Як півтора року пандемії не навчили багатьох рівнян носити маски і триматися на відстані: фото

Торговельний центр «Злата плаза». Тут можна зустріти людей без масок або з ними, але на підборідді
Джерело
«Четверта влада»

За 27 жовтня зафіксували 879 хворих COVID-19 на Рівненщині. Для порівняння, цього ж дня рік тому хворих в області нарахували втричі менше: 273 людини. Пів року тому, навесні, хворих в області було у півтора рази менше.

Зараз, хоча статистика стає все більш невтішною, люди нехтують базовими правилами поведінки під час пандемії: в громадських місцях носити маски та триматися на відстані одне від одного.

І ні поліція, ні влада, ні менеджмент та працівники закладів цими правилами особливо не переймаються.

Спочатку ще трохи статистики

На сайті видання Мінфін наочно візуалізована статистика Міністерства охорони здоров'я щодо захворюваності на коронавірусну хворобу.

На графіку нижче видно, скільки хворих було зафіксовано в різний час від початку пандемії загалом по Україні. Також видно, що були два пікові періоди: в листопаді-грудні 2020-го та квітні-травні 2021-го, а зараз розгортається третій, який уже практично порівнявся з показниками минулої осені.

Лінія на графіку позначає кількість зафіксованих хворих на конкретний період. Скриншот зі сайту Мінфін

А нижче зведений графік по всіх категоріях інфікованих. Синім кольором позначена кількість хворих, зеленим – видужалих, а малиновим – померлих. З графіку видно, що в липні та серпні 2021-го був стрімкий спад захворюваності.

Синім кольором позначена кількість хворих, зеленим – видужалих, а малиновим – померлих. Скриншот зі сайту Мінфін

Показники Рівненської області виглядають приблизно так само, як і всеукраїнські.

Чи захищають все-таки ті маски?

Через півтора року від початку пандемії все ще лунає це запитання.

Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що маски захищають, але самої по собі маски не досить. Важливо також дотримуватися дистанції, уникати великого скупчення людей, чхати та кашляти в лікоть чи одноразову хустинку, добре провітрювати приміщення.

У ВООЗ наголошують, що важливо ретельно мити руки до та після використання маски, а також правильно її одягати, носити, знімати та прати (якщо мова йде про тканинну маску) чи викидати (якщо йдеться про медичну маску).

Автори видання VoxUkraine вказують, що, за даними Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC), коронавірусна хвороба поширюється переважно через краплі, коли інфікована людина кашляє, чхає або розмовляє.

Мета носіння тканинних та медичних масок – допомогти зменшити поширення коронавірусної інфекції. Дані клінічних та лабораторних досліджень показують, що маски допомагають зменшити розбризкування крапель при надяганні на ніс і рот.

Також аналітики VoxUkraine спростували низку міфів про маски:

Що ми побачили у громадських місцях Рівного

Рівненський тролейбус №7. Два юнаки зайшли у салон без масок. Під час обілечування кондукторка не зробила їм зауваження. Хлопці їхали до кінцевої. Жінка, яка невдовзі сіла ліворуч від них, перед входом у тролейбус огорнула довкола обличчя шарф, використовуючи його як маску
У рівненському тролейбусі №2 кондукторка нагадує людям одягати маски 
Сесія міської ради. Депутати в залі регулярно нехтують масками
Городоцький Свято-Миколаївський жіночий монастир. На недільній службі віряни не дотримуються дистанції, а ті, чиї обличчя можна розгледіти, здебільшого без масок
Електричка Рівне-Шепетівка. Не всі пасажири у масках. Провідник жодному не зробив зауваження
Центр первинної медико-санітарної допомоги «Північний». У тамбурі, що розташований при вході у поліклініку, скупчення людей. Вони чекають в черзі на вакцинацію, але в саму поліклініку їх не пускають

Нагадаємо, з 26 жовтня Рівненщина перейшла у «червону зону». Це означає, що жити звичайним життям зможуть лише ті бізнеси й установи, які вакцинують всіх своїх працівників та пускатимуть лише вакцинованих відвідувачів. Хоча із цього правила є винятки. Їх ми наводили у публікації:

Що зміниться на Рівненщині з 26-го жовтня після введення «червоної зони»

Зокрема, для міжобласних поїздок будь-яким громадським транспортом потрібно мати сертифікат про вакцинацію чи інший документ із переліку відповідників. «Четверта влада» спілкувалася на цю тему з адвокатом, і він розповів про суперечність у законодавстві в цьому питанні:

«Повітря возити не будемо»: як перевізники пристосовуються до нових карантинних обмежень 

Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов нагадує, що дотримання основних правил поведінки під час епідемії може врятувати життя:

– Маємо два аспекти погіршення ситуації. З одного боку, властивості вірусу, який став набагато агресивніший і передається більшій кількості людей набагато швидше.

– З іншого – більшість людей, знаючи, що ми пережили не одну хвилю, внутрішньо впевнені, що гірше бути не може. Тому розслабляються в плані дотримання дистанції та носіння масок.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте