Попри опір рівненської влади, апеляційний господарський суд зупинив дерибан «церковного гектара»

Північно-західний апеляційний господарський суд скасував рішення Рівненського господарського суду, яким той погодив оренду без конкурсу гектару землі під багатоповерхівки
Джерело
«Четверта влада», Ярослава Нікітюк

Забудовник «Правильний вибір-4» через суд доводив, що має право орендувати гектар міської землі на вулиці Романа Шухевича, 1 без конкурсу. Основний аргумент фірми був про те, що план із зонування Рівного дозволяє будувати на цій ділянці багатоповерхівки.

Втім в апеляційному господарському суді фірма програла. Розповідаємо, чому так.

Передісторія:

Не свята земля: як у Рівному «церковний гектар» по схемі віддали забудовнику

«Треш у квадраті» від суду і дірявий новий зонінг від міськради: як у Рівному дерибанять «церковний гектар»

Чи захищатиме міська влада «церковний гектар» на Шухевича в апеляційному суді

Рівненська міська влада в апеляції продовжує підтримувати дерибан «церковного гектару»

1 лютого у Північно-західному апеляційному господарському суді визнали, що новий зонінг не може бути обставиною, за якою Рівнерада правомірно віддала гектар землі на Романа Шухевича приватній фірмі. Хоча на час винесення судового рішення не з'явилася жодна зі сторін, суд оголосив про скасування рішення Господарського суду, який раніше підтримав рішення Рівнеради про передачу землі в оренду фірмі.

Раніше, 25 січня, під час першого слухання апеляційної скарги прокурорка Олександра Кректун висловила заувагу, що новий зонінг затвердили пізніше, ніж суд ухвалив рішення.

А в оренду фірмі «Правильний вибір-4» передали землю ще за дії старого зонінгу, який не дозволяв будувати на ділянці на Шухевича багатоповерхівки.

Також зазначила, що учасником справи є міська рада, яка затверджувала план зонування, «тому, як мінімум, вона мала б знати і повідомити про цю обставину» в суді.

Прокурорка Олександра Кректун звертає увагу, що суд, аналізуючи законність рішення Рівнеради 2020-го року, не повинен брати до уваги обставини 2021-го року. Фото з засідання 25 січня 2022 року

Натомість представник «Правильного вибору-4» зазначив, що процес затвердження зонінгу відбувався тоді, коли й розглядали справу за першим судовим процесом (перший раунд апеляції завершився у серпні 2021-го). Однак про розробку нового містопланувального документу дізналися після ухвалення рішення.

Суд став на бік прокуратури.

На засіданні 1 лютого, де оголосили рішення, не було нікого зі сторін.

На суді зазначали, що від приватної фірми подавали клопотання, що їхнього представника не буде. А юрист Рівнеради слухавки не взяв, тому ми не змогли запитати в нього, чому не прийшов на засідання.

Натомість прессекретарка Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська повідомила, що Олександри Кректун не було, бо працівники прокуратури мають підозру на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, у 2020 році ми опублікували розслідування про «церковний гектар» на Романа Шухевича й звернулися до прокуратури. Прокуратура виграла цю справу у двох інстанціях. Одним із аргументів було те, що ділянка знаходиться в зоні районного значення Д-2, де не передбачено будівництво багатоквартирних житлових будинків. А саме для такого призначення і виділили землю приватній фірмі.

Однак у вересні 2021 року фірма виграла суд за буцімто нововиявленою обставиною, якою став оновлений зонінг. За ним цю ділянку віднесли до зони Г-2 і суд визнав, що у ній вже можна будувати такі будинки.

Попри рішення двох інстанцій, що передача землі була незаконна, і заяву головного архітектора, що в зоні Г-2 не можна будувати такі об’єкти, Рівнерада нового скликання продовжила на суді підтримувати позицію забудовника.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте