Важкохворій вчительці, яку доглядає внучка, четверо рівнян запропонували візки

Набряки зменшились, але загалом стан складний
Джерело
«Четверта влада»

Вчителька зарубіжної літератури Наталя Шишканова, якій рівняни збирались допомогою, після лікарні вже знову вдома. Жінці, на жаль, не набагато легше. Хоч набряки зменшилися, почувається дуже ослабленою.

Разом з онучкою Машею дякують за подарований візок. Після нашого попереднього матеріалу інвалідний возик запропонували четверо рівнян. Одна з них, випускниця школи де працювала Наталя Петрівна, зідзвонилася з онучкою і привезла в лікарню.

– Так добре, що возик був, – тішиться Маша. – З лікарні дали машину. Тут якраз возик підвезли, то ми її посадили. Бо зазвичай то на стільці веземо, то ще якось.

– Дай Бог здоров'я цим людям, – додає вчителька.

Після попереднього допису рівняни також допомогли сім'ї зібрати кошти на черговий курс лікування. Разом – близько 10-ти тисяч гривень. Майже усі кошти вже витратили. Адже один флакон альбуміну, наприклад, який треба було приймати щодня, коштує приблизно тисячу гривень.

Набряки, які дуже турбували Наталю Шишканову, зійшли завдяки лікуванню. Але загалом ситуація зі здоров'ям залишається складною.

– Одне лікується, інше калічиться, – зітхає онучка Маша. – Певно, одна нирка не витримувала великої кількості отриманих ліків. Поклали в реанімацію через погіршення стану. В лікарні і після неї майже весь час спала. Набряки спали, але загалом дуже ослаблена. Зараз ніби міцніє потроху.

Візок в користування надала учениця школи. Окрім того ще троє рівнян пропонували допомогу з візком

Гуляти поки з возиком не виходить. Видалена ще в молодості нирка, важка форма діабету, гіпертонія, інсульт. Усе це дається взнаки і говорити про цілковите одужання не доводиться. Жінка переважно лежить у ліжку.

Маша сподівається що бабуся помаленьку зміцніє, і хай-но буде тепло і гарна погода, то зможуть і прогулятися.

Поки ми спілкуємося, Наталя Петрівна кілька разів просить Машу принести попити, бо пересихає в горлі. Потім внучка допомагає бабусі сісти, бо жінка скаржиться що важко дихати. Обгортає її ковдрою, бо в квартирі прохолодно.

– Я її так вкутую, – з посмішкою каже Маша. – Було взагалі холодно. В куртки вдягалися. А зараз то вже тепліше.

– Вона і вночі, буває, сидячи спить, – додає Маша. – Їй так легше дихати.

Жінки вдячні за допомогу усім хто відгукнувся. Вони живуть на дві пенсії. Адже Маша також має інвалідність 1-ї групи.

– Ми б нічого не зробили, якби не було коштів. Дуже дякуємо за допомогу усім, – каже Маша.

Маша і Наталя Петрівна нічого не просять. Тішаться тим що вдалося раніше погасити борги. Кажуть, всього вистачає, бо стараються економити на всьому. Але на уточнююче питання Маша каже що своїм здоров'ям майже не займається, бо це додаткові витрати.

Жінки не просять, але авторка звертається з власної ініціативи. Для тих, хто може підтримати сім'ю – пенсійна картка в Приватбанку 5168 7573 4813 1675 Шишканова Наталя Петрівна.

Завуч і вчителька зарубіжної літератури у школі №27 Рівного, Наталя Петрівна у 1990-х

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте