Які бувають поплавки для риболовлі?

Поплавок або поплавець – важливий елемент оснастки риболовного спорядження. Він виконує дві ключові функції: сигналізує про клювання риби та утримує приманку на необхідній глибині. Без нього неможливо уявити поплавцевої риболовлі – такого популярного й цікавого заняття. Тож далі мова піде про поплавки, їхні різновиди та основні правила вибору.

Різновиди поплавків для риболовлі

Поплавки бувають досить різні, але практично всі вони складаються з трьох частин: корпуса, сигналізатора (антени) та кіля. Кожний елемент виконує свою функцію. Основа поплавця – корпус. Він виготовлений із легкого матеріалу, що забезпечує плавучість. Кіль необхідний для того, щоби поплавок стояв у вертикальному положенні та не падав, а сигналізатор дає змогу побачити, коли риба клює, та вчасно підсікати.

Поплавок кріпиться до волосіні в одній або двох точках. Це залежить від його типу та призначення. У зв’язку із цим, у продажу можна зустріти поплавці без кіля.  Для кріплення використовують спеціальні пропускні кільця.  

Поплавці мають різні форми та забарвлення. Залежно від призначення є моделі для риболовлі на течії або в стоячій воді, а також для лову на великих дистанціях та для полювання на коропа.  

Найчастіше зустрічаються поплавці у вигляді оливки, кулі, краплі, веретена. Також можна помітити на прилавках прямі або плоскі поплавки. Їх використовують для ловлі на ставках, де глибина не перевищує двох метрів.

Купити поплавок для риболовлі краще в спеціалізованому магазині. Продавці-консультанти допоможуть вибрати максимально відповідний варіант, який оптимально поєднується з вашими снастями. Тому ризики зробити помилку та придбати неправильну оснастку мінімальні.

Як вибрати поплавок?

Рибалки-початківці часто не можуть правильно вибрати поплавець. Помилка в цьому разі може зіграти злий жарт. Тому варто не поспішати, а підійти до вирішення такого питання виважено та обережно. 

Якщо ви збираєтеся рибалити на великих глибинах, понад 3 метри, тоді краще обрати поплавець у формі перевернутої краплі. Він дуже чутливий, тож підходить для лову обережної риби. Також у нього гарні якості для закидання на великі відстані, та доволі висока стійкість при вітряній погоді.

Поплавці у формі оливки або кулі – універсальний варіант. Їх можна сміливо застосовувати в різних умовах риболовлі. Вони залишаються стійкими, навіть за наявності хвиль та брижів на воді. 

Поплавки, які своєю формою нагадують краплю, мають трохи зміщений донизу центр ваги. Це робить їх більш стійкими при наявності сильних хвиль на річках чи на озерах у вітряну погоду. Ними можна ловити рибу на глибинах понад півтора метра.

Для риболовлі на стоячій спокійній воді, краще вибирати поплавки витягнутої форми. Вони гарно зарекомендували себе для полювання на таку рибу, як: карась, плотва, окунь та лящ. Головний їхній мінус – невисока стійкість до вітру та хвиль.

При клюванні такі поплавці легко рухаються зі сторони в сторону. Вони мають мінімальну парусність сигналізатора або антени.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте