«Коронавірусна хвороба більше не належить до особливо небезпечних інфекцій», – епідеміолог
За словами лікарів, нині такий період, що всі повиходили з відпусток, діти пішли в школу і люди починають обмінюватись своєю мікрофлорою та починають масово хворіти. Журналістка «Четвертої влади», яка порівняно складно перехворіла якоюсь інфекційною хворобою, поцікавилася, а що там з коронавірусом.
З 1 липня карантин, спричинений COVID-19, в Україні скасували. Відповідне рішення ухвалив уряд. Як повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я, це означає, що COVID-19 перейшов до групи сезонних захворювань, як грип.
Пояснити, чи потрібна у цьому випадку вакцинація, ми попросили завідувачку відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Юлію Терентьєву.
– Коронавірусна хвороба більше не належить до особливо небезпечних інфекцій, – розповідає пані Терентьєва. – Спостерігати за нею тепер будемо сумісно з гострими респіраторними інфекціями, тобто буде загальна кількість підтверджених випадків ГРВІ, а не оремо по коронавірусу.
Вакцинація, за словами Юлії Терентьєвої, залишається найкращим методом боротьби з вірусними інфекціями. Вона мінімалізує летальні випадки або ускладнення після COVID-19.
За словами Юлії Терентьєвої, за 8 місяців 2023 року на Рівненщині зареєстрували 140 тисяч випадків гострих респіраторних інфекцій, включно з короновірусною хворобою. Це на 5% нижче, аніж за аналогічний період минулого року.
– Впродовж восьми місяців цього року вірусологічна лабораторія нашої установи проводила дослідження на ідентифікацію збудників гострих рестпіраторних інфекцій. Вперше за період пандемії COVID-19 у нас почали виділятися грип А, грип В, аденовіруси, – розповідає експертка.
– Зараз такий період, що всі повиходили з відпусток, діти пішли в школу, всі починають обмінюватись своєю мікрофлорою і починають масово хворіти.
Лікарка-терапевтка центру первинної медико-соціальної допомоги «Ювілейний» Катерина Почтар підтверджує, що кількість хворих нині зростає, зокрема і хворих на COVID.
– Звертаються з різними симптомами. Хтось із температурою, а хтось без. Хтось з нежиттю, а хтось без. Зараз циркулює декілька вірусів, і абсолютно по-різному вони проявляються.
Епідеміологиня Юлія Терентьєва розповідає які є вакцини.
Нині на Рівненщині у пунктах щеплення можна вакцинуватися від коронавірусної хвороби вакцинами від компанії Comirnaty (Pfizer/BioNTech) та Janssen (Johnson & Johnson). Вакцину від грипу ще очікують.
– Щеплення від COVID-19 безоплатне. Вакцина від грипу ще не поставлялась, але у нас ці щеплення є рекомендованими, тому проводиться за власний кошт.
– Є групи ризику (люди віком 60+, вагітні, люди з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові тощо) і щороку в нас виділяють кошти для забезпечення безкоштовного щеплення для них. Як буде цього року, ми будемо знати ближче до поставки. Тобто скільки буде виділено вакцини для них, а решта хто бажає може щепитися за власний кошт, – розповідає Юлія Терентьєва.
Дивіться також: Ті, хто перехворів COVID-19, можуть бути краще захищені, ніж лише вакциновані: рівненська статистика
За лаштунками реанімації: як лікують важкохворих на коронавірусну хворобу у Рівному
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти