Як рівненська СБУ ловить російських агентів, зрадників, диверсантів, колаборантів, пропагандистів

Паспорти належать ворожому інтернет-пропагандисту. На колажі також засуджений за тероризм
Джерело
Колаж із фото з фейсбук-сторінки Управління Служби безпеки України в Рівненській області

Крім бойових дій у гарячих точках, війна точиться і в тилу. В українських містах є як російські агенти, так і мешканці, готові допомагати росії у війні з ідеологічних чи інших міркувань. Вони здають позиції українських військових, повідомляють ворогу про важливі місця в області.

Розповідаємо кілька історій про агентів, диверсантів, терористів, колаборантів, яких вполювали співробітники рівненської СБУ. Ці дані ми отримали від пресслужби Управління Служби безпеки України у Рівненській області, а також з відкритих джерел.

Місцеве Управління СБУ займається також і справами проти росіян та мешканців тимчасово окупованих українських територій, які шкодять національній безпеці.

Агент ФСБ

Затримання у вересні 2020-го. Фото Офісу генерального прокурора

У вересні 2020-го року рівненські працівники СБУ затримали агента Федеральної служби безпеки росії, який намагався дистанційно підірвати об'єкт «Рівнеоблводоканалу». За словами правоохоронців, ця диверсія могла би призвести до тривалого відключення води в Рівному і інших районах області.

Вилучений у затриманого пристрій для дистанційного підриву. Фото Офісу генерального прокурора

31 березня 2022 року Гощанський районний суд виніс агенту вирок – 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За версією СБУ, у травні 2020 року чоловік через неприязнь до України запропонував представнику ФСБ росії допомогу у проведенні підривної діяльності на шкоду державній безпеці України.

Пізніше збирав і надавав інформацію військового характеру та спробував підірвати об’єкт «Рівнеоблводоканалу».

12 вересня 2020 року його затримали працівники СБУ коли він намагався підкласти підривний пристрій.

Відео із затримання:

Донецька інформаторка 

У Рівненській області засудили жительку Донецька за те, що вона створила та підтримувала роботу мережі інформаторів.
 
Жінка й інші учасники агентурної мережі збирали інформацію про переміщення й перебування техніки й військових.

Дані зрадниця передавала бойовикам так званої днр. Фото з фейсбук-сторінки УСБУ

Рівненський міський суд визнав її винною у державній зраді та створенні терористичної групи та терористичної діяльності. Її засудили на 13 років з конфіскацією майна. Зараз вона переховується в росії, її оголосили в розшук.

Терорист із «днр» 

На 12 років позбавили волі й терориста, що воював проти України на боці «днр». У вересні 2014 року він став членом незаконного збройного формування у невизнаній республіці. Він збирав та передавав розвідувальну інформацію про те, де знаходяться і як переміщуються підрозділи ЗСУ на сході України, щоб їх могли знищити.

Терорист, що воює проти України. Фото з фейсбук-сторінки УСБУ

Крім позбавлення волі, Рівненський міський суд вирішив конфіскувати його майно. Його засудили за статтею про участь у терористичній групі чи терористичній організації.

Зараз засуджений переховується на окупованій Донеччині та воює проти української армії. Початок терміну відбування покарання почнеться, коли його затримають і приведуть вирок до виконання.

Підозра російському генералу 

Російському генералу, який у березні наказав бомбардувати територію України, оголосили про підозру через його наказ обстріляли нафтобази на Рівненщині. За це його можуть на довічно позбавити волі та конфіскувати майно.

Фото з профайлу Головного управління розвідки Міністерства оборони України на генерал-лейтенанта Володимира Кравченка

Про підозру командувачу 11 армії військово-повітряних сил і протиповітряної оборони Східного військового округу рф повідомили заочно. Його звинувачують за трьома статтями:

  • ч. 2 ст. 437 ККУ (ведення агресивної війни);
  • ч. 3 ст. 110 ККУ (вчинення умисних дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України);
  • ч. 1 ст. 438 ККУ (відання наказу на вчинення дій, що порушують закони та звичаї війни.

Сарненський колаборант

Ще одного зрадника із міста Сарни засудили на 12 років та конфіскували його майно. 27-річний Олександр Шкатов ще до повномасштабного вторгнення передавав спецслужбам рф інформацію. Це були дані про переміщення техніки ЗСУ та розташування військових частин.

Стоп-кадр з телеканалу «1+1» Олександра Шкатова із СІЗО

В СБУ зазначають, що цю інформацію «ворог міг використати для подальшого нанесення ракетних ударів по вказаних об’єктах».

Також зрадник хотів очолити окупаційні органи, якби Рівненщину захопили росіяни. Під час обшуку в нього вилучили 4 боєкомплекти набоїв та дві гранати РГД-5 із запалами до них. Він придбав та зберігав їх без дозволу.

Сарненський районний суд визнав його винним у державній зраді та незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

Засуджений зрадник

На Рівненщині на 13 років ув’язнили російського агента. Чоловік ще до початку війни співпрацював з представниками держави-окупанта й передавав інформацію її спецслужбам. Він збирав дані про дислокацію українських військових підрозділів та транспорт військовослужбовців.

Фото СБУ із місця затримання агента. Його ім'я не повідомляють, очевидно через те, що вирок ще не вступив у законну силу

Також повідомляв про рух вантажних локомотивів по станції Рівне та як можна проникнути до військової частини.
 
Рівненський міський суд засудив його за державну зраду.

Командир ворожого батальйону

Бойовику «днр», який наказував обстрілювати позиції Збройних сил України, повідомили про підозру. Стаття – створення терористичної групи чи терористичної організації. За час досудового розслідування з’ясували, що він активно підтримував ідею відокремлення частини території України.

Бойовик наказував обстрілювати позиції українців. Фото з фейсбук-сторінки УСБУ

Тривалий час він був заступником командира 3-го мотострілецького батальйону 1-ї окремої мотострілецької слов’янської бригади 1 АК НМ так званої днр. А у 2018 році був командиром цього батальйону.

За його командування регулярно обстрілювали позицій ЗСУ в районі населених пунктів Чермалик, Новоселівка Друга та Гранітне Волноваського району Донеччини.

Підозрювані депутати держдуми рф

56 депутатам держдуми росії повідомили про підозру у злочині. Це зробили, бо вони підтримали рішення, що посягають на територіальну цілісність і недоторканість України.

Слідчі УСБУ Рівненської області встановили, що депутати у лютому 2022 року умисно та за попередньою змовою проголосували за прийняття постанови, щоб звернутися до президента росії. У постанові просили путіна розглянути питання, щоб росія визнала «днр» та «лнр» самостійними, суверенними та незалежними державами.

Депутати також підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між рф та самопроголошеними республіками. В СБУ зазначають, що ці рішення призвели до військового вторгнення росії в Україну та «до численних тяжких наслідків».

Інтернет-пропагандисти

У травні УСБУ в Рівненській області розслідувало три випадки, коли люди у соцмережах поширювали проросійські матеріали.

Так, викрили рівнянина, який в мережі «підтримував та заперечував» російську агресію в Україні. Працівники спецслужби обшукали його квартиру. Знайшли символіку та паспорт країни-агресора. Також вилучили його техніку.

Це знайшли працівники СБУ у квартирі пропагандиста. Фото з фейсбук-сторінки УСБУ

Йому оголосили про підозру. Стаття – виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників (ч.1 ст.436-2 ККУ). За це його можуть ув’язнити на три роки.

За цією ж статтею СБУ завершила досудове розслідування щодо білоруса, який живе у Вараському районі. Він заперечував, що військовослужбовці рф обстрілювали українські міста. Також виправдовував росіян, коли ті знищили об’єкти критичної та цивільної інфраструктури Рівненщини. Зараз до суду скерували обвинувальний акт.

На три роки можуть ув’язнити й двох жительок Рівненщини. Вони прославляли рашистських загарбників та виправдовували їхню агресію в Україні. З їхніх помешкань вилучили телефони та комп’ютерну техніку. Також літературу з антиукраїнським контентом.

У жінок вилучили техніку й літературу з антиукраїнським контентом. Фото з фейсбук-сторінки УСБУ

Жінки колись працювали на одному з об’єктів критичної інфраструктури регіону. Їм оголосили про підозри за такою ж статтею, що й у попередній двох випадках.

Викриття осередків заборонених партій

У квітні в Рівному в одному з офісів викрили осередок забороненої комуністичної партії. Працівники СБУ вилучили заборонену символіку.

Вилучена комуністична символіка. Фото з фейсбук-сторінки УСБУ

Власники цих речей – двоє місцевих мешканців. Зараз триває слідство.
 
У травні СБУ припинила діяльність ще одного осередку забороненої партії – «Партії Шарія». Спецслужба виявила, що її прибічники через соцмережі та регіональні інтернет-ресурси «проводили спеціальні інформаційні операції на користь рф». Тому сторінку партії в регіоні у фейсбуку заблокували.
 
Нагадаємо, РНБО на час дії воєнного стану призупинила діяльність «Партії Шарія». А СБУ підозрює її очільника Анатолія Шарія у держзраді.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте