Як почати читати книги англійською?

Джерело
images.pexels.com

Книги англійською не менш корисні, ніж фільми. Це чудове доповнення навчального процесу, особливо, якщо ви запеклий книголюб. Робота з англійською книгою значно розширить ваш активний і пасивний словниковий запас, допоможе почуватися впевненіше під час вивчення мови.

Окрім мовознавчих навичок, читання допомагає збагатити кругозір, розвинути ерудицію і творче мислення. Це надзвичайно корисне заняття може бути ще й приємною розвагою, якщо правильно вибрати твір. 

Як підібрати книгу для читання англійською?

Вибрана вами книга повинна дарувати максимум користі та задоволення. Тому, добираючи літературу, ви повинні:

 1. враховувати свої читацькі вподобання;
 2. враховувати свій рівень знання англійської;
 3. ознайомитися з відгуками та рецензіями на книгу;
 4. заздалегідь переглянути складність лексики у творі (для початку у тексті має бути не більше 25% невідомих слів). 

Аби зробити читання по-справжньому ефективним, дотримуйтеся наступних порад: 

 1. працюйте зі словником, виписуйте нові слова або використовуйте одну із сучасних програм для читання;
 2. відпрацьовуйте нову лексику в усному мовленні, переказуючи зміст;
 3. обговорюйте прочитане, діліться своїми думками, порівнюйте різні твори. 

Що таке адаптована література? Чим вона корисна?

Новачки у вивченні англійської починають свій читацький досвід з адаптованої літератури. У ній сюжет твору, як правило, переказується, лексика значно спрощена, замінені складні граматичні конструкції. Вона допомагає розуміти зміст улюблених книг без зайвих зусиль. 

Ось п’ятірка популярних авторів:

 1. Е.Горовіц – британський письменник-романіст, у доробку якого знаходиться 30 романів, 7 оповідань та 6 коміксів. Його жанр – пригодницький шпигунський та детективний романи. Один із найяскравіших героїв – підліток-шпигун Алекс Райдер. Такі книги, як «Сходження Скорпіона», «Змієголов», «Громобій» та інші точно не залишать байдужою сучасну молодь та любителів детективів;
 2. С.Кінг – письменник з багатогранною жанровою палітрою. У його доробку ви знайдете історичні науково-фантастичні романи, вестерни, психологічні трилери, фентезі, жахи. Чимало з його творів були успішно екранізовані. До прочитання можна взяти роман «Сяйво» (про хлопчика з надзвичайними здібностями), «11/22/63» (про подорож у минуле з метою помсти вбивці Дж.Кеннеді), серію романів про Темну Вежу тощо;
 3. Дж.Бовен – британський письменник-музикант, що є автором серії книг про кота Боба. Його перша книга «Вуличний кіт на ім’я Боб» набула широкого розголосу, за романом знято фільм. У цьому автобіографічному творі Бовен розповідає про власні спроби позбавитись від наркотичної залежності, появу у своєму житті рудого кота, який стає для вуличного музиканта потужним джерелом мотивації; 
 4. Р.Бредбері – відомий, мабуть, кожному американський письменник-фантаст. Подивуватися розмахові філософської думки автора можна за прочитанням романів «Марсіанські хроніки», «451 градус за Фаренгейтом», оповідання «І вдарив грім» та інших творів;
 5. К.Джером – англійський прозаїк-гуморист кін. 19 – поч. 20 ст. Відомий своїм твором «Троє у човні», що є зразком роману-подорожі та увібрав у себе тонкий британський гумор того часу. 

Коли можна переходити від адаптованої літератури до оригіналу?

Якщо лексика різних за змістом і жанром книг загалом доступна і зрозуміла, треба рухатися далі. Братися до оригінальної літератури можна після прочитання 3-5 адаптованих книг. А також за умови, що ваш словниковий запас розширився принаймні удвічі. 

Допомогти розібратися в читацькому прогресі може й репетитор. Педагог порадить, як краще працювати з новою лексикою і вибирати літературу. Можна відвідувати заняття в Броварах або навчатися онлайн. 

Під час читання оригінальної літератури, вам необхідно:

 1. вести власний рукописний словник;
 2. знайомитися із застарілою лексикою;
 3. після 2-3 досить простих книг брати твори з вищим рівнем мови, ніж у вас;
 4. періодично повторювати основну лексику. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)