Як вибрати клавіатуру для роботи та ігор?

Одним із основних геймерських девайсів є ігрова клавіатура. Вона здатна витримати необмежену кількість натискання клавіш, дозволяє керувати ігровими персонажами, технікою, переміщати різні предмети, швидко перемикати режими, досягаючи поставленої мети.

Чим відрізняється ігрова клавіатура від звичайної

Моделі ігрових клавіш нерідко мають нестандартну форму, більш габаритні, оснащені підставкою для рук і підсвічуванням. Ключова відмінність полягає у наявності додаткових кнопок. Деякі варіанти клавіш мають маленькі дисплеї, вбудовану пам'ять, джойстики.

6463c163c33b0.webp

Під час вибору девайсу для гри враховуються такі фактори:

  • тип клавіатури;
  • механічні перемикачі;
  • підсвічування та виділення кнопок;
  • макрокнопки, вбудована пам'ять і мультимедійні клавіші.

Тип клавіатури

Існує два види:

  1. Мембранні. Це найпоширеніші клавіатури. Відрізняються універсальністю та невисокою або середньою ціною. В основі всіх кнопок розташовані мембрани з гуми, які відповідають за опір та повернення клавіші у вихідне положення. Характеризуються тугим натисканням із провалом кнопки наприкінці. Гумки недовговічні, швидко зношуються, можуть порватися. Кнопки спрацьовують за натискання до упору. Підтримується невелика кількість одночасних натискань. Професійним геймерам ці моделі не дуже підходять для роботи.
  2. Механічні. Ідеальний вибір гравців. Їхньою основою є механічні перемикачі, що витримують від 50 000 000 до 70 000 000 натискань. Єдиний недолік — шум, що видається під час роботи.

Механічні перемикачі

Асортимент перемикачів досить великий. Найчастіше зустрічаються такі:

  • Cherry MX Blue (тактильні з клацанням);
  • Cherry MX Brown (тактильні);
  • Cherry MX Red (лінійні, легке натискання);
  • Cherry MX Black (лінійні, туге натискання).

Підсвічування та виділення кнопок

Є моделі, що підтримують різні режими підсвічування або один. В деяких пристроях є підсвічування окремих кнопок. Це зручно, особливо в темний час доби, стильно та красиво. Щодо виділених клавіш, то зазвичай вони робляться з напиленням або прогумованими, що сприяє більш комфортному використанню.

Макрокнопки, вбудована пам'ять та кнопки мультимедіа

Дуже часто на клавіатурах є макрокнопки, на які можна записати комбінацію натискань клавіш. Як правило, вони виносяться в окремий ряд, стовпчик. Для запису є спеціальні програми.

Вбудована пам'ять дає можливість зберігати макроси в клавіатурі.

Кнопки мультимедіа дозволяють спростити керування медіапрограмами, гучністю, паузами, поточними файлами. Заходити у програму не обов'язково. 

Правильно підібрані клавіші забезпечать комфортний ігровий процес упродовж тривалого часу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте