті дев’ять груп мешканців

Спочатку на Рівненщині планують вакцинувати 2,5 тисячі людей. Заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк розповіла, кого саме це стосується
Джерело
Рівненська обласна державна адміністрація

Вранці 25 лютого у Рівному від коронавірусної хвороби вакцинували перших людей. Про це повідомляють на сайті Рівненської облдержадміністрації.

Голова ОДА Віталій Коваль назвав перших вакцинованих: це старша медсестра кардіологічного відділення №2 Рівненської Центральної міської лікарні Тетяна Васечко, завідувач консультативного відділення лікарні Віталій Демчук та подружжя лікарів – Галина і Віктор Москаленки. 

Старша медсестра кардіологічного відділення №2 Рівненської Центральної міської лікарні Тетяна Васечко розповіла про свій досвід вакцинації:

– Не було ніяких негативних відчуттів – не боляче, ні голова не боліла – все добре. Побічних реакцій не було, сподіваюся, і не буде.

Тетяні Васечко першій на Рівненщині ввели першу дозу вакцини від коронавірусної інфекції. Щоб вакцинація вважалася виконаною, доз має бути дві. Між введенням першої та другої має бути перерва в середньому 20 днів. Фото зі сайту Рівненської облдержадміністрації

– Я погодилася на вакцинацію, адже ми, медики, як ніхто бачимо, до чого призводить захворювання на коронавірусну інфекцію. Сама влітку перехворіла на COVID, лікувалася разом із своїм батьком, – розповіла Тетяна Васечко.

Слід зазначити, що для того, аби людина вважалася вакцинованою, вона має отримати дві дози вакцини. На сайті, присвяченому вакцинації від коронавірусної хвороби, який розробило Міністерство охорони здоров’я, йдеться про те, що між першою і другою дозою має минути в середньому 20 днів. 

Так виглядає вакцина Oxford/AstraZeneca, яку зараз почали використовувати в Україні. Фото зі сайту Рівненської облдержадміністрації

Раніше, в ніч з 24 на 25 лютого до Рівного доставили «понад 17 тисяч доз вакцини» під назвою Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку розробили Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Виробляють вакцину в Індії. 

Вакцинацію в Рівненській області координує заступниця начальника управління охорони здоров’я ОДА Олена Гандзюк. Вона розповіла, що спочатку вакцинують 20 медиків мобільних бригад із імунізації:

– Потім вакцинують 700 медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19. Далі – майже 1,5 тисячі працівників та підопічних інтернатів та інших спецзакладів із догляду за літніми людьми. Також на першому етапі вакцину отримають майже три сотні працівників лабораторного центру та екстреної медичної допомоги.

Вакцину розвантажують по приїзду в Рівне. Фото зі сайту Рівненської облдержадміністрації

Головний санітарний лікар області Роман Сафонов каже, що «останній тиждень епідеміологічна ситуація значно погіршилася». Тому каже, що сподівається, що вакцина «убезпечить мешканців Рівненщини від поширення інфекції».

Раніше Міністерство охорони здоров’я затвердило так звану «Дорожню карту зі впровадження вакцини», яка визначає, кого треба вакцинувати першими. За цією картою, є дев’ять груп людей, чия вакцинація в пріоритеті: 

  • медичні працівники, включаючи тих, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії пандемії коронавірусної хвороби COVID-19;
  • працівників соціальної сфери, включаючи соціальних працівників; осіб, які проживають у закладах (установах) з надання довгострокового догляду та підтримки та працівники таких закладів (установ);
  • люди похилого віку (60 років і старше), включаючи осіб із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID19 (люди, у яких діагностовано захворювання ендокринної системи, серцевосудинні захворювання, хронічні захворювання дихальних шляхів, хронічні захворювання нервової системи, хронічні захворювання сечовидільної системи, онкологічні захворювання, хронічні захворювання органів кровотворення та крові);
  • з наступною пріоритетністю в цій групі починаючи з людей віком від 85 років (найвищий пріоритет), і далі з розподілом на когорти 84-80 років, 79-75 років, 74-70 років, 69-65 років, 64-60 років;
  • військовослужбовці (включаючи Збройні сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил; працівників критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, Державну прикордонну службу України, військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерство внутрішніх справ України;
  • учителі та інших працівники сфери освіти;
  • дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які перебувають у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19 (люди, у яких діагностовано захворювання ендокринної системи, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання дихальних шляхів, хронічні захворювання нервової системи, хронічні захворювання сечовидільної системи, онкологічні захворювання, хронічні захворювання органів кровотворення та крові);
  • люди, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах та працівників місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів. 

Нагадаємо, 23 лютого до України прибули 500 тисяч доз вакцини, яких вистачить для щеплення 250 тисяч людей. Вакцина закуплена за гроші з державного бюджету. Про це повідомила «Українська правда» із посиланням на Міністерство охорони здоров’я.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте