«Коронавірусна хвороба більше не належить до особливо небезпечних інфекцій», – епідеміолог

Ковід перейшов у категорію сезонних захворювань, але вакцинацію ніхто не відміняв. Лікарі кажуть, що щеплення може убезпечити від небезпечних наслідків та важкого перебігу хвороби
Джерело
Фото з архіву «Четвертої влади» 2020 року

За словами лікарів, нині такий період, що всі повиходили з відпусток, діти пішли в школу і люди починають обмінюватись своєю мікрофлорою та починають масово хворіти. Журналістка «Четвертої влади», яка порівняно складно перехворіла якоюсь інфекційною хворобою, поцікавилася, а що там з коронавірусом.

З 1 липня карантин, спричинений COVID-19, в Україні скасували. Відповідне рішення ухвалив уряд. Як повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я, це означає, що COVID-19 перейшов до групи сезонних захворювань, як грип.

Пояснити, чи потрібна у цьому випадку вакцинація, ми попросили завідувачку відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Юлію Терентьєву.

Епідеміологиня Юлія Терентьєва розповідає про нинішній статус коронавірусної хвороби. Фото надала Юлія терентьєва

– Коронавірусна хвороба більше не належить до особливо небезпечних інфекцій, – розповідає пані Терентьєва. – Спостерігати за нею тепер будемо сумісно з гострими респіраторними інфекціями, тобто буде загальна кількість підтверджених випадків ГРВІ, а не оремо по коронавірусу.

Вакцинація, за словами Юлії Терентьєвої, залишається найкращим методом боротьби з вірусними інфекціями. Вона мінімалізує летальні випадки або ускладнення після COVID-19.

За словами Юлії Терентьєвої, за 8  місяців 2023 року на Рівненщині зареєстрували 140 тисяч випадків гострих респіраторних інфекцій, включно з короновірусною хворобою. Це на 5% нижче, аніж за аналогічний період минулого року.

– Впродовж восьми місяців цього року вірусологічна лабораторія нашої установи проводила дослідження на ідентифікацію збудників гострих рестпіраторних інфекцій. Вперше за період пандемії COVID-19 у нас почали виділятися грип А, грип В, аденовіруси, – розповідає експертка.

– Зараз такий період, що всі повиходили з відпусток, діти пішли в школу, всі починають обмінюватись своєю мікрофлорою і починають масово хворіти.

Терапевтка центру ПМСД «Ювілейний» Катерина Почтар на своїй сторнці Facebook дає поради, як зміцнити свій імунітет, що не захворіти цієї осені. Дежерело: фотографія з фейсбк-сторінки Катрени Почтар.
Лікарка-терапевтка центру первинної медико-соціальної допомоги «Ювілейний» Катерина Почтар на своїй сторінці у фейсбуку дає поради, як зміцнити свій імунітет, щоб не захворіти цієї осені. Фото із фейсбк-сторінки Катрени Почтар

Лікарка-терапевтка центру первинної медико-соціальної допомоги «Ювілейний» Катерина Почтар підтверджує, що кількість хворих нині зростає, зокрема і хворих на COVID.

– Звертаються з різними симптомами. Хтось із температурою, а хтось без. Хтось з нежиттю, а хтось без. Зараз циркулює декілька вірусів, і абсолютно по-різному вони проявляються.

Епідеміологиня Юлія Терентьєва розповідає які є вакцини.

Нині на Рівненщині у пунктах щеплення можна вакцинуватися від коронавірусної хвороби вакцинами від компанії Comirnaty (Pfizer/BioNTech) та Janssen (Johnson & Johnson). Вакцину від грипу ще очікують.

– Щеплення від COVID-19 безоплатне. Вакцина від грипу ще не поставлялась, але у нас ці щеплення є рекомендованими, тому проводиться за власний кошт.

– Є групи ризику (люди віком 60+, вагітні, люди з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові тощо) і щороку в нас виділяють кошти для забезпечення безкоштовного щеплення для них. Як буде цього року, ми будемо знати ближче до поставки. Тобто скільки буде виділено вакцини для них, а решта хто бажає може щепитися за власний кошт, – розповідає Юлія Терентьєва.

Дивіться також: Ті, хто перехворів COVID-19, можуть бути краще захищені, ніж лише вакциновані: рівненська статистика

За лаштунками реанімації: як лікують важкохворих на коронавірусну хворобу у Рівному


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте