Від першого липня керування напідпитку стане кримінальним правопорушенням: як каратимуть

39-річний водій автомобіля «Мерседес Бенз Віто» Василь Самчук. Алкотестер показав 2,75 проміле алкоголю у його крові (дозволено 0,2 проміле). Під колесами його авто загинула 17-річна рівнянка і травмувався 16-річний підліток. Його судять. З липня мають притягувати до кримінальної відповідальності п'яних водіїв, навіть якщо обійшлося без ДТП і без жертв
Джерело
UA:Рівне

Це вказано у законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». За цим законом, кримінальну відповідальність за нетверезе водіння мають додати до статті 286 Кримінального кодексу України.

Від першого липня водії-порушники заплатять від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу і не матимуть права водити до трьох років. Така відповідальність передбачена, якщо:

  • Водій кермував напідпитку, під наркотиками чи ліками, які знижують увагу та швидкість реакції;
  • Водій передав кермо людині, яка напідпитку, під наркотиками чи ліками, які знижують увагу та швидкість реакції;
  • Водій відмовляється пройти перевірку на сп’яніння;
  • Водій є учасником аварії і при цьому вжив алкоголь, наркотики чи ліки, які знижують увагу та швидкість реакції і які не входять до аптечки та не прописані лікарем до перевірки на сп’яніння чи до її скасування;
  • Водія зупинив поліцейський, але водій вжив алкоголь, наркотики чи ліки до перевірки на сп’яніння чи її скасування.

За повторне порушення водії заплатять до 51 тисячі гривень і не зможуть водити від двох до трьох років. 

Зараз і до першого липня покарання за водіння напідпитку визначає 130 стаття Кодексу про адміністративні правопорушення. 

За нею, штраф на перше порушення – 10 тисяч 200 гривень і втрата прав на рік, за повторне протягом року – 20 тисяч 400 гривень і втрата прав на три роки. 

Якщо водій п’яний за кермом утретє за рік, тоді штраф 30 тисяч 600 гривень і втрата прав на 10 років.

В Кодексі про адміністративні правопорушення прописана відповідальність і для порушників, які сіли за кермо п’яні, але не мають прав – ті самі штрафи (10 тисяч 200, 20 тисяч 400 та 30 тисяч 600 гривень), але без втрати посвідчення. У Кримінальному кодексі про відповідальність п’яних не-водіїв за кермом не сказано нічого.

Нагадаємо, що у 2019-му у Рівненській області патрульні зупинили тисячу двісті п’яних водіїв.

«Із цих справ у судах закрили 24% справ (тобто притягнули до відповідальності у 76% випадків – ред.) і це непоганий для України результат. Важливо, аби патрульний грамотно склав протокол, щоб в суді довести вину порушника. Є області, де відсоток закриття справ набагато більший через ймовірне хабарництво у судах», – розповів начальник патрульної поліції в Рівненській області Сергій Мерчук.

Про резонансні справи з п'яними за кермом дивіться за тегом: п'яні за кермом


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте