Верховний суд зупинив дерибан гектару на Соборній у Рівному
Визнав, що розкидані блоки – це не «незавершене будівництво»
Історія із земельною схемою на Соборній, 450 у Рівному, здається, досягла свого кінця. Ділянка, завдяки рішенню касаційного господарського суду, повернулася у володіння міста. Шість років ця земля була в суборенді фірми, пов’язаної зі скандальним «Набережним кварталом», який встиг обдурити вкладників на інших будівництвах.
«Четверта влада» слідкує за цією темою. Із судового реєстру ми дізналися, що цьогоріч, 24 травня, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду залишив рішення Господарського суду Рівненської області без змін і скасував рішення апеляційної інстанції щодо гектара землі на Соборній, 450.
Ще у 2015 році наближена до «Набережного кварталу» фірма «Сігірія» уклала договір суборенди з Управлінням капітального будівництва на цю ділянку. Це одна із сірих схем отримання землі для будівництва, минаючи земельний аукціон. Укласти – уклала, проте платити за користування нею забувала. За що у 2020 році заборгувала 398 тисяч гривень.
Поки прокуратура – як неналежний позивач – хотіла відсудити борг та скасувати суборенду, у вересні 2020 року закінчився договір оренди між міською радою та Управлінням капітального будівництва, а отже – і з самою «Сігірією».
Проте це не завадило реєстратору Дубенського районного ЦНАПу Ружнілову Олександру Володимировичу в листопаді 2020 року зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва. Щоправда, цим об’єктом виявилися декілька розкиданих блоків, які, за документами, стали 5 відсотками будівництва.
Тому прокуратура знову подала до суду. Мотив позову – реєстрація нерухомості зробила право фірмі користуватися ділянкою привілейованим і водночас обмежувала права Рівненської міської ради розпоряджатися нею.
Перша судова інстанція – Господарський суд Рівненської області, погодився з аргументами прокуратури, бо право власності зареєстрували «на підставі документів», за якими об'єкт незавершеного будівництва реєструвати не можна. А це:
- декларація про початок підготовчих робіт (вона не дає дозволу будуватися);
- договір суборенди, який закінчився;
- техпаспорт з об’єктом незавершеного будівництва, якого не існує.
Однак у Північно-західному апеляційному господарському суді вирішили, що права ради не порушили. Мовляв, вона, коли передавала землю в користування УКБ з правом суборенди, і так мала знати, що її забудують, враховуючи, що це землі житлової та громадської забудови.
Крім того, ані прокуратура, ані рада не просили суд усунути перешкоди користуватися землею. Тому без спору щодо землі, сама лише справа про скасування реєстрації незавершеного будівництва не порушує права ради.
Таку постанову, що сприяла недобросовісному забудовнику, прийняли судді Вікторія Коломис, Марія Миханюк, Віктор Саврій.
У касації скасували цю постанову і залишили в силі рішення Господарського суду Рівненської області, яке на користь громади Рівного.
До слова, щодо цієї ділянки був ще один суд. Міська рада у лютому 2021 році відмовилася поновити договір оренди зі своїм Управлінням капітального будівництва та ще й поділила цю землю на три частини.
Тоді фірма «Сігірія» вирішила судитися з Рівнерадою, щоб скасувати цей поділ земельної ділянки, бо, мовляв, порушують і її права теж. У апеляції фірма виграла, однак міська рада договір оренди з УКБ більше не укладала.
У Рівнераді нам повідомили, що цю ділянку в оренду більше нікому не передавали.
Нагадаємо, у лютому прокуратура відсудила у фірми «Правильний вибір 4» «церковний гектар» по вулиці Романа Шухевича.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти