Ми обійшли майже всі пункти вакцинації у Рівному: що там побачили

25 жовтня черга біля Драмтеатру була довжелезною. За кілька днів по тому її майже не було
Джерело
«Четверта влада»

Потрапити у непродовольчий магазин, в супермаркет, у кафе чи будь-яке інше громадське місце чи скористатися міжобласним транспортом від 26 жовтня на Рівненщині можна лише у двох випадках. Або якщо людина вакцинована, або якщо вона покаже інший документ про те, що не хворіє на коронавірусну інфекцію.

Ми відвідали майже всі пункти вакцинації у Рівному, подивилися, чи великі там черги та запитали людей у чергах, чому вони вирішили зробити щеплення. Ось що ми побачили і почули.

Муздрамтеатр

25 жовтня на площі перед Рівненським академічним музично-драматичним театром вишикувалась довжелезна черга. У приміщенні театру розташований один із пунктів вакцинації.

Рівнянин Степан розповів нам, що прийшов сюди з обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука, бо там не зміг зробити щеплення.

– Щеплюють на другому поверсі. Там черги, людей багато, коридори маленькі. Анкети заповняти одні великі на А4, другі маленькі. Медична працівниця виходить каже: «Чому ви тут кучкуєтесь? Ви ж позаражаєте і себе, і нас, тримайте дистанцію». Я постояв там і прийшов сюди. Тут теж довга черга, але я на свіжому повітрі чекаю. Вакцинуюсь я для себе.

28-го жовтня в обідню пору біля театру черга в пункт вакцинації була невелика.

«Північний»

27-го жовтня у Центрі первинної медико-санітарної допомоги «Північний» чоловіки у черзі заповнюють заявку на міжнародний сертифікат.

Дехто з людей у черзі кажуть, що не вірять у користь вакцинації і що про її необхідність брешуть.

Троє жінок сказали, що влітку не могли вакцинуватися: одна не була в Україні, інші мали якісь ускладнення в здоров'ї.

– Я прибиральниця та двірничка у галереї «Прем’єр». Мене без щеплення не допустили до роботи. Казали вакцинуватися або звільнятися. Щеплюватись не хочу, але мушу, – розповідає рівнянка Тетяна.

Рівненський діагностичний центр

28 жовтня о 12.30 годині ми зайшли до актової зали Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука. Саме тут нині вакцинують рівнян.

Хтось сидить в кінці приміщення, дехто гуртується при вході, одні в масках, інші – ні. Жінка без маски відмовилась нам розповісти, чому маска у неї на підборідді.

Ми намагалися дізнатися, чому люди не дотримуються безпечної дистанції, проте з нами не захотіли говорити. Перед входом зустріли Олександра. Чоловік розповів, що тут має отримати другу дозу і чекає на неї вже тридцять хвилин.

«Злата плаза»

28 жовтня о 13.00 годині, Торговельно-розважальний центр «Злата плаза». У пункті вакцинації нам пояснили, що черги тут тільки тоді, коли вакцинують «Пфайзером».

– В світлі останніх подій, пов’язаних з коронавірусом та червоною зоною, все ж таки я вирішила вакцинуватися, – розповідає рівнянка Іванна. – Скажу чесно, я тягнула до останнього. В мене був страх. Я тричі хворіла на коронавірус і останній раз перенесла дуже важко, мала носові кровотечі. І аби все-таки залишитись живою і легше перенести наступні хвилі хвороби, я вирішила вакцинуватися.

Залізничний вокзал

Медична працівниця нам розповіла, що багато людей приходять вранці.

Ми були у приміщенні 10 хвилин. За цей час підійшла дівчина та три молодики.

– Я працюю на пивзаводі, – розповідає Петро, – нас заставляють вакцинуватись. Прийшов сюди, бо ближче до роботи. Мені є різниця, чим вакцинуватись, я б хотів таки тим, із чим пустять за кордон. Але буду щеплюватись «Коронаваком» (ця вакцина з Китаю найменш реактогенна, але її не визнають в Європейському союзі, – ред).

«Епіцентр»

28 жовтня в «Епіцентрі» лікарі розповіли, що вони сьогодні вперше потрапили на цей пункт, тому як буде з чергами, ще не знають. О 16 годині того дня людей майже не було.

«Ювілейний»

Щоб щепитись тут проти коронавірусної хвороби, треба звернутись у віконечко реєстратури. Олександр, який стояв у черзі, розповів, що записатися найближче можна на 4 листопада. 

– Довго стояв тут. Буду думати, де ще шукати, але хочу вакцинуватись «Пфайзером». Мене вакцинація цікавила і раніше, але вже зараз піджимають з усіх сторін по роботі і щоб їздити між областями.

Вакцинують на 4-му поверсі в кабінеті №405. Ми піднялись, щоб поглянути, чи є черга. Перед коридором, який веде до кабінету, нас зупинили дві медичні працівниці і запропонували вакцинуватися без черги «Пфайзером».

Рівненська районна державна адміністрація

На першому поверсі будівлі розташований пункт вакцинації. 29 жовтня о 10.50 людей багато, всі в масках.

Жінка, яка прийшла перед нами, нервується. Вона записалася онлайн на конкретний час, але змушена стати в живу чергу.

У черзі є й ті, хто записувалися, і ті, хто прийшов без запису. 

Рівнянка Олена каже, що вакцинуватиметься першою дозою.

– Були у мене свої причини не вакцинуватися раніше. А тепер я готова, тому прийшла.

Амбулаторія «Тиннівська»

Молодша медична сестра 29 жовтня у п'ятницю пояснила, що вакцинувати людей тут будуть у понеділок. Каже, що єдиний лікар амбулаторії зараз виконує обов’язки головного лікаря «Ювілейного», поки той у відпустці.

Автовокзал

Пункт вакцинації ми знайшли не відразу, адже не було жодного вказівника. Жінка у кіоску вказала на матові двері на другом поверсі з написом «Оренда». Поруч на лавках сиділо кілька людей.

– Я живу поруч і мені сюди йти найближче. Хотіла, звичайно, раніше вакцинуватися, але були деякі життєві обставини, – розповіла рівнянка Лілія.

Крім пунктів вакцинації, які ми відвідали, щепитися від коронавірусної хвороби у Рівному також можна, наприклад, у ще кількох амбулаторіях «Ювілейного», у Центрі первинної допомоги «Центральний», у супермаркеті «Фреш».

Ось повний перелік місць, де у Рівному можна зробити щеплення від коронавірусної хвороби.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте