Як рівненські нардепи голосували щодо декларування антикорупціонерів

Нардепи з Рівненщини Андрій Лозовой (ліворуч) та Вадим Сидорчук НЕ голосували за важливий законопроект
Джерело
Фото з сторінок Андрія Лозового та Вадима Сидорчука із соцмережі Фейсбук

22 березня 2018 року депутати Верховної Ради проігнорували законопроект № 6271, який мав скасувати обов’язкове декларування для представників громадських організацій, які протидіють корупції. Також їм не вистачило голосів, аби  включити до порядку денного законопроекти №8120 і №8120-1, про відтермінування е-декларування для громадських активістів. 

«Четверта влада» перевірила як за відміну декларування для антикорупціонерів голосували народні депутати з Рівненщини:

ПІБ народного депутата Політична сила Голос
Юрій Вознюк Фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» ЗА
Олександр Дехтярчук Фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» ЗА
Сергій Євтушок Фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина”» ЗА
Віталій Корчик Фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» ЗА
Андрій Лозовой Фракція Радикальної партії Олега Ляшка Відсутній
Олег Осуховський Позафракійний, ВО «Свобода» ЗА
Вадим Сидорчук Фракція Політичної партії «НАРОДНИЙ ФРОНТ» Відсутній
Василь Яніцький Фракція ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» ЗА

Переглядаючи поіменне голосування за інші законопроекти, бачимо, що рівненські нардепи Вадим Сидорчук та Андрій Лозовой, ще близько 16-ї години, активно брали участь у голосуваннях. Голосування ж за відміну е-декларування було близько 17-ї години.

Ми намагалися зв'язатися з рівненськими нардепами та запитати чому вони не змогли бути присутніми, коли приймалися такі важливі для громадського сектору рішення.

Вадим Сидорчук каже, що через термінові питання, пов'язані зі здоров'ям батька був змушений піти з Верховної Ради близько 16.45. Запевняє що готовий був підтримати зменшення зобов'язань щодо декларування для антикорупційних громадських організацій. Хоча загалом підтримує ідею загального декларування усіх громадян. Однак воно, на його думку, не має бути вибірковим щодо антикорупціонерів і за значно простішою формою, ніж заповнюють дежслужбовці.

Андрій Лозовой не відповів ні на телефонний дзвінок, ні на повідомлення в соцмережі Фейсбук.

Тема про необхідність громадським активістам подавати декларації і нести за це відповідальність нарівні з народними депутатами, високопосадовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування набула бурхливого обговорення.

Після відмови народних депутатів скасувати декларування для громадських антикорупціонерів, громадська організація «Цетр протидії корупції» у соцмережі Фейсбук порівнює це з російським досвідом приборкання громадянського суспільства, де ухвалили закон про «іноземних агентів».

У свою чергу, як пише «Українська правда»представник «Радикальної партії Ляшка» Ігор Мосійчук заявив, що не буде голосувати за це питання, бо не підтримує тих, хто фінансується з-за кордону, бо вони – «іноземні агенти».

Керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук не в захваті від ідеї з декларуванням, але готовий подати свою декларацію.

«Скоро – мало задекларував – приховує доходи і не платиш податки, багато задекларував – активістом бути вигідно.
Середню суму задекларував – найгірший варіант і приховуєш доходи, і заробляєш», – іронізує громадський активіст.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте