Як вараський суддя, нетверезий за кермом, уникає відповідальності
В’їхав у припаркований автомобіль і був при цьому нетверезий. Це історія про суддю Кузнецовського міського суду Валерія Малкова, яка сталася минулого серпня. Суд Малкова оштрафував, але той подав апеляцію. Її досі не розглянули – Малков тричі не з’являвся на розгляд, а потім почався карантин.
Коли із суддею спілкувалися поліцейські на місці події, він відмовився проходити освідування на нетверезість. Їхати для цього у вараську лікарню теж не схотів. Втім вони зафіксували, що від нього пахне алкоголем, а пальці тремтять.
На Малкова склали протокол за двома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення: 124-ю про порушення правил, через яке пошкоджена інша машина, та 130-ю – про кермування нетверезим.
На машині мами
Виявилося, що Валерій Малков – не власник автомобіля, на якому нетверезим скоїв ДТП. Авто «Jac J5» належить його матері Тетяні Малковій. З нею він жив в одній квартирі у Вараші до 2016 року.
У 2015-му році, коли Тетяна Малкова придбала це авто, таке саме практично нове коштувало понад 300 тисяч гривень. Тоді як пенсія Тетяни Малкової у 2016-му (із цього року запроваджено електронне декларування) була трохи більше 25 тисяч гривень на рік. Жодних заощаджень ні у себе, ні у матері суддя не вказав.
У Вараші не було кому судити через дружні відносини
Спочатку справа про нетверезе водіння Малкова надійшла у Кузнецовський міський суд, де він сам працює.
Система авторозподілу визначила, що суддею у справі буде Іван Зейкан. Проте Зейкан заявив про самовідвід, оскільки Малков його колега і вони в дружніх відносинах.
За кілька днів самовідвід узяла ще одна суддя, Ірина Незнамова. Ще четверо суддів на ту пору пішли у відпустку. Ще один не мав повноважень судити. Тому справу передали у Сарненський районний суд.
Виправдовувався неправдою
У суді адвокат Малкова Олександр Невідомський спершу намагався доводити, що Малков під час аварії машиною не керував. Нібито за кермом була інша людина, якій Малков по телефону пообіцяв владнати ситуацію та сказав їхати геть із місця події.
Малков на суд не з’являється. Але надсилає заяву, щоб справу розглядали без нього.
Проте і покази свідка, і протокол, складений на місці ДТП, і записи з боді-камер патрульних це спростували. За кермом був саме суддя Малков. Він наїхав на припаркований ВАЗ 21099 у дворі одного із вараських будинків і був при цьому нетверезий.
Тому Сарненський суд постановив оштрафувати Малкова на 10 тисяч 200 гривень та на рік забрати права. Це сталося 25 вересня 2019 року.
Подав апеляцію і не ходить в суд
10 жовтня 2019 року Малков подав апеляцію. Її має розглянути Рівненський апеляційний суд, проте звідтоді не відбулося жодного засідання.
У пресслужбі суду спочатку казали, що всі судді були зайняті. Тож вільне місце у графіку з’явилося на початку 2020-го. Далі було три засідання:
• 27 січня ні Малков, ні його адвокат не прийшли. Перший, за словами прессекретарки Рівненського апеляційного суду Олени Кузменко, був на роботі у Кузнецовському районному суді, другий – на лікарняному.
• 24 лютого ні Малков, ні адвокат знову не прийшли. Перший був на роботі, другий у відпустці.
• 16 березня… ні Малков, ні адвокат на засідання не прийшли. Малков був у відпустці і надіслав до суду клопотання, щоб засідання перенесли.
Для розуміння причини ймовірного затягування справи. Закон дозволяє притягнути до адміністративної відповідальності порушника протягом трьох місяців з часу виявлення порушення.
Ще одна стаття
Того ж дня, 11 серпня 2019 року, коли суддя нетверезим в’їхав у припаркований автомобіль, на нього склали ще один адмінпротокол за частиною 1 статті 126 Кодексу про адмінправопорушення. Бо він нібито відмовився показати патрульному водійські документи. За цією статтею, патрульний має право скласти постанову і виписати штраф порушнику на місці, не передаючи справу в суд.
Штраф Малкову виписали – 425 гривень. Пізніше він подав до суду скаргу, де сказав, що все було не так: документи він показувати нібито не відмовлявся, а патрульні не дали і не надіслали йому копію постанови (за версією патрульних, Малков сам відмовився отримати постанову ще на місці пригоди).
Малков стверджував, що дізнався про штраф 13 вересня. З 26 серпня по 1 вересня він нібито був у Росії, а його мати тим часом сплатила штраф і чомусь самому Малкову про це не розповіла.
На початку листопада 2019-го Володимирецький районний суд повністю задовольнив вимоги Малкова: постанову патрульного скасував, а справу про адмінправопорушення закрив.
На засідання ні сам Малков, ні патрульний тоді не з'явилися, а патрульний ще й не встиг вчасно надіслати відзив на позов Малкова. Через це суддя під час засідання брав до уваги лише письмові пояснення Малкова, які той надіслав у суд. Потім патрульний подавав апеляцію, але безуспішно: Восьмий апеляційний адміністративний суд залишив рішення без змін.
До речі, судді Леоніду Закревському, який вів тоді цю справу, нещодавно оголосили про підозру у хабарництві.
Детальніше читайте тут: НАБУ, мічені купюри, підозра хабарництва: як у Володимирецькому суді проводили обшуки
Недоторканий: Вища рада правосуддя не дозволила тримати під вартою володимирецького суддю
Суддя Малков відмовився спілкуватися із журналістами «Четвертої влади», щоб відповісти на запитання і озвучити свою позицію.
Відсудив квартиру у громади
До слова, до 2017 року Малков мав у Росії квартиру на 86 квадратних метрів та земельну ділянку на 10 соток. Разом вони коштували 1 мільйон 516 тисяч 352 гривні. Ця сума повністю збігається зі сумою спадщини, яку суддя отримав у 2016 році від батька.
Квартиру і земельну ділянку в Росії Малков продав у 2017-му за 950 тисяч 750 гривень. Проте в наступній декларації у 2018 році цієї суми не вказав: ні готівкою, ні на банківському рахунку.
У липні 2016-го він став власником квартири у Вараші на 36 квадратних метрів за 138 тисяч гривень.
Проте це не завадило судді продовжувати судитися із Державною виконавчою службою у Рівненській області, щоб та примусила Кузнецовську (Вараську) міську раду виділити йому двокімнатну квартиру.
У квітні 2017-го Сарненський районний суд зобов’язав виконавчу службу виконати судове рішення. Проте наразі у деклараціях Малкова ніякої другої квартири не з’явилося.
Чи вдасться Валерію Малкову виграти апеляцію у Рівненському міському суді по справі про нетверезе водіння, буде відомо згодом. Наразі у зв’язку із карантином суд ще не визначився, на яку дату призначити розгляд цієї справи.
Дивіться про інші подібні справи за тегом п'яні за кермом
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти