Як уникнути штрафу за згаслі габарити та не ризикувати позбавленням прав

Джерело
living.geico.com

Досвідчені водії знають, що дотримуватися кожної букви закону, вказаної у правилах дорожнього руху, практично неможливо. Багато правил суперечать одне одному чи просто нездійсненні в українських реаліях. На багато що заплющують очі й самі співробітники поліції, проте тут як пощастить.

Є дрібниці, за які цілком реально відхопити штраф і навіть гірше. Особливою увагою правоохоронців дорожнього руху користуються непрацюючі габаритні вогні.

Згідно з правилами дорожнього руху, машину з несправними габаритами на загальних дорогах використовувати не можна. При першому порушенні передбачено невеликий штраф лише у 340 грн, проте не поспішайте думати, що це вигідніше, ніж купівля нових сигналів.

Якщо вас зловлять на тому ж таки вдруге за той же рік, позбавлять прав на 3-6 місяців. А ось це вже серйозно, так що краще не ризикувати та замовити заміну фари бмв е39 в інтернеті, а також на інші моделі, що вас цікавлять.

Але якщо ви відповідальний водій, вчасно змінюєте все, що треба, і навіть оглядаєте автомобіль перед кожним виїздом, як це вказано у ПДР, лампочки можуть згаснути прямо в дорозі, передбачити це, на жаль, не можливо.

Перебуваючи на водійському чи пасажирському місці, помітити це не можна, хіба що підкажуть інші водії. Або ж повідомлять співробітники поліції, які за збігом обставин опинилися поруч.

То невже в цьому випадку водію теж доведеться платити штраф? Віддавати ті ж три сотні гривень за те, в чому не винен, дуже прикро, особливо сьогодні. Але ж не перевірятимеш сигнали кожні пару сотень метрів?

Як не дивно, таких подвигів ПДР від нас не вимагає. Навпаки, там прямо вказано, що водія може бути оштрафовано тільки в тому випадку, якщо порушення було навмисним.

Заявити чистоту своїх помислів достатньо на словах, а підтвердити їх дією можна, замінивши габарити прямо при поліцейському, якщо у вас в бардачку є запасні. Якщо заміни немає, повідомте, що негайно прямуєте на СТО або на стоянку. У такому разі заборона на явну експлуатацію авто з даною несправністю буде виконана.

Якщо ж поліцейський не повірив, що ви не підозрювали про несправність і вона виникла щойно, несправедливий штраф можна оскаржити у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі)  або в суді.

Ви можете вирішити, що заплатити легше, ніж зв'язуватися з бюрократією, але не забувайте, що після цього весь наступний рік габарити, що погасли, можуть залишити вас без прав.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте