Нардеп Віктор М'ялик офіційно став біднішим: майно, доходи та збереження у декларації

Готуючи досьє нардепа, ми побачили, що його доходи та збереження поменшали
Джерело
Фейсбук Віктора М'ялика

Декларація за 2020 рік народного депутата з Рівненщини Віктора М'ялика показує, що майна і доходів, у порівнянні з 2019-м роком, поменшало. Менше квартир, менше доходів від продажу нерухомості, менше збережень.

Влітку 2019-го Віктор М'ялик обраний до Верховної ради по округу №155 (місто Вараш, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський райони). Набрав 32,83% голосів виборців.

Він єдиний, хто пройшов до Ради від округів Рівненщини НЕ від партії «Слуга народу». Ймовірно цьому посприяла дорога виборча кампанія, багаторічна благодійність в регіоні, а також підтримка протестанських релігійних громад, яких чимало на півночі Рівненщини.

У 2020-му М'ялик потрапив до заголовків ЗМІ через свою декларацію за 2019-й, а точніше через 158 квартир, які у ній вказав. Це квартири у його ЖК «Львівський маєток», що знаходиться на окраїні Києва у селі Софіївська Борщагівка. І хоча нардеп не зареєстрований підприємцем, він декларує і доходи від продажу квартир.

У його декларації за 2019-й не тільки квартири, а й приміщення, гаражі і паркомісця у житловому комплексі. Окрім власне продажу нерухомості, М'ялик декларує і дохід від її оренди.

За 2019-й нардеп задекларував такі доходи:

  • близько 310 мільйонів гривень від продажу нерухомості;
  • майже 3 мільйони гривень від здачі нерухомості в оренду; 
  • більше 2 мільйонів гривень від здачі майна оренду отримала дружина Дарина;
  • майже 315 тисяч гривень зарплати нардепа;
  • трохи більше 29 тисяч гривень зарплати у фірмі «МДС-Буд».

Дружина у 2019-му «ПриватБанку» зберігала майже 109 тисяч гривень та більше 13 тисяч доларів. Віктор М'ялик у цьому банку тримав у 2019-му понад 2 мільйони гривень. Готівкою зберігав 1 мільйон доларів та 150 мільйонів гривень. 

31 березня нардеп подав декларацію за 2020-й рік. У ній поменшало квартир та зменшилися збереження.

Від 158 квартир у 2019-му залишилось 57 у декларації. А у витязі з майнового реєстру, який ми взяли 26-го березня, їх 48.

У порівнянні із 2019-м у 2020-му нардепа стало менше доходів від продажу нерухомості. Було близько 310 мільйонів, стало – 96,6 мільйона гривень.

Але зріс дохід від здачі в оренду нерухомості. У 2020-му задекларовано 6,3 мільйона гривень. В тому числі отримав їх від своєї помічниці і двоюрідної племінниці Юлії Базаки та від своїх фірм «Жео-Житло» та «МД Плюс».

Дружина не отримала у 2020-му доходів від здачі в оренду нерухомості. Натомість продала якесь рухоме майно, за що отримала 80 тисяч гривень.

Ще вказано 1,6 мільйона від продажу авта нардепа та майже 490 тисяч гривень зарплати нардепа.

Окрім сум від продажу нерухомості, зменшились і суми збережень Віктора М'ялика. Від мільйона доларів залишилось 780 тисяч доларів, від 150 мільйонів гривень – 80 мільйонів гривень.

На рахунках у 2020-му у «Приватбанку» та «Альфа-Банку» вказано 1,2 мільйони гривень збережень. Дружина у «Приватбанку» тримає 917 тисяч гривень.

Поменшало у нардепа і майна.

В уточненій декларації нардепа за 2020-й вказано 457 нежитлових приміщень. Станом на березень 2021-го у витязі з майнового реєстру ми нарахували 439 нежитлових приміщень.

Також задекларовано 81 машиномісце, у витязі – 75. Кількість гаражів в декларації та у витязі однакова. Їх 34.

У березні 2021-го стало відомо, що Віктора М'ялика підозрюють в ухиленні від сплати податків з 2015-го року на будівництво та продаж нерухомості.

Загальна сума збитків, яку порахували правоохоронці, становить майже 97 мільйонів гривень.

З цього приводу слідчі Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та за сприяння Державної служби фінансового моніторингу України почали досудове розслідування і провели обшуки вдома у нардепа.

Детальніше про будівельний бізнес, майно та церковно-забудовницькі зв'язки Віктора М'ялика читайте у досьє: М'ялик Віктор Нечипорович


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте