Як рівняни скаржаться в поліцію на побори в медзакладах
Кількість кримінальних розслідувань
Згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), однією з найбільш корумпованих сфер життя, на думку українців, є отримання медичних послуг. Цю сферу назвали дуже корумпованою 55 відсотків опитаних. Як на Рівненщині офіційно скаржаться на цю корупцію – в матеріалі.
40 відсотків опитаних КМІС українців стверджують що їх змушували робити платежі в так звані благодійні фонди при лікарнях, а майже чверть кажуть, що платили неофіційні платежі медпрацівникам поза офіційною касою.
Нещодавно ми писали що поліція Рівненщини відкрила кримінальне провадження щодо порушення права на безоплатну медичну допомогу.
Приводом стала скарга на основі розслідування «Четвертої влади» «Онкобізнес по-рівненськи». Ми поцікавилися скільки ще є подібних кримінальних розслідувань на Рівненщині стосовно порушення права на безоплатну меддопомогу. Результати вразили.
У відповіді на наш запит у поліції Рівненщини відповіли що за останні чотири роки (2015-2018) тут розслідували ТРИ кримінальні провадження. Одне з них вже закрили.
1. У 2015-му році до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) внесли відомості за ч. 1 ст. 184 Кримінального кодексу України («Порушення права на безоплатну медичну допомогу»), стосовно посадових осіб «Березнівської центральної райлікарні».
Наразі досудове розслідування триває. Про підозру у вчиненні кримінального правопорушення не повідомляли.
Читайте також: Смертельні пологи на Березнівщині. Лікарі хотіли приховати смерть новонародженого
2. У 2016-му році до ЄРДР внесли відомості за ч. 1 ст. 184 КК України стосовно посадових осіб «Рівненської обласної стоматологічної поліклініки».
У цьому кримінальному провадженні прийняли рішення про закриття, бо не знайшли складу кримінального правопорушення.
Про те як в цьому закладі вимагають внески, «Четверта влада» писала ще у 2014-му році.
3. У 2018-му році до ЄРДР внесли відомості за ч. 1 ст. 184 КК України, стосовно посадових осіб «Рівненського обласного онкологічного диспансера» (це та справа, про яку ми писали раніше).
Провадження відкрили за заявою партнерів «Четвертої влади» – Громадської організації «ТОМ 14». У цьому провадженні триває досудове розслідування.
У 2017-му році жодного провадження за цією статтею не реєстрували.
Розроблена для дослідження КМІС вибірка є репрезентативною для дорослого населення (віком 18 років і старшим) України в цілому, а також для кожної області України. Дослідження проводились з липня по серпень 2018 року за випадковою багатоступінчастою вибіркою з квотним відбором на останньому етапі. Обсяг вибірки складає 10 169 респондентів, теоретична похибка вибірки для України в цілому складає 1%.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти