Як іграшки для котів впливають на розвиток ваших улюбленців

Гра – це важлива частина життя будь-якого ссавця. Вчені помітили, що тварини, які позбавлені іграшок та перебувають у середовищі, де немає можливості знайти собі якесь заняття, відчувають сильний стрес.

Це негативно впливає на рівень гормонів, знижує імунітет і пагубно позначається на розвитку мозку. Саме в грі дитинчата майже всіх видів звірів осягають правила дорослого життя, навчаються полювати та захищатися. Саме гра допомагає їм скинути напругу та боротися зі нудьгою.

Навіщо коту іграшки

Наші вихованці не добувають собі їжу, не борються із родичами за територію чи любов, а отже, не мають потреби багато рухатися. В результаті вони часто стикаються з проблемою гіподинамії та зайвої ваги. Більшу частину часу вони проводять на самоті, і нудьга штовхає їх на різні витівки.

Вони забувають, що меблі – це не дряпачка, а ваші ноги – не здобич. У вихованців вкрай мало подразників – отже, їхній мозок не розвивається. Але ці проблеми вирішує іграшка.

Отже, іграшки для котів:

  • тримають м'язовий тонус;
  • розвивають мозок;
  • задовольняють мисливський інстинкт;
  • знижують рівень стресу.

Особливо важливі забави для кошенят. Адже у грі малюки пізнають світ. Поки кошенята живуть із мамою та своїми сиблінгами, вони з радістю ганяють один за одним. Однак коли кошеня опиняється у своєму новому будинку, він не має такої можливості.

Щоб допомогти йому розвиватися, знадобляться іграшки та дбайливий господар. Дуже важливо дати можливість малюкові бігати та стрибати, полювати на іграшки. Це підготує його до життєвих несподіванок. Наприклад, коли кошеня ховається, а потім раптово стрибає на кульку, воно використовує ті ж рухи, що і для лову дрібних гризунів.

До речі, корисні забави з кішкою і для господарів – вони допомагають заспокоїтись, встановити контакт із вихованцем, розслабитися. Звичайно, для кожного завдання потрібні свої іграшки.

Які іграшки для котів бувають

Іграшки для котів діляться за виглядом, матеріалами, призначенням та бувають таких типів:

  • дражнилки;
  • м'ячики;
  • мишки;
  • інтерактивні ігри;
  • тунелі;
  • фігурки тварин;
  • розважальні комплекси та ін.

Гонитва за різноманітними м'ячиками, дражнилками, механічними мишками та іншими подібними іграшками дозволить кішці розім'яти лапи та задовольнити мисливський інстинкт.

Кішка тренує кмітливість, видобуваючи ласощі з ігрового комплексу або пробираючись через тунелі та лабіринти. А м'які іграшки з пищалками чи шелестилками стануть улюбленими у кота – їх можна гризти, підкидати, носити в зубах.

Як грати з кішками

Щоб іграшки для котів принесли максимальну користь, потрібно дотримуватись нескладних правил. Вибирайте час, коли і ви, і вихованець у хорошому настрої. Запропонуйте нову іграшку коту. Якщо ви помітили, що хвостик вихованця почав злегка тремтіти – він налаштований пограти.

Щоб зберегти інтерес до дражнилки, давайте кішці зловити її, але не часто. Навіть ставний домашній кіт у душі залишається хижаком. Йому необхідне полювання та перемоги. Якщо здобич недосяжна або навпаки, завжди потрапляє в лапи, ловити її стає нудно.

Вважається, що на кожні 3-6 спроб полювання має припадати одна успішна, тоді процес буде цікавий мурчику.

Правила безпеки під час ігор:

  • вибирайте іграшки із якісного матеріалу;
  • ніколи не грайте з кішкою руками – можливі серйозні подряпини та укуси;
  • іграшка для котів повинна бути досить великою, щоб вихованець не міг її проковтнути;
  • якщо використовуєте іграшки з ласощами, враховуйте їхню калорійність і коригуйте добову норму корму;
  • завжди спостерігайте за грою з новим предметом, щоб переконатися у його безпеці;
  • регулярно перевіряйте іграшки, при необхідності чистіть їх та змінюйте на нові.

Купити іграшки для котів можна на будь-який бюджет у зоомаркеті «Мастерзоо». Якщо віддаєте перевагу українському виробнику, зверніть увагу на бренд «Природа». Їхні товари якісні та доступні за ціною. Ви обов'язково підберете в магазині іграшку, що підходить до характеру вашого улюбленця.

Присвячуйте грі з кішкою 15-20 хвилин на день – це дійсно корисно і вам, і вихованцю. Так ви відволічетесь від проблем і зміцните вашу симпатію  до киці.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте