Як судять депутата Рівнеради та його кума за підозрою в хабарництві: спроба відвести прокурора

Володимир Кудрін (праворуч) вважає, що його хочуть прибрати зі шляху забудовників на Басів Куті. Ліворуч його кум Юрій Довгалець
Джерело
«Четверта влада»

Депутат Рівненської міської ради Володимир Кудрін, якого підозрюють у хабарництві, вважає, що проти нього намагаються сфабрикувати справу. Каже, що таким чином його намагаються «зняти зі шляху забудовників Басівкутського водосховища».

Під час минулого судового засідання Володимир Кудрін подав клопотання про відвід прокурорки у справі Олени Ходак.

29-го серпня 2017 року СБУ спільно з генпрокуратурою провели обшук у офісі, де перебував Володимир Кудрін і його кум.

За повідомленням Служби безпеки, у ході обшуку вилучили п’ять тисяч доларів, наркотики і бурштин. Депутата і його кума затримали. Юрій Довгалець, кум Володимира Кудріна, виступає у справі, як ймовірний посередник.

Обом оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 ст. 368 КК України – неправомірна вигода у великому розмірі або вчинена службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднана з вимаганням.

Карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зі слів прокурорки Олени Ходак, депутат звертався в рівненське Управління державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) про перевірку будівництва Олександри Ілліч – спортивно-відпочинкового комплексу на березі Басового Кута, який нещодавно протиправно перетворили в дачі.

В цей час, за поясненнями прокурорки, у справі з’являється представниця забудовниці пані Волоскевич. Володимир Кудрін нібито вимагав у неї хабар. Та, аби себе не підставляти, звернувся до свого кума Юрія Довгальця, який у подальшому діяв від його імені.

У лютому 2018 року справа потрапила до рівненського міського суду. Однак з того часу відбувались лише підготовчі судові засідання.

На минулому підготовчому засіданні Володимир Кудрін зачитав клопотання на 10 аркушів про відвід прокурорки у справі Олени Ходак.

Близько 35-ти хвилин Володимир Кудрін пояснював, чому прокурорка Олена Ходак упереджена

Спершу Володимир Кудрін зазначив, що цим кримінальним провадженням займається група із 17-ти прокурорів. Створили її 21-го серпня 2017 року.

Однак, Генеральний прокурор України Юрій Луценко двічі видавав постанови про зміну складу групи прокурорів. Перша постанова була 30-го серпня 2017 року, інша – 24-го січня 2018-го.

Останньою постановою з групи прокурорів виключили прокурора Лавренюка та ввели прокурорів відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Генеральної прокуратури Рівненської області Ходак О.К. та Панчук В.В.

На думку підозрюваного, в постанові немає жодних підстав передбачених законом, які б аргументували заміну прокурорів. 

– Прокурори, яких було введено до групи прокурорів, за постановою були введені у це кримінальне провадження по свавіллю Генерального прокурора Юрія Луценка, – заявив депутат Рівнеради Володимир Кудрін.

Окрім того, він озвучив ще кілька факторів, які, на його думку, впливають на неупередженість прокурорки Олени Ходак. 

За його словами, 21-го серпня 2018 року прокурорка подала до суду заяву про відвід судді у кримінальному провадження. Кудрін висловив свої зауваження до змісту заяви.

– Прокурорка голослівно звинуватила  суддю українського суду Наталю Діонісьєву в ухваленні неправосудного рішення переслідуючи незаконну мету, цитую: 

«Так суддя Рівненського міського суду Рівненської області, з метою незаконного скасування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді запобіжного заходу, переслідуючи ціль незаконного повернення грошових коштів у вигляді застави і винесла ухвали і так далі...».

– Вказане висловлювання прокурора є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності, – вважає депутат.

Володимир Кудрін також звернув увагу на те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось у Києві, Генеральною прокуратурою України.

– Я та мій кум Юрій Довгалець були вимушені їздити на імітацію здійснення процесуальних дій з Рівного до Києва з вересня по грудень 2017-го року та у січні 2018-го, – нарікає він.

Юрій Довгалець, кум Володимира Кудріна, якого слідство вважає спільником

В кінці промови депутат зачитав чому на його думку, Олена Ходак є упередженою в цьому кримінальному провадженні.

– Фабрикування кримінального провадження, з метою залякування нелояльного до власності рівнян депутата та зняття громадського активіста зі шляху забудовників рекреаційної зони Басівкутського водосховища.

Натомість Олена Ходак була не настільки багатослівною. Вона вважає, що заява про відвід прокурора – невмотивована та необґрунтована.

Відповідати на питання журналістів Олена Ходак не стала. Порадила писати письмовий запит (попри те, що стаття 34 Конституції України надає право отримання інформації «усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір»)

– Чинним КПК (Кримінальний процесуальний кодекс, – авт) у нас визначено підстави для відводу прокурора, слідчого, але жодна із цих підстав у клопотанні не зазначена, – зауважила вона. 

Розглядає справу суддя Наталія Діонісьєва

Наступного дня суддя Рівненського міського суду Наталія Діонісьєва відмовила у клопотанні Володимира Кудріна.

Більше про Володимира Кудріна дивіться за цим тегом.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте